Jump to content

Sepultura


aleksej

  

59 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Knjiga je toliko dobra da je Igorova prva žena Monika tužila Maxa i dobila na sudu zbog kleveta :) Kisser je knjigu uporedio sa SF štivom :) A Max i autor su se tako detaljno i koncentrisano pripremali da su zaboravili turneju sa Ramonsima 1994-e. Maxi posle bilo krivo, to smatra vrhuncem Sepultura karijere. Ej, da ti zaboraviš ono što ti je najači momenat u karijeri!?! Preterivanje sa drogom i brzom hranom je zaista pogubno :)

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak je spomenuo tu turneju u knjizi, ali je vrv. u tom periodu bio pokidan od života da bi pričao o tome u detalje

We also played with the Ramones in Brazil in 1994. I remember looking over at the side of the stage in the middle of the set, and all four of the Ramones were standing in a line, watching our set and wearing leather jackets. It looked like an album cover. The only thing that was missing was a white wall in the background! The rain was so bad it kicked us offstage halfway through the set, although the sun came out later and the Ramones played their show. Nature was not a fan of Sepultura that day.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa druge strane, kad bi kolega Panasonik na osnovu znanja demonstriranog po ovoj temi napisao knjigu o Sepulturi, to bih rado pročitao :D

Mene fanatizam za Sepulturom nikako da napusti :)

 

Ipak je spomenuo tu turneju u knjizi, ali je vrv. u tom periodu bio pokidan od života da bi pričao o tome u detalje

We also played with the Ramones in Brazil in 1994. I remember looking over at the side of the stage in the middle of the set, and all four of the Ramones were standing in a line, watching our set and wearing leather jackets. It looked like an album cover. The only thing that was missing was a white wall in the background! The rain was so bad it kicked us offstage halfway through the set, although the sun came out later and the Ramones played their show. Nature was not a fan of Sepultura that day.

Moguće da sam ja nešto pomešao, ali mi se čini da je upravo tour sa Ramonsima 1994-e pomenuo kao zaboravljen. Ali ako je celu jednu turneju sa Ramonsima (ima li dalje od toga što neki bend može da postigne?) sveo na 3-4 rečenice, kakav je ostatak knjige?!? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koliko stranica ima ta knjiga, obzirom na cenu valjda nema manje od 200str. jel ima fotki(kolor)?

 

g.Panasonic, pa šta ima da razglaba na 20str. da je svirao sa Ramonsima, msl. jeste to kult, ali sasvim je dovoljno da je pomenuo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se knjiga baš svidela. Ume malo da smara pošto ponekad napadne Paula da ne zna da svira bas ali sama priča o dogodovštinama Sepulture ne može da bude loša i dosadna. Prema Kiseru je bio potpuno korektan,a Derrick Green u knjizi i ne postoji :haha: :haha: :haha:

To za Paola je delimično tačno, ustvari Max nepotrebno preteruje. Ništa on nije bolje svirao gitaru nego što je Paolo svirao bas. Pošto svi znamo da je ono što je Sepultura tada svirala bilo jako tehnički zahtevno, nije ni čudo da je Kisser svirao bas umesto njega. To je čest slučaj kod bendova, da bi se uštedelo na vremenu. Mislim da je i kod Slayera tako bilo na početku, mada nisam baš 100% siguran. Ramonsima su drugi ljudi svirali gitare, da bi uštedeli pare od studija i podelili između sebe :) Bajaga gotovo da nije ni svirao na prvoj Čorbi da bi brže završili album :) Kada se danas gledaju butlezi vidi se da Paolo to uživo može da odradi. Studio je nešto drugo, to ovi koji iole ozbiljnije sviraju znaju odlično. Prvi album na kome je Paolo odsvirao bas je Chaos A.D. Njemu se baš čuje napredak, naročito od kako je Max otišao, a i u samom zvuku je mnogo više mesta za bas. Max proziva Paola još od 1998-e i nije ni čudo što je Paolo taj koji uvek kaže da i ne pomišlja na reunion. Ako se uporede koncerti sa Hellfesta, Paolo ima bolji ton od tadašnjeg basiste Soulfly-a koji je profi tezgaroš. Mislim da nigde nisam pročitao da po imenu pominje Derricka Greena. Max čak tvrdi da nikada nije ni slušao ništa sa Greenom, sem jednom prilikom na kratki, kada mu je roudi pustio preko slušalica. I da je tačno i da nije, to odlično govori koliki je kompleksaš.

 

A koliko stranica ima ta knjiga, obzirom na cenu valjda nema manje od 200str. jel ima fotki(kolor)?

 

g.Panasonic, pa šta ima da razglaba na 20str. da je svirao sa Ramonsima, msl. jeste to kult, ali sasvim je dovoljno da je pomenuo.

Nisam čitao knjigu, tako da ne znam kako je pisano, tj. koji je koncept. Po meni turneja sa bendom kakvi su Ramonsi zaslužuje pažnju. Ramonsi su 90-ih uz Metallicu i Guns N Roses bili najveći bend u Južnoj Americi, nestvarno su bili veliki tamo. Svirali su stadione doslovno, a onda bi se u Americi vratili u klubove. Valjda se na toj turneji desili nešto vredno pažnje :)

Edited by Bernard Panasonik
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paolo ima bolji ton od tadašnjeg basiste Soulfly-a koji je profi tezgaroš. Mislim da nigde nisam pročitao da po imenu pominje Derricka Greena. Max čak tvrdi da nikada nije ni slušao ništa sa Greenom, sem jednom prilikom na kratki, kada mu je roudi pustio preko slušalica. I da je tačno i da nije, to odlično govori koliki je kompleksaš.

 

Cela Sepultura danas ima bolji ton i bolje svira od Soulflaja.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lemmy o Maxu: ""That kid will never amount to anything! He can't control his alcohol! He has no respect for others!"". Ovo je rekao nakon što je Max sa roudijima i valjda ostalima iz benda (to je bilo na onoj kratkoj turneji krajem 1991-e kada Kisser nije svirao) upao na binu Motorheadu, ljut što je Lemmy odbio da zajedno pevaju Orgasmatron na Lemijev rođendan, i izazvao haos i valjda oštetio nešto na pedal boardu Phila Cambela. Iz ove perspektive dosta ga je lepo procenio Lemi, ako se uz alkohol doda i droga :)

  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...