Jump to content

Sepultura


aleksej

  

59 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

@lemmy: Dobro, ima nekih hc ukrasa tu i tamo, ali reći da Sepultura sviraju hc (čitaj: Madball, Agnostic Front, Sick Of It All, Cro-Mags...) je presmešno. Uvek bilo i biće.

 

Sa druge strane, po mom mišljenju Soulfly je dalji razvoj "Roots" zvuka. Naravno da nije identično jer su drugi ljudi pored Maksa učestvovali u kreaciji toga i on je sam (malo :mhihi:) dodatno sazreo kao muzičar, ali to je ta formula. Tribalni fazon, rifovi, ritmovi, tekstovi... Ceo Soulfly fazon ide odatle.

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

@truli

Roots je nakvalitetniji Sepultura album,i to je cinjenica.Meni licno nije omiljen,vise volim Beneath i Arise,ali je Roots kvalitetom i ozbiljnoscu za koplje ispred ostalih radova.Drljanje po jednoj zici je budalastina,to mogu lupetati samo oni koji gitaru u zivotu u ruci nisu drzali.A pored toga ti isti jos i slusaju blek metal,i tu tek zavrsava svu diskusiju na ovu temu.

 

Uporedi novu Sepulturu sa recimo Agnostic Front ili Sick Of It All,pa ces videti da blage veze nema jedno sa drugim.Ima uticaja u zvuku,ali daleko je to jedno od drugog.

Edited by lemmy sixx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drljanje po jednoj zici je budalastina,to mogu lupetati samo oni koji gitaru u zivotu u ruci nisu drzali.A pored toga ti isti jos i slusaju blek metal,i tu tek zavrsava svu diskusiju na ovu temu.

 

11 godina sviram. Dovoljno? :mhihi:

 

Brate, uzmi koju hoćeš Soulfly pesmu (ne računajući one akustične/tribalne delove) i vidi na kojim se akordima svira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@lemmy: Dobro, ima nekih hc ukrasa tu i tamo, ali reći da Sepultura sviraju hc (čitaj: Madball, Agnostic Front, Sick Of It All, Cro-Mags...) je presmešno. Uvek bilo i biće.

 

Sa druge strane, po mom mišljenju Soulfly je dalji razvoj "Roots" zvuka. Naravno da nije identično jer su drugi ljudi pored Maksa učestvovali u kreaciji toga i on je sam (malo :mhihi:) dodatno sazreo kao muzičar, ali to je ta formula. Tribalni fazon, rifovi, ritmovi, tekstovi... Ceo Soulfly fazon ide odatle.

 

Vezano za prvu recenicu,to je potpuna istina,tu nema diskusije.U pravu si potpuno.

 

Jeste dalji razvoj,kao sto rekoh to je uzeo za bazu i nadogradnju.Ali nije potpuno identicno,o tome pricam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uporedi novu Sepulturu sa recimo Agnostic Front ili Sick Of It All,pa ces videti da blage veze nema jedno sa drugim.Ima uticaja u zvuku,ali daleko je to jedno od drugog.

 

Naravno da je daleko od Sick of it All, ali je još dalje od Slayera.

 

 

@Talvi

...i korn je imao jedan te isti zvuk gitare pa je jebao mame.

ili voliš ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ako si slušao tri albuma, od toga dante i a-lex... kkao uopšte možeš pričati o starijim radovima?

 

Kad kažem da sam slušao album, to znači da sam ga kupio, posvetio mu bar mesec dana neprekidnog vrtenja, znam sve pesme napamet i bar pola da odsviram. Slušao sam Skicofreniju, Binit i Arajz. Dante i A~Lex sam skin'o s neta i provrteo par puta.

 

A šta je Maxova muzika nego isprana, generička formula provaljena još na "Roots"-u?

 

I, kao neko ko sluša hc otkad zna za distorziranu muziku, stvarno ne znam zašto su ljudi toliko zapeli da je nova Sepultura hc. Je l' to vama neko rekao da je tako ili stvarno tako mislite?

 

Hvala.

 

ok, sad dolazimo do toga da ja prosto volim maxov glas i drljanje po jednoj jedinoj žici. :D

jbga, meni je "roots" omiljeni sepultura album.

 

Pa, ti jednsotavno gotiviš Maxa, to je sasvim druga stvar. x)

Meni je on, kao što već spomenuh sporedan u celoj Sepultura priči, koliko god to čudno zvučalo.

 

Pa ja ni ne tvrdim drugacije.Ja samo kazem da je novi Sepultura zvuk miks svega i svacega.Ali krajnji rezultat je sranje.

 

Ti si gori od mene. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo je nezgodno koristiti termin "hardcore" danas a bogme i u poslednjoj dekadi dve i lepiti ga svakom drugom bendu, jer bi to bilo isto kao kada bi za neki bend rekli da svira "metal". Ne poznajem novu Sepulturu i možda tu ima hardcora samo ne znam kojeg. Što se Maxa tiče on je samo hardcorovska duša, metalac koji ima želju da svira hardcore. I ne znam zašto svi pričamo o onoj Sepulturi i onom Maxu kad smo na temi one Sepulture.

Edited by englis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Andreas itekako kapira da svi oce staru Sepulturu, zato i nece reunion, jer gubi posao kolovodje. Sta, on bi bio kurac pored Cavalere. Ne znam, ja bi radije da ih gledam i na reunion iako je Max raspad, nego da slusam ovo novo Nu Crossover kulac palac Hc Sepulturu koja je sve samo ne Sepultura. Stariji ortaci koji su gledali 93 kazu da je bilo ubistveno. Jebi ga ko nam je kriv kad smo bili deca, ja 8. razred. Ok je ako neko voli novo al to nije to. Ni Roots nije vec bio

 

 

Tačno tako.

 

I da, '93 su ubijali na toj turneji. Vrhunac postojanja Sepulture, i ko kaže da je nova bolja - go to 1993.

Ako budem još bar nekoliko takvih koncerata do kraja života odgledala, biću iskreno srećna.

 

Naravno ovo ne znači da sad treba da se skrpe pa da žive na staroj slavi, kao što reče Talvi. Problemi ega koji su tako očigledni iz ovih intervjua što su kačeni me prosto odvraćaju od daljeg čitanja bilo kakvih vesti o ovom bendu... Nažalost, mislim da je Sepultura (i svi bendovi koji su iz nje proistekli) samo još jedan u nizu koji su ušli u legende, ali okončali karijeru. Možda će napraviti novu (ili je već prave?) ali sa nekom drugom muzikom, sa nekim drugim muzičarima, nekom drugom energijom i publikom. U svom originalnom žanru više ništa bitno neće napraviti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pošto mi je Sepultura omiljeni bend red je da ja bacim jedan komentar,pa vi procenite dal je on mudar i vispren :D

Do Against-a je sve Sepultura,ovo kasnije je sve novi bend koji se meni lično uopšte ne svidja... Lepo je to što se crnjo trudi,sve

to stoji al to nije ni S od Sepulture.Čovek je napravio i više nego dovoljno kvalitetnog matererijala za sve njegove fanove i stvarno

mislim da zaslužuje samo reči hvale i jedan veliki RESPECT! Prvi put sam zaplakao kad mi je keva u 2 razredu osnovne zapalila kasetu

sa A i B stranom (Morbid i Bestial),dok još nisam ni znao šta je tačno Sepultura! Soulfly takodje nije uopšte loš,originalno su pre svega a

i sam Max ima glas koji je jako težak za skinuti.Ja verujem u tog čoveka i njegove sposobnosti,i gde god da ode to mora da bude nešto

dobro i nešto kvalitetno... Možda je čovek hteo da nastavi nešto što je trebao još sa starom Sepulturom,a ako tako gledamo onda nek Soulfly bude

Sepultura 2... Nije baš daleko a nije ni blizu od toga.Inače gledao sam ih uživo i što je lik stariji to mu je bolji glas,znači neverovatno,ja sam se oduševio,hteo sam muda da mu bacim na binu koliko je razvalio.

 

 

Bože Maxe

 

Bože Max-e,ti što spasi

od Greena dosad nas,

cuj i odsad naše growlove

i od sad nam budi spas.

 

Mocnim growlom šutke pravi

buducnosti Soulfly tvoj

Maxe spasi,Maxe brani

srpske fanove,srpski rod!

 

Složi metalce bracu dragu

na svak dican tvoj cert,

sloga bice poraz Grinu

a najjaci metal bend.

 

Nek na sprskoj blista bini

metal sloge zlatan rod

Maxe spasi,Maxe brani

Srpske fanove,srpski rod!

 

Nek na srpsko modro celo

Grinov ne padne gneva growl

Grovloslovi Srbu glas

gitaru,trzalicu,pojacalo i

song!

 

Kad nastupe Grinovi dani

pobedi i pusti grovl

Maxe spasi,Maxe brani

svoje fanove,Soulfly svoj!

 

Iz mracnoga sinu groba

srpske slave bend taj

došlo je tvoje doba

Novoj Sepulturi presudi kraj.

 

 

Metalhedse svoje brani

besmrtne Sepulture plod

Maxe spasi,Maxe Brani

moli ti se fanpit tvoj.

 

Prepravih ovo iz poštovanja prema Maxu!

  • Upvote 12
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...