Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Pa ja inace prema max. broju koji mogu da uradim odredjujem kakav mi je trenutak za vezbanje, znam ako ne mogu preko 10 da treba da uzmem kafu or something jer ce mi ceo trening biti ispodprosecan :haha: Al kad sam danas uradila 4 htela sam da se upucam :ph34r: Yeah inace sishem u sklekovima, to mi je max. a ne po seriji :haha: Pratim onaj 100 pushups program pa ce biti bolje.

Edited by MissionVao
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' je neko od vas možda probao ovaj program, Insanity Workout?

 

http://www.youtube.com/watch?v=1W-aNTrq_a4

 

Neki ljudi iz mog kluba su krenuli s ovim programom ali su odustali već posle nedelju dana. Program jeste ubitačan ali je odličan praktično za sve. Za snagu, definiciju, eksplozivnost, fleksibilnost i mršavljenje ali zahteva mnooogo discipline, i što se tiče vežbanja (koje dnevno traje do 40 min.) i što se tiče ishrane (koja je baš rigorozna).

 

Evo ga program za download

 

http://thepiratebay...._Nutrition_diet

 

Da, to je 8 gigabajta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kendall: Htela sam al sam se cimala jer imam losu kondiciju i nisam htela da se sjebem. Al sad imam pulsmetar pa mogu da pratim da mi ne ode puls u kurac paaa ako probam javljam :haha:

Program ishrane me ne zanima jer tu nisam noob, radila bih vezbe jer me generalno mrzi da smisljam treninge za kardio i sl.

Ako neko hoce mozemo da pocnemo 'zajedno' da imamo kome da kukamo :ph34r::haha:

Edited by MissionVao
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

@Hail Metal: Dextroza nije obican secer, obican ima i fruktozu i dekstrozu a sad da ne pisem na siroko zasto je fruktoza sranje a dekstroza nije, moze da se Googla.

 

Dvoumim se dal da batalim whey na neko vreme jer vise ne zelim da povecavam misicnu masu, samo da smanjim salo pa je BCAA onda mozda gotivnija varijanta.

 

Pocela sam da uzimam opet kreatin jer daje vise snage, imam kazein pred spavanje... kapiram sve to + kofein = dici cu se za koji dan :haha:

Ma jasno je to za dekstrozu , opet kazem to je obican secer nista vise,nikakva magicna hrana , za ishranu generalno ne znaci nista ,mozda pomogne ali neznacajno , UH koje sadrze vlakna ,minerale,vitamine je po meni najbolji izvor i sto se tice napredka i sto se tice snage a narocito zdravlja .Elem ukratko : pasulj>jabuka>dekstroza>slayer .

 

Javi rezultate kako ide uzimanje kreatina i gubljenje sala , BCAA je sigurno dobar izbor , mada nikada nisam uzimao , ima u wheyu i kad preracunam isto me izadje kao BCAA , samo sto je protein ukusniji :) , najbolje i jedno i drugo .

 

taj program je keva, letos presla 125 :D samo se drzi programa

U jednoj seriji 125?

  • Upvote 1
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to je super , ja sam se u vojsci cimao sa tim , pred svako spavanje oko 200-250 sklekova , sad posto ih redje radim i opao sam , ubacim ih posle treninga grudi , 3 serije do otkaza ali tada sam toliko premoren da ih uradim 15 :redface: . Mada mnogo zavisi i kako se rade , ako se radi brzo onda je mnogo lakse , ja se sad trudim i zgibove i ostale vezbe sto sporije da radim .

Edited by Hail Metal
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakvi su to sklekovi ?

 

Slichni kao hindu sklekovi, pogadjaju cele sise, i gornji i donji deo, i ramena. Evo:

 

 

Mada mnogo zavisi i kako se rade , ako se radi brzo onda je mnogo lakse , ja se sad trudim i zgibove i ostale vezbe sto sporije da radim .

uradi pochetni pokret brzo, a sporo se vracjaj u pochetni polozhaj, tako cjesh da radish i fast-twitch i slow-twitch mishicjna vlakna.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako neko hoce mozemo da pocnemo 'zajedno' da imamo kome da kukamo :ph34r::haha:

Definiši "zajedno". :bigblue:

 

Ne ozbiljno, ja sam bio krenuo s tim programom ali je veoma teško organizovati se jer moraš voditi računa o ishrani u smislu da obrok mora da bude najkasnije 2 sata pre treninga + jedan manji obrok sa visokim glikemijskim indeksom pola sata pre treninga + izotonik u toku treninga da ne bi dehidrirao + sve ostalo što sve oduzima dosta vremena dok se spremi i zahteva više planiranja nego što se na prvi pogled čini. Plus sam to trebao da uklopim sa svojim standardnim treningom (kendo) i ostalim obavezama... Ma nema šanse. Izdržao sam tri dana i odustao.

 

U serijama po 25, izmedju pauza minut

Uh, ogromna ti je pauza. Probaj to da smanjiš na idelnih (ali ubitačnih) 15 sekundi, makar svaki dan smanjivala pauzu za samo jednu sekundu. Veruj mi, efekat treninga će ti se utrostručiti.

 

A je l' radi neko one usložene sklekove? Sjajni su. Uradiš klasičan sklek, skočiš u čučanj, iz čučnja skočiš uvis sa ispruženim rukama i pri doksoku automatski ideš u novi sklek i tako u nedogled. :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A je l' radi neko one usložene sklekove? Sjajni su. Uradiš klasičan sklek, skočiš u čučanj, iz čučnja skočiš uvis sa ispruženim rukama i pri doksoku automatski ideš u novi sklek i tako u nedogled. :mhihi:

Vojnicki naziv za tu vezbu je gusterov let , radim ponekad i to i mountain climbers , ali vrlo retko .

 

Ne ozbiljno, ja sam bio krenuo s tim programom ali je veoma teško organizovati se jer moraš voditi računa o ishrani ...

Nazalost bilo sta da treniras moras voditi racuna o ishrani .

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kendall: Kako kako, zvanicno pocnemo u isto vreme i prijavljujemo progres :wub::haha:

Ma ofc da nema niko vremena da se s tim bakce a i program je po meni i onako za vise advanced ljude. Sta sad neko s kurac kondicijom i 10kg viska ima da se reze, to je vise program za one koji su dostigli plateau i ne mogu lako da mrdnu dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uradi pochetni pokret brzo, a sporo se vracjaj u pochetni polozhaj, tako cjesh da radish i fast-twitch i slow-twitch mishicjna vlakna.

 

ja se sa zgibovima vracam do kraja, sporo, a buduci da imam majmunske ruke (duzi raspon nego shto sam dugachak), mogu da uradim max 2 komada

 

one kratke, za kurchenje imam po 5-6 komada

 

u ovom momentu 110 kila na 194

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako kako, zvanicno pocnemo u isto vreme i prijavljujemo progres :wub::haha:

A toooooo... a ja mislio... ok, nebitno šta sam ja mislio. :bigblue:

 

Dobro, ne mora da znači da je program samo za napredne, bilo bi nerealno očekivati da neko ko želi da poboljša kondiciju odjednom krene da radi sve vežbe, pun broj ponavljanja i sa minimalnom pauzom između serija. To treba da ide postepeno. Za početak radiš samo neke vežbe i radiš koliko možeš a kasnije proširuješ "dijapazon" vežbi, povećavaš broj ponavljanja i smanjuješ pauzu izmeđi serija i to je to. Bitno je da radiš redovno i da uvek daješ maksimum od sebe.

 

A ishrana, koliko god da je bitna, ne treba da te demotiviše ako npr. nećeš moći svaki put da spremiš savršen obrok pre i posle treninga. U suštini, jedi šta god, trudi se da to bude koliko-toliko kvalitetna hrana i napredovaćeš. Doduše, malo sporije nego kad bi se strogo pridržavala predloženog jelovnika ali napredovaćeš. Program traje dva meseca ali čak i da rezultat postigneš posle tri ili četiri meseca to je i dalje super uspeh. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A toooooo... a ja mislio... ok, nebitno šta sam ja mislio. :bigblue:

 

мислио си да ће вам се знојава тела спојити у вртлогу страсти и да ћете нежно једно другом шапутати напредак ка врхунцу, признај.

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...