Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Nije na psihološkoj bazi, pre treninga i treba da krkaš što više ugljenih hidrata. Posle treninga i do kraja dana gledaj da jedeš primarno proteine.

I nemoj pola sata, sačekaj sat vremena od jela do treninga.

Da,minimum sat vremena. Neko kaze i 2 sata.

 

Samo Kuruze,nijesam siguran da treba da treniras dva puta dnevno. Ipak je to mnogo.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo Kuruze,nijesam siguran da treba da treniras dva puta dnevno. Ipak je to mnogo.

Не умарам се много, ујутру и увече по 60 склекова, 80 пута тег од 7 кила и 60 трбушњака, леђњака и подизања ногу.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo je to, mišićima treba 48 sati da se oporave, ne preteruj.

kome treba tolko jbt? meni je dovoljno sna od ~8 sati, tj. 2 rem faze, i odmoran sam i psihichki i fizichki, to je mislim neka normala.

 

Не умарам се много, ујутру и увече по 60 склекова, 80 пута тег од 7 кила и 60 трбушњака, леђњака и подизања ногу.

radi kompozitne vezhbe. npr, kada radish bicepse, radi ovu vezhbu, tako radish i gornja i donja ledja

http://www.muscleandstrength.com/exercises...mbbell-row.html

 

i tako nadji shto vishe vezhbi koje rade vishe mishicja odjednom.

pogledaj npr ovo za trbushnjake- rade ramena, tricepsi, i donja ledja pored trbushnjaka.

http://www.muscleandstrength.com/exercises...bell-situp.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

kome treba tolko jbt? meni je dovoljno sna od ~8 sati, tj. 2 rem faze, i odmoran sam i psihichki i fizichki, to je mislim neka normala.

Ne mislim na to što se ti osećaš odmornim, nego od naprezanja, pa do krpljenja mikropukotina na mišićima i njihovog rasta pa do trenutka kad su "ko novi" prođe dva dana. Pitaj bilo kog trenera, zato se i ne rade vežbe istih mišića dva dana zaredom. Ako radiš iste mišiće danima zaredom, neće rasti već će jedva stizati da se oporave od oštećenja (i naravno neće ni jačati).

Edited by voodoo_

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mislim na to što se ti osećaš odmornim, nego od naprezanja, pa do krpljenja mikropukotina na mišićima i njihovog rasta pa do trenutka kad su "ko novi" prođe dva dana.

kolko ja znam, za zarastanje mikropukotina na mishicjnom tkivu treba mnogo vishe od 2 dana.

 

Ako radiš iste mišiće danima zaredom, neće rasti već će jedva stizati da se oporave od oštećenja.

okej, onda sam ja neki hibrid, poshto radim maksimalne vezhbe svaki dan, sa pauzama tek svaki 4. ili 5. dan, i lepo mi rastu mishicji. i ono napravim posle par nedelja pauzu od nedelju dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam čuo da treba praviti pauzu minimum 48 sati između vežbanja jedne grupe mišića.

 

Mislio sam da uplatim teretanu opet od sledećeg meseca i to 10 treninga mesečno. Svaki treći dan. Mislim da mi je sasvim dovoljno.

U međuvremenu mogu da radim sa bučicama, sklekove i trbušnjake...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ljudi sa RMF-a znaju da nevolim mejnstrim nauku, tako isto i sa bildovanjem.. samo gledam sajtove kao shto su muscle and strength da bi video vezhbe, i onda ih sam isprobam. npr, na tom sajtu ispiraju mozak kako ako hocjesh da bildujesh morash da imash minimum 5 (malih) obroka dnevno, a ja od pre nego shto sam pocheo da vezhbam jedem 2 dnevno i bash mi lepo ide uz vezhbanje. ovo sa obrocima sam samo dao kao primer, savete udruzhenja i trenera ne prihvatam uopshte, verujem samo u ono shto isprobam, i vidim da funkcionishe. ja nikakvih problema nemam sa max vezhbama svaki dan. kad malo razmislish shto bi imao, fizichki posao- dizanje nekog tereta je isto shto i maksimalna vezhba. teshko cjesh da budesh fizikalac a da ti mishicji rade na cim, i josh da svaki dan ne radish ne bi li ti mishicji zarasli..

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

probao sam i sa pauzama, naravno, ne bi kenjao da mi je ovako bolje da nisam probao.. mozhda je to samo do mene, mozhda drugim ljudima bolje funkcionishe sa takvim pauzama.. mozhda mene pauze svaki drugi dan ulenje, pa slabije odradim vezhbu, neznam..

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali ti si izdvojen slučaj i ne smeš (ako osećaš ikakvu odgovornost prema onome koga savetuješ, što je već pitanje etike) da govoriš ljudima da ne poštuju savete trenera. Ja kad bih jeo dva puta dnevno spao bih na 70 kila i ne bih mogao ni svoj kurac da podignem a kamoli da vežbam.

 

Dakle super je što pičiš svaki dan a malo jedeš i drago mi je zbog tebe, ali NE SAVETUJ to drugima, naročito nekom ko tek počinje i kod koga je krucijalno da od početka radi pravilno. Ti si izdvojen slučaj i "hibrid", drugi nisu.

 

Btw pogledaj fizikalce na šta liče. Em nemaju pravilno oblikovane mišiće ko sportisti, em ne može svako da fizikališe (jer je i to pitanje genetike - ne mislim pritom na neke fašističke gluposti nego prosto imaš ljude koji su od rođenja takvi i mogu da trpe česta i teška fizička opterećenja zbog nasleđene građe i konstitucije, i imaš one koji to ne mogu).

 

Ali svako može da se lepo izdefiniše i ojača pravilnim (PRAVILNIM!) vežbanjem i ishranom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo je to, mišićima treba 48 sati da se oporave, ne preteruj. Tako kad bi zaređao mesec dana ne bi mogao da pomeraš ruke od slabosti :)

Онда склекови, згибови, тегови и остало за руке, рамена и леђа понедељком, трбушњаци и чучњеви уторком, средом опет ово од понедељка, четвртком ово од уторка, петком трчање, субота и недеља пауза. Може тако?

Share this post


Link to post
Share on other sites

xD

 

nejedem ja malo, jedem zdravo i jedem maksimalno 3 obroka dnevno, ali uglavnom 2, i one priche, ako vezhbash morash da pijesh vodu ko nenormalan, ja vodu skoro i da nepijem, unosim je ugl. preko vocja i povrcja, i pijem dosta mleka..

 

al fazon je shto znam da nisam hibrid, imam skroz prosechan organizam, i ovo mozhe svako.

 

naravno da nemislim na danashlje fizikalce koje mozhesh da vidish na gradjevini, koji su lenji i alkosi.. znam dosta ljudi koji su super razvijeni i jaki, a ni teg neuzimaju, kamoli da udju u teretanu. mislim da sam vecj pomenuo lika koga znam, koji radi u magacinu godinama, lik ima ruku 49, a shto se tiche genetike, nikad nije imao krupne mishicje..

 

 

i to sa jedenjem uveche je isto kenjanje xD

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...