Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

samo da se zahvalim na savetu :pivopije: probala sam da trcim brze i dogurala do toga da picim 8, 5 km/h pola sata, nekad i duze, zavisi :bigblue: mada mislim da je onaj brojac kalorija definitivno pokvaren, jer nemoguce da po ovom vremenu i ovoj brzini potrosim samo oko 100 kalorija :)

Nema na čemu, samo napred!

 

Ja sutra krećem sa rukometom napkon, pa ako ne budem mnogo umoran popodne ću da odem da uplatim teretanu! Mada piću glutamin pa se nadam da upala neće biti mnogo jaka :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, baš mišićna ili masnoće?

 

Logički, ako radiš bilo kakve vežbe mišići ti se neće smanjivati nego rasti. Ne vezano da li radiš definiciju ili masu, mišići će porasti jer radiš na njima.

 

Dakle, mišićna masa će se smanjiti ako batališ vežbanje :)

 

Ne znam kako drugačije :)

 

 

Ako ne nameravaš da menjaš, zašto to onda pitaš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitno pitanje.

Kako se smanjuje mišićna masa?

 

(Problem je što ne nameravam da menjam svoje režime vežbi ni njihov intenzitet...)

 

postoji jedna ekstremnija varijanta,gde nakon 18 dana gladovanja (pijes samo vodu),telo pocinje da topi i razgradjuje misisce,zato sto je predhodno istopilo svo salo.

 

Ono sto tebi treba je definicija.Cisto sumnjam da imas ruku kao Coleman :bigblue: da bi pozelela ovako nesto.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

postoji jedna ekstremnija varijanta,gde nakon 18 dana gladovanja (pijes samo vodu),telo pocinje da topi i razgradjuje misisce,zato sto je predhodno istopilo svo salo.

NE, ne ne i ne!

PRVO se trose misici, pa tek posle salo. :udri:

 

na primer, za vreme vezbanja u teretani, misici se zapravo TROSE, a pumpaju se nakon vezbi, tako sto se jede hrana bogata proteinima, i misici se pripremajuci za sledeci napor, povecavaju. sto rece protagonist, "nije ogranizam glup".

 

a te fore "18 dana samo voda", to je nezdravo, usporava metabolizam, i nakon toga je prakticno zagarantovano gomilanje sala i gojenje, da ne govorim sto nema voca, povrca, ugljenih hidrata i ostalog sto nam treba.

Edited by imaginos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitno pitanje.

Kako se smanjuje mišićna masa?

 

(Problem je što ne nameravam da menjam svoje režime vežbi ni njihov intenzitet...)

Ima jedna tehnika koja se uspesno primenjivala za vreme WW2 i zove se logorasenje. Zivis pretezno na vodi, ponekad moze malo hleba i bavis se sto tezim fizickim poslovima, recimo rudarstvom. Posle mesec dana nema misica, a bome ni sala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

glikogen, prvo se troshi glikogen pa salo. ali nisu vam mishici veliki od glikogena nego zato shto se mnoze celije. al aj jebesh to sve, ako riba nece da prestane da trenira onda jedino da gladuje...

 

inache, adaptirala mi se straznjica na bajs. 40 km i ne boli me mnogo. :) drago mi je zbog toga

Share this post


Link to post
Share on other sites

vec ako neces da smanjis intenzitet vezbanja, probaj da smanjis tezinu koju dizes a da povecas broj ponavaljnja. time se definisu misici, ali ne i napumpavaju.

 

ah da, joga, ona razvija finu liniju...ne znam tacno sta hoces, koliki su ti to misici :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

To i mene zanima koliki su to mišići na devojci od 16 godina? Ne mislim ništa loše ;)

To sam i ja rekao, definiciju da radi, ali opet i od toga mišići rastu jer radiš na njima.

 

pa dobro, nece joj se dalje pumpati misici (bar ne nesto brzo), a dobice lepu strukturu istih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da je po sredi trip da joj je taj deo tela "preveliki" (po njenom misljenju) pa ona tripuje da je to misic. A najverovatnije je mishic pod salom. Znaci samo raditi definiciju, ako treba nek dize motku od 300g al 500x :)

tako ja mislim da imam debele ruke al to mishic nije nego treba da se zategne vezbanjem. Isto vazi i za noge.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sa gladovanjem je mi pre-ekstremno.

 

Ruke su mi vrlo jake, to mi najviše smeta. Noge takođe, ali s tim i mogu da živim :/

 

Probaću da neko (duže) vreme radim samo istezanje i trčanje, bez vežbi snage, pa ću da vidim ako se nešto desi.

 

DF:

Znaš šta, ako je tkivo jako tvrdo složićeš se da nije salo. Da je trip posredi - možda jeste, jer mi nabildovano žensko telo ne deluje nimalo privlačno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

to i jeste poenta...

 

jedno je ako je neka devojka/zena nabildovana da sve prsti (sto je ogavno), a drugo je kad je lepo izvajana (onako zanski) i kad se i vide misici, ali ne da su duplo vec nego kao kod prosecnog muskarca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...