Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ма хоћу само да га ојачам да могу да радим неке пристојније серије згибова, после нећу ни користити тегове.

 

Ukoliko pravilno radiš zgibove, najviše se koriste leđni mišići, koje oni prvenstveno pogađaju. Naravno da bicepsi rade samo tako, ali ja nikad nijesam radio bicepse sa bučicama ili tegovima, pa eto zgibove radim kao lud. Juče 10 x 10, na minut i po pauze između serija.

 

Oću da kažem (osim toga koliko sam jak) da nema potrebe da sad radiš (i povređuješ) biceps sa bučicama, već da polako počneš da radiš zgibove, nebitno koliko možeš napraviti serija i kakve će one biti.

 

Preporučio bih ti da prvih par serija napraviš sam, a onda one ostale, kad se već mišići umore pa ne mogneš da napraviš isti broj ponavljanja, neko ti samo pridržava noge. Ne mora da te on podiže, samo ih pridržava, a ti se njima odguravaš onoliko koliko ti je potrebno da bi napravio zgib. Balans ti je mnogo bolji, pa ne gubiš snagu ljujajući se i vremenom dovoljno ojačaš da ih sam pravilno radiš.

Edited by In The Flesh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da mogu , 4x 10 serija , podhvat je sprdnja . ali nije to dovoljno , kako zgibovima pogoditi spoljni biceps , ako hvatas siroko podhvat sjebaces zglobove vremenom , uski zgibovi podhvat jedna vezba , sipka sa sirom hvatom malo hamera i to je u principu to .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukoliko pravilno radiš zgibove, najviše se koriste leđni mišići, koje oni prvenstveno pogađaju. Naravno da bicepsi rade samo tako, ali ja nikad nijesam radio bicepse sa bučicama ili tegovima, pa eto zgibove radim kao lud. Juče 10 x 10, na minut i po pauze između serija.

 

Oću da kažem (osim toga koliko sam jak) da nema potrebe da sad radiš (i povređuješ) biceps sa bučicama, već da polako počneš da radiš zgibove, nebitno koliko možeš napraviti serija i kakve će one biti.

 

Исто то ми прича и брат о чијој тежини, снази и начину вежбања сам писао доста пута. Од склекова, рецимо, никад нисам имао јаке упале, као од бучица, а већа тежина погађа и трицепс и груди.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu za snagu i obim ruke (što se tiče bicepsa i svega ostaloga) treba izbegavati izolacione vežbe i raditi tzv compound movement. To su ti vežbe tipa zgibovi i veslanja za biceps, a ostalo sa bučicama su uglavnom samo izolacije koje ti mogu samo oblikovati biceps.

 

Bolje radi po tri zgiba u seriji dok ne budeš mogao više ni jedan nego da kreneš odmah sa izloacijom čim kreneš da vežbaš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li je još neko pominjao sem Kuruza, kojim programom radite?

Da li 3 dana pa pauza, da li 3 puta sedmično ili nešto treće?

 

Ja radim 3 dana pa pauza, ali moraću da menjam jer u poslednje vreme ne stižem baš stalno da odradim kako valja...

 

Upoznao sam jednog čoveka, njegov program je radi jedan dan pa pauza, jako čudno ali kaže da mu tako odgovara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, upravo tako i radim, samo ramena ne radim zajedno sa bicepsom ili tricepsom:

 

1. grudi/triceps

2. leđa/biceps

3. ramena/noge

4. pauza

 

Ovaj program mi odlično odgovara, ali sledećih mesec dana neću biti u mogućnosti da svakodnevno vežbam, pa razmatram nešto tipa tri x nedeljno i sl.

 

Inače uzeo sam još i glutamin uz protein, to mi je za sad više nego dovoljno/tj. ne planiram da uzimam "hemiju"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvar je u tome što kad radiš grudi aktiviraš dosta i ramena, a mišićima treba dati par dana da se odmore. Ako dva dana posle grudi radiš ramena može se desiti da to bude nedovoljno za odmor...

 

Oni blizanci sa youtuba što sam ostavljao link najviše pljuju po BCAA i glutaminu :D

Inače glutamin imaš u sadržaju svakog proteina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rippetoe o powercleanu :D

 

 

fantasy, svaka cast za power clean, vidi se da mislis ozbiljno kad pomenes trening :rockdevil: ja sam radio kao ovaj drugi lik na videu, koje su tezine u pitanju, ako sme da se zna?

 

 

Ма 'де озбиљно, тек сам на триес' кила. :haha: Кад будем набацивала своју тежину, сматраћу да сам нешто постигла. :da:

 

А Рип је краљ! Обожавам тог човека. Само не капирам шта ради она плишана играчка поред тегова, осим што чека да буде шутнута. :haha:

 

Update по питању моје мукице са модрицама: стављала сам и облоге од купуса и квасила пак-папир и мазала коњску маст. Већ јуче ујутру су се доста мање примећивале, тако да нешто од ова три ради пос'о. :haha: Одрадила сам тренинг и - нове нису настале. Данас се једва виде. Желим да верујем да ми се кожа привикла.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Чисто информативно, кол'ко серија радите и колико понављања по серији? Ја радим 4 х 25, са бучицама од по 7 килограма.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Чисто информативно, кол'ко серија радите и колико понављања по серији? Ја радим 4 х 25, са бучицама од по 7 килограма.

 

ja radim ovako:

 

2 serije sa rotiranjem iznad glave,prva serija 12 komada,druga serija 10 (prva serija sa po 12kg-a,druga serija sa 15kg-a)

2 serije bez rotiranja iznad glave,obe serije po 8 ponavljanja (obe serije sa po 17kg)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Немам тегова за те килаже, треба да купим.

 

 

Au čoveče al' si se bacio na vežbe. Hoćeš li se srediti do Užica? :bigblue:

 

Ништа од тога, Пореско и ГПП зову. :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Немам тегова за те килаже, треба да купим.

 

 

 

 

Ништа од тога, Пореско и ГПП зову. :mrgreen:

 

Ako nemas dovoljno tegova zameni vezbu,uzmi i spustaj ta 2 tega napred u pravcu ramena i vracaj ih ispruzenih ruku iznad glave,sa tom kilazom ce ti dosta opteretiti ramena.Takodje iskombinuj letenje i dizanje tegova napred istovremeno u jednoj seriji,znaci odradis letenje,ostavis tegove u visini ramena,zatim ih u toj visini ispred sebe doguras i spustis do pocetnog polozaja i tako u krug.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radio sam danas tu vezbu , napisah gore da mi je to omiljena sa bucicama . Danas taj potisak na kosoj klupi :

 

1, serija x 10 ( sa 25 kg bucica )

2. serija x 8 ( sa 27.5)

3. serija x 8 (sa 30 kg )

4. serija x 6 - otkaz ( sa 30 kg )

 

Samo sto ja zarotiram dlanove kad podignem bucice .

 

Inace u teretanu gde idem ponekad dolazi profesionalac , ide na takmicenja , vise radi to za grudi nego benc .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deluje zanimljivo , elem sto se podlaktica tice postavicu kasnije link , u orincipu vrlo jednostavno , uzmete praznu sipku ili stavite petice , i samo okrecete(vrtite) sipku u sakama , radi neverovatno , recimo 30-tak okretanja , meni su podlaktice prirodno slabe , i kombinujem par vezbi ,bez pauze , ali ova je najbolja , josh bolje ako imate sipku , kanap koji je vezan za sipku i teg od 10 kg , i samo ispruzene ruke i namotavanje i sporo odmotavanje - ne postoji bolja vezba od toga , placem posle 5 serija .

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...