Jump to content

Sepultura


aleksej

  

59 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Te priče da je Soulfly puno više svirao od Sepulture i da je turneja sa In Flames bila doticanja dna mi je već pun k.... (Human, ništa lično, nema veze sa tobom, to je argument koji se generalno često poteže). Pre svega i Sepultura sa Maxom je mnogo češće pregrupisala i zagrevala za druge nego što se inače misli, tako da ne vidim što bi trebalo Sepulturu bez Maxa da bude sramota da sviraju pre dugih. 1989 su bili predgrupa Sodomu, na samom kraju 1991-e Motorheadu, 1992-e Ozzy Osbournu i Ministry-iju, a trebali su da budu i predgrupa Slayeru u leto 1991-e, pa je to otpalo u poslednjem trenutku. Ispada da su od tri turneju po Americi za Arise, dva puta bili predgrupa, a trebalo je i sva tri u suštini (umesto Slayer turneje, Gloria je organizovala New Titans on The Block turneju gde je Sepultura bila glavna, ali su se svirali manji prostori nego što bi sa Slayer-om). Na Chaos A.D. turneji su u Americi otvarali za Panteru, a na krajnjem delu južnoameričke turneje za Ramones. Na Roots turneji su dva puta (u proleće i u jesen) otvarali za Ozzy-ija na Ozzfestu i to su bile bukvalno svirke od 30 do 35 minuta (kada su svirali sa Sodomom su recimo imali 45 minuta). Na Against turneji su svirali po Evropi sa Slayer-om (slično kao i sa Ramonsima, maltene ravnopravan status, ali sviraju pre zvezda). U leto 2000-e su bili deo Tattoo The Earth turneje gde su bili tek 3-4 po redu, ali tu se svirali maltene stadioni. Na Roorback turneji su otvarali za Motorhead (potpuno isti status kao i kod In Flames-a, svirke su im trajale po 55 minuta) po Evropi i napokon dolazimo do tog jebenog otvaranja za In Flames. In Flames su i tada, kao i danas, pretpostavljam bili popularniji bend od Sepulture (jbg, i Motorhead je predgrupisao Foo Fightersima, pa niko nije pljuvao po njima), pa prema tome ne vidim zašto bi to bilo dno za njih, Imam 4-5 bootlega sa te turneje, publika se sasvim dobro provodi na svim tim koncertima. Od tada su, ako ne grešim, par puta samo otvarali za druge i to u Južnoj Americi (Metallica, Slipknot, Machine Head...) sve ostalo su im bile headline turneje. Mrzi me da sada prepisujem podatke sa setlist sajta, ali obratite pažnju na ukupan broj koncerata koji oni odsviraju za promociju jednog albuma (samo je Nation ispod cifre od 100, zato što je zbog raskida sa Roadrunnerom, odrađena samo polovina od planiranog broja koncerata, po jednom Evropa, Amerika, Japan i Južna Amerika, a obično se sve dva puta obiđe, plus podaci za Against turneju nisu precizni, tu su odsvirali oko 170 koncerata najmanje). Te priče da Sepultura svira sve manja i manja mesta najviše proturaju upravo Max i Gloria. Soulfly je pokupio sav hype oko raspada i trebalo je vremena da prođe nu metal trend i da stvari polako dođu na svoje mesto. Čini mi se da su danas Sepultura i Soulfly potpuno poravnati u Evropi, dok je Soulfly realno jači u Americi, a Sepultura u J. Americi. I vrlo bitna stvar je da veći deo Soulfly statusa i dalje proističe da ga predvodi bivši pevač Sepulture. Just One Fix je do jaja obrada, dok Zombie Ritual baš i nije :)

  • Upvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bernarde, verujem ti na svakoj reči koju si napisao, vidi se da si pravi poznavalac i poštovalac benda, ali svi ovi argumenti mi malo znače, jer nije baš isto biti predgrupa Motorheadu i Ozziju sa jedne strane i In Flamesu(ma koliko su oni tada bili popularni) sa druge strane! Ako misliš da ja likujem zbog toga, mnogo grešiš, meni je onaj intervju sa Kisserom gde o tome priča(metal hammer) jedan od najtužnijih koji sam čitao odkad pratim metal štampu, i ne možeš da zamisliš koliko sam bio besan zbog toga, iako je tada Sepultura za mene bila maltene mrtva, zaista mi se nesvidja pravac kojim se bend kretao posle Chaos ad. albuma, ali ću uvek imati veliki respekt za taj bend, zbog sjajne prošlosti i muzike koju i posle 20god. rado slušam, a koja pritom ni malo nije izgubila na kvalitetu i originalnosti(pre svega beneath, arise i chaos ad.)

Što se Soulflaja tiče, sam si rekao, trendovska muzika i ništa više, koja je bila popularna krajem 90-ih i početkom 2000-ih, za mene totalno nebitna, iako sam bio na 4 njihova koncerta, čisto zabave radi, a i da čujem SEPULTURINE stvari!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Макса и јесте "мозгић". Само погледај Сепултуру од "Корења" на овамо. Све просечни и шњ албуми. Мени лично само "Против" и "Каирос" вреде слушања, остало је боранија. А Соулфлај пичи сасвим фино. Боље од Сепултуре сигурно иако су и они имали пар промашаја. Уосталом, само послушај "Мрача доба". Тај албум звучи као Сепултура више од (нове) Сепултуре. Макса и Андреас су били добар дуо, а сад су то Макса и Марко. Андреас сам није довољан. И кад га је Макс позвао (Андреаса) и рекао да је време за уједињење, што би гомила људи поздравило, мене укључујући, он је одбио. Его...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma isti kurac bi pravili i da je Max ostao u Sepulturi, eventualno bi pesme poprimile više nu loženja i to je to, nije u tome bila poenta rasprave.

Što se "Mračnog doba" tiče, jeste to nešto bolji njihov album, ali nema ni 15% stare dobre Sepulture, mene malo iznenadio ovaj 'Randjel ima tu dobrih stvari!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...