Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Da, to sam znao, zato tad i trcim.

A cime bi npr mogla da se spreci katabolizacija misica?

Mislim, ne znam da li je dovoljno to sto radim sa velikim kilazama (na 80% od max.)...

 

edit:

retko kad trcim 'steady pace', osim kada sam umoran pa kao neki oporavak istrcim 20 minuta.

Uglavnom radim HIIT na nekom terenu za fudbal tu u kraju.

Edited by tier_mfkr

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja tek pocinjem sa trcanjem poslije 3 god, 20 minuta mi je neki maksimum koji mogu, tako da nista od topljenja masti. :haha:

Samo polako :)

Nemoj da preterujes, dizu ako mozes do 10ak min nedeljno najvise zbog ligamenata. Treba vremena da ojacaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Tier

 

Znas kako, ako hoces da zadrzis misicnu masu a da goris masnocu, najbolja opcija ti je HiiT kardio. U sustini, kako ja radim:

 

0 - 2m - zagrevanje (4/10)

2 - 4m - trcanje (6/10)

4 - 6m - sprint(10/10)

6 - 8m - trcanje (5/10)

8 - 10m - sprint (9/10)

itd itd itd ...

 

Proceni kako imas snagu i ostalo, i tako radi. Prvi put 20 minuta ce ti biti umiranje, posle sve lakse i lakse.

Prvih 0 - 20 minuta trosis 80 : 20 (UH : Masti),

20 - 40 minuta se trosi 50 : 50,

40+ minuta trosis 20 : 80, tj najvise masnoce.

Zato ja pokusavam da istrcim nekih 50 minuta HiiT. To mi je limit ...

 

E sad, dobra stvar kod HiiT-a je sto imas taj afterburn efekat, tj osecas se kao da goris maltene nekih 4-5 sati nakon treninga, to je taj termicki efekat. Obozavam to. Ja jos potpomognem sve tako sto uzmem koncentrat zelenog caja u piluli pre treninga, jer on dodatno podigne temperaturu tela i pojaca termicki efekat, koji dovodi do gubljenja masti. (manje vise ono sto i sagorevaci rade koliko sam skonao).

 

I naravno, ishrana ishrana i ishrana. Na poslu smo imali takmicenje gde sam osvojio nagradu za najbrze dostignuce cilja, tipa kilaza, izgled i tako to. I svi se pitaju kako to da gubim kilazu, a jedem na poslu bar 3 puta, i to ne male kolicine, prilicno su obimne porcije. Samo odredjeni makronutrienti i to je to. UH smanjis, masnocu unosis koliko ti je realno potrebno za normalno funkcionisanje i to je to. Meni sljaka

 

I da, nemoj neko da misli da sam dosao ovde da drzim predavanja, samo sumiram svoje iskustvo, jer sam i ja citao po netu par meseci pre nego sto sam krenuo sve da radim kako bi trebalo da se radi. Samo se sumira ovde da se pomogne :) Ima mnogo iskusnijih od mene naravno, mozda poslusas njih pre mene.

Edited by ShinigаmY

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Shinigamy: to sto ti radis nije hiit, vec tip intervalnog treninga. Svakako da nije lose, samo nije hiit. Pravi hiit po prirodi stvari ne moze trajati duze od 20ak min, sa sve recovery periodima izmedju sprinteva ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je HiiT za trcanje samo, tj ubrzavas i usporavas naglo, i tako shokiras telo manje vise. Znam da postoje HiiT ono, ides na tegove, pa na bajs, pa na traku, pa na tegove, pa na dizanja, itd itd. Razumem sta je, al fazon, ne mora ni na ovih dva minuta, ja u sustini nekad trcim 30 sekundi dzoging, pa ubacim 2 minuta sprint, pa minut dzoging, pa 30 sekundi sprint itd. Naravno sve od osecaja snage u trenutku :) Samo da se ne udje u rutinu, to je najbitnije.

 

Edit: I da, ovako radim samo na dane kada ne dizem tegove, kada dizem tegove ubacim max 20 minuta sprintanja nakon dizanja, ako imam snage i volje za to (da ne bih ostajao duze zbog posla i pauze, nekad je guzva u teretani itd itd)

Edited by ShinigаmY

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najjaci su oni shuttle run-ovi, kad recimo na basket terenu trcis od kosa do reketa pa nazad, pa do bacanja pa nazad, trojke, pa do pola, i na kraju do kraja terena. Ili trcis 50-100m pa pesacis nazad i tako par puta. Dumres

 

Ja sam par puta radio onu piramidu, ides 400m pa 4 min jog, 300m/3min, 200m/2 min,i na kraju 100m pa par minuta cool down joga. Super radi, ali treba imati volje, a ja je nisam imao za duze od par puta :)

Probacu opet, mada mi sasvim fino radi ovih 10 km steady (tj. 9km + 1km istrcavanje 4,10-4,30 min/km), mada sam stao malo jer san omrsavio dosta :)

 

Ko nece da se kida a hoce rezultate super je i intervalni i fartlek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

brate, sve je bolje od trcanja istim ritmom duze vreme :bigblue:

piramida je super stvar, mada ja licno volim one 15/60, 30/60, 30/30, 30/15 varijante.

Priznajem, nista bez sluski i muzike, mada ja najvise volim da slusam George Carlin HBO specijale dok trcim :D

Ta tvoja verzija piramide je vise heavy (ako mislis 15m/60sec), cini mi se.

To je i poenta hitta, taj stani/kreni fazon (zato auto najvise i trosi u gradskoj voznji :) ).

Ima i onaj tabata protokol (20/10)x8, to mi u zivotu ne treba :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dzrk

 

15sec sprint na 100%/60sec jog :)

tako 10 serija.

pa za dve nedelje ovaj sledeci 30/60 itd

 

da da, te tvoje varijante su totalno kidanje, pogotovo ova zadnja. Ko odradi ove 2 zadnje vise od 5-6 puta alal mu qratz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slabo slusam crust (iako mi se svidja generalno taj tip svirke), ali volim Discharge i Amebix. Ali pustio sam Wolfbrigade malopre na yt, dobro ga kovu :)

Evo skinuh discog, ce se pusta narednih dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...