Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

vudu@ koja je poenta izgledati snazno ako nisi snazan? to je cisto pozerisanje...

Pa možda nisam snažan kao neki pravi sportista, ali sam svakako jači od nekog ko se ne bavi ni teretanom. Ne dižu se tegovi mislima.

A i koja je poenta što se žene šminkaju? Svako hoće da izgleda lepo između ostalog i zbog suprotnog pola. Drugi razlog je što mi se keva obraduje kad joj nosim cegere i premeštam teške stvari po kući :) :)

Edited by voodoo_

Share this post


Link to post
Share on other sites

vudu@ koja je poenta izgledati snazno ako nisi snazan? to je cisto pozerisanje...

 

ako mislis da nije snazan onaj sto dize 140 kg iz benca, udju u prvu tetetanu i opsuj mater nekom bilderu...pa javi. vezbe da svojom tezinom su uglavnom sastavni deo treninga sa tegovima, ali je potpuno besmisleno raditi samo te vezbe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mogu da se opkladim da bi neko ko trenira kik boks ili muay thai 2-3 godine a nema vise od 80 kila salomio nekog bildera koji trenira 10 godina, ima 120 kila i dize 160... bilderi su jako spori i bez kondicije, sto je go kurac!

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

mogu da se opkladim da bi neko ko trenira kik boks ili muay thai 2-3 godine a nema vise od 80 kila salomio nekog bildera koji trenira 10 godina, ima 120 kila i dize 160... bilderi su jako spori i bez kondicije, sto je go kurac!

 

Ziva istina...moj drugar uskoro ide na takmicenje u kik boksu, mislim da je kategorija do 74 kg...iz dva udarca bi polomio 90% bildera...

Mada, vezba i on u teretani, he he...

Dakle, kombinacija svega, to je prava stvar, malo teretana, trcanje, ostale vezbice...i bicete kao Supermen, ili Hi men :)

I sve su mace vase :D

 

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

mogu da se opkladim da bi neko ko trenira kik boks ili muay thai 2-3 godine a nema vise od 80 kila salomio nekog bildera koji trenira 10 godina, ima 120 kila i dize 160... bilderi su jako spori i bez kondicije, sto je go kurac!

 

 

Bas smo skoro vodili debatu o tome u teretani,pa vidis nije bas tako. U realnoj ulicnoj tuci (ne u skakutanju u ringu),kik bokser bi imao sansu do momenta kad bi usao bilderu u klinc.Onda bi mu ovaj slomio vrat i to je to.Cuo sam pricu gde je lik (koji inace vezba u teretani dugi niz godina) naleteo na jednog nalozenkog kik boksera iz Zemuna. U kaficu su se pokacili,izasli napolje,ovaj kik bokser ga cvakao dok ga nije uhvatio,kad ga je uhvatio borba je trajala minut.Savio ga je i polomio mu pesnicom jagodicnu kost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj rad, ulicna borba se uglavnom zavrsava u klincu i na podu. pre ce neko ko barata dzudom ili juijitsom da se izbori sa teskim covekom nego kick-boxer od 80 kila. Ultimate fight borbe najvise lice na ulicnu borbu, retko koji kick boxer ili kuratista je tu nesto ozbiljno postigao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad ce rasprava da ode na princip - moj tata je jaci od tvog :)

Poenta je - treba sto vise razlicitih aktivnosti kombinovati, to je najbolje...i dalje proverene rezultate u svemu...najbolji dokaz za to je da svi sportisti kombinuju i teretanu i trcanje i ostale vezbe...Pametnome dosta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno onaj ko je trenirao (ozbiljno) dzudo,boks i aikido > all.

 

Ali smesna mi ta prica sa kik bokserima :).Imam jednog u teretani i stvarno je zver,a takodje znam jednog koji se duva do nebesa i kao jak je,naucio da udara haha.Voleo bih da se zakaci samnom da ga spustim tamo gde pripada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mogu da se opkladim da bi neko ko trenira kik boks ili muay thai 2-3 godine a nema vise od 80 kila salomio nekog bildera koji trenira 10 godina, ima 120 kila i dize 160... bilderi su jako spori i bez kondicije, sto je go kurac!

E, one slike na slikama forumaša su tako opovrgle svu ovu tvoju priču protiv teretane da ne znam :)

Nemoj misliti da te zajebavam oko izgleda, i ja sam bio ko čačkalica, ali brate, kreni sa ozbiljnim vežbama snage jer ti je teorija loša :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Većina ljudi koji govore protiv teretane zapravo ni ne vežbaju niti se bave nekom borilačkom veštinom... Znam par likova u istom fazonu...

 

Istina je da većina bildera zapostavljaju sve aerobne treninge, i noge najčešće. Bildovanje nogu pomoću tegova mi je nešto baš odvratno ali su zato istezanja i ti aerobni treninzi mama :da:

 

Radim kući sa tegom od 10kg i imam problem da nikako ne mogu da pogodim biceps, uvek osetim više rada u tricepsu. Nije mi jasno zašto... Sednem na krevet i naslonim lakat na nogu i dižem stalno iz mrtve tačke ali kao da pogađam baš deo kod lakta pomoću kojeg dižem iz mrtve tačke i ništa više...

Ruka mi se daleko više širi kada vežbam tricepse...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, znam lika koji ima ogromne ručerde i to sve zbog tricepsa, pošto kući radi samo sklekove. Mada realno triceps se ionako više koristi "u svakodnevnom životu" tako da samo gruvaj :)

Edited by voodoo_

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radim kući sa tegom od 10kg i imam problem da nikako ne mogu da pogodim biceps, uvek osetim više rada u tricepsu. Nije mi jasno zašto... Sednem na krevet i naslonim lakat na nogu i dižem stalno iz mrtve tačke ali kao da pogađam baš deo kod lakta pomoću kojeg dižem iz mrtve tačke i ništa više...

Ruka mi se daleko više širi kada vežbam tricepse...

 

 

mozda bi trebalo da povecas tezinu.10 kg nije neka tezina a i misic ti se navikao .ili probaj neku drugu vezbu za biceps,u drugacijem polozaju,recimo,da prebacis ruku preko nekog naslona i onda radis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mogu da se opkladim da bi neko ko trenira kik boks ili muay thai 2-3 godine a nema vise od 80 kila salomio nekog bildera koji trenira 10 godina, ima 120 kila i dize 160... bilderi su jako spori i bez kondicije, sto je go kurac!

da ali kada ga jednom stigne gotovo. :)

 

Ja cu verovatno da uzmem neko kreatince+proteince da se spremim za leto. :) :)

 

Smrsao sam 8kg za ovih god dana sto nisam vezbao. :udri:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da li do kraja treba isti trening raditi i bicepse i tricepse ili ne treba? Mene su uvek učili da ne treba ali sad po youtubu vidim da rade prvo bicepse pa tricepse odmah posle...

 

Samo gruvaj, ja radim posle bicepsa odmah triceps i rezultati su odlicni. Mozda si i video na mom profilu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, one slike na slikama forumaša su tako opovrgle svu ovu tvoju priču protiv teretane da ne znam :)

Nemoj misliti da te zajebavam oko izgleda, i ja sam bio ko čačkalica, ali brate, kreni sa ozbiljnim vežbama snage jer ti je teorija loša :)

ja ne jurim masu, vec definiciju. da mi treba masa pio bi proteine i iso u teretanu. smatram da je 75 kila dovoljno za lepu definiciju i snagu. dovoljno mi govori cinjenica da je jedan lik ok 70 kila koji vezba prirodno 5-6 godina oborio najopustenije ruku ortaku od 114 kila i 2 metra koji cepa teretanu. ne vezbam ja dugo, mozda 5-6 meseci, i jako sam zadovoljan rezultatima. mada su ovo slike od pre 2 meseca.

http://c3.ac-images.myspacecdn.com/images0...1dc616787e2.jpg

http://c3.ac-images.myspacecdn.com/images0...9c2f6fe3052.jpg

Istina je da većina bildera zapostavljaju sve aerobne treninge, i noge najčešće. Bildovanje nogu pomoću tegova mi je nešto baš odvratno ali su zato istezanja i ti aerobni treninzi mama :da:

Slazem se skroz, za noge su najbolji cucnjevi,bajs,trcanje,plivanje... a istezanja su jako vazna u bilo kom treningu kao i zagrevanje...

Edited by vegeta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obaranje ruku nema veze sa snagom bicepsa i tricepsa vec sa zglobom shake. Jedan mrsavi momak iz Niksica je davao 100 eura ko mu bude drzao ruku duze od 5 sekundi,bilo je 6 momaka (mahom svi krupniji od njega)i niko nije uspio.Najduze sam je drzao ja,punih 2 sekunde. Da je kojim slucajem bilo rvanje u pitanju,mislim da bismo se svi iskakali po njemu....pojedinacno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...