Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

@Havočka

 

Razmisli da nabaviš kettlebell, za početak oko 6kg, i radi Kettlebell swing, ima na youtubeu gomila snimaka, vežba medeno pogađa kako donja tako i cela leđa plus je odlična za zadnju ložu i zadnjicu i naravno fenomenalan kardio.

Po mojem mišljenju to je vežba koja najbolje pogađa donja leđa.

Mislim da za cenu dva/tri privatna treninga možeš naći kettlebell i svima bi to preporučio bez obzira da li ih muče leđa ili ne, rekvizit koji je jako koristan, kad primetiš da recimo kući dosta sediš uzmeš na svakih sat vremena sedenja odradiš dvadesetak ponavljanja i preporodiš se.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam otkud, al koristimo ih kad treba vrata da se zaglave il' tako nešto. Planiraju da kupe i neku konstrukciju za climbing gde mogu i kao zgibovi da se rade... kladim se da neće niko koristiti.

 

Ja sam uvek hteo da imam taj kettlebell kući ali mi se ne daje 50 evra za 15ak kila...ne mogu da nađem jeftinije da ga jebeš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebote,kao baksuz jutros NIKOG u teretani,radim uski benc za triceps,i cak ni radnik nije bio tu,zadnje ponavljanje otkaz na pola,guraj guraj guraj,pokusavaj,znoji se i naprezi se ma jok ni makar,spustim ga na grudi pa nekako na stomak pa na zemlju,zadnji atom snage mi je oduzeo.Dobro sam prosao,srecom pa je bilo 70 kg-a nije velika kilaza u pitanju...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se jednom desilo sa 50kg pre 6-7 godina. Mislim da je najbolje ne stavljati osigurače i onda nagnuti šipku na stranu da spadnu ploče sa jedne pa sa druge strane.

Imacu to u vidu,u tom trenutku nisam mogao da razmisljam.Mada i sada kad bolje pomislim,ako sam vec sam mozda je najbolje raditi sa na SMITH masini i siguran si...A jebem ti al mi je sjebalo dan...Izgurao sam do kraja trening posle al ubilo motivaciju skroz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa uvek mi se to desi, jer treniram sam, u ponedeljak sam tako prošao sa 80kg, polako slustiš na stomak i to je to. Benč nije opasan po tom pitanju, najopasniji je potisak za rame šipkom iza glave i čučnjevi, ako tu ne može da se izgura onda je zeznuto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Havočka

 

Razmisli da nabaviš kettlebell, za početak oko 6kg, i radi Kettlebell swing, ima na youtubeu gomila snimaka, vežba medeno pogađa kako donja tako i cela leđa plus je odlična za zadnju ložu i zadnjicu i naravno fenomenalan kardio.

Po mojem mišljenju to je vežba koja najbolje pogađa donja leđa.

Mislim da za cenu dva/tri privatna treninga možeš naći kettlebell i svima bi to preporučio bez obzira da li ih muče leđa ili ne, rekvizit koji je jako koristan, kad primetiš da recimo kući dosta sediš uzmeš na svakih sat vremena sedenja odradiš dvadesetak ponavljanja i preporodiš se.

Дал је паметно да се она цима том вежбом са сјебаним леђима ?

Ако ради неку вежбу, нек ради ону у којој је покрет максимално контролисан и стабилан, а не нека цимања

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja pre mesec i po dana počeo da doručkujem kod kuće pre posla, batalio slatkiše, sokove i brzu hranu

bio sav naduvan, umarao se od tri sprinta, imao 103-4 kg

sad se osećam kao da sam skinuo 10 kila

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...