Jump to content

Vojska


Opera Ghost

Recommended Posts

Ne mora da znaci da je neko ultra nacionalista, cetnik, seljak, cyber ratnik ili sta god da bi isao/bio u vojsku/ci - mislim da je bolje da se zajebavas po poligonima i malo cimanja nego menjanje gaca po bolnicama ili sedeti u nekoj bibliotJeci... ;)

 

Udri bliznjeg svoga, juris junaTZi! :rockdevil: Nikad se ne zna, moze biT da napaNesh neko selo u susednoj drzavi i silujes... xtra aktivities... :) :) :)

 

fallujah_1029.jpgFallujahAprA.jpg

 

Show se mora nastaviti... more... ;)

Edited by Ivan_Creed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jos 3 godine faksa,ako se 2010. ukida do jaja :)

 

da bre...

 

ma ukida se 100%

 

 

Ne mora da znaci da je neko ultra nacionalista, cetnik, seljak, cyber ratnik ili sta god da bi isao/bio u vojsku/ci - mislim da je bolje da se zajebavas po poligonima i malo cimanja nego menjanje gaca po bolnicama ili sedeti u nekoj bibliotJeci... ;)

 

Udri bliznjeg svoga, juris junaTZi! :rockdevil: Nikad se ne zna, moze biT da napaNesh neko selo u susednoj drzavi i silujes... xtra aktivities... :) :) :)

 

fallujah_1029.jpgFallujahAprA.jpg

 

Show se mora nastaviti... more... ;)

 

naravno da nisu svi umobolni u vojsci...ali slab je taj motiv(jedan od) da se ide u vojsku,da tamo nisu svi debili...

 

Zashto? Pa vojska i nije za pichke...

 

jebiga pichka sam sta da radim...volem da radim nesto korisnije od toga...

 

Edited by april ethereal

Share this post


Link to post
Share on other sites

cekam da se pojavi neki "srbenda" da me isproziva zbog rusenja borbenog morala i blacenja slavne i nepobedive srpske vojske...

Ma baš nekoga briga da li ćeš ti ili bilo ko drugi služiti vojsku ako uzmeš pušku u ruke kada za to dođe vreme, a nadamo se da neće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su smesne price tipa "ako nisi bio u vojsci nisi muskarac", "ne mozes se ozeniti ako nisi bio vojnik"..... ali mi se jos vise gade ljudi koji seru o vojsci nece da idu JER SE PLASE I PICKICE SU, a samo traze opravdanje za svoj kukavicluk i svima seru o tome kako su kao patriote, ali ne mogu da idu zbog toga i toga i cekaju da ih kao neko razume, potapse po ramenu i pruzi podrsku!

 

Pa majku mu jebem svi smo mi muskarci (valjda) i barem meni je sto puta bolje da idem na Peskove ili neki drugi teren, da pucam, razbijam nogom vrata, upadam u rovove, postavljam ine ..... nego da menjam pelene nekom penzioneru u bolnici i kukam kako eto imam prigovor savesti!

 

Ja bih te ljude slao na civilno sluzenje u GRADSKU CISTOCU i dao im po predradnika najgoreg cigana pa da lepo ciste grad u narandzastoj uniformi, kad im se vec gadi zelena.

 

U moje vreme je bilo stvarno momaka koji su stvarno imali prigovor savesti, to jest nisu zeleli da nose oruzje (uglavnom momci sa bogoslovije i slicno) ali su zato ostajali dva uta duze od nas u vojsci, to jest DVE GODINE i sve to vreme radili korisne stvari u kuhinji ili gde zatrebaju. E to vec cenim, a ove pickice sto kukaju i zapomazu necu ni da komentarisem vise!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa majku mu jebem svi smo mi muskarci (valjda) i barem meni je sto puta bolje da idem na Peskove ili neki drugi teren, da pucam, razbijam nogom vrata, upadam u rovove, postavljam ine .....

Gotovo, mene si kupio :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su smesne price tipa "ako nisi bio u vojsci nisi muskarac", "ne mozes se ozeniti ako nisi bio vojnik"..... ali mi se jos vise gade ljudi koji seru o vojsci nece da idu JER SE PLASE I PICKICE SU, a samo traze opravdanje za svoj kukavicluk i svima seru o tome kako su kao patriote, ali ne mogu da idu zbog toga i toga i cekaju da ih kao neko razume, potapse po ramenu i pruzi podrsku!

 

Pa majku mu jebem svi smo mi muskarci (valjda) i barem meni je sto puta bolje da idem na Peskove ili neki drugi teren, da pucam, razbijam nogom vrata, upadam u rovove, postavljam ine ..... nego da menjam pelene nekom penzioneru u bolnici i kukam kako eto imam prigovor savesti!

 

Ja bih te ljude slao na civilno sluzenje u GRADSKU CISTOCU i dao im po predradnika najgoreg cigana pa da lepo ciste grad u narandzastoj uniformi, kad im se vec gadi zelena.

 

U moje vreme je bilo stvarno momaka koji su stvarno imali prigovor savesti, to jest nisu zeleli da nose oruzje (uglavnom momci sa bogoslovije i slicno) ali su zato ostajali dva uta duze od nas u vojsci, to jest DVE GODINE i sve to vreme radili korisne stvari u kuhinji ili gde zatrebaju. E to vec cenim, a ove pickice sto kukaju i zapomazu necu ni da komentarisem vise!

 

a sto bi uopste isao u vojsku? bez obzira civilno ili pod oruzjem...

 

da li si se zapitao,da to nije mozda idiotski da ja u nekoj pizdi materini idem u juris,vicem uraaaa,bacam bombe,sa gomilom napaljenih likova kojima je to bas zadovoljstvo?

 

a zasto bi radio dzabe za nekoga,pa bila to i tvoja rodjena zemlja...sta me boli kurac,ima ko je placen da radi sve te stvari...

 

ljudi mi bre mrzimo ovu zemlju...pogledajte,kako je zagadjena i prljava...

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam neki napaljeni rodoljub i patriota, to ste mogli iz mojih postova do sada da utvrdite, ali ljudi moji, valjda postoje neke elementarne stvari koje svaki MUSKARAC treba da uradi za sebe, drustvo i zemlju u kojoj zivi. Sta bi bilo da su tako razmisljali nasi pradedovi, da su imali "prigovor savesti" i pustili da ih karaju Turci, Austrijanci i Nemci doveka, da su bili pacifisti?

 

Ne treba niko od nas ovde da izigrava "opakog momka", ali treba biti spreman u svakom pogledu da ako (ne daj Boze) dodje momenat da se brani zemlja, da svako bude spreman. Objasni ti nekom ustasi ako ti zakuca na vrata da ti nisi "srbenda" i da te "za oruzje boli .."

 

A ako i dodje do sranja (ne daj Boze), e onda cete me i licno upoznati jer ja sam rasporedjen u rezervni sastav vojne policije i darivacu vam pozive :D

 

@Baba vanga: sad ti i prljavstina smeta pa kao zbog toga da ne ides u vojsku? I vidi se da nisi bio u vojsci cim imas takvu sliku o tome, niti su to napaljenici koji trce kao debili po livadi, niti je sve tako plitko kao sto ti mislis (nemoj samo nekom kletvom da me pogodis) :D

 

I NIJE idiotski da ides u pizdu materinu i tamo skaces, obucavas se, pa moras jednom da se otrgnes od mamine suknje, da postanes samostalan u odlukama i svemu, da SAM brines o sebi.... mnogo je to komplikovanije nego sto ti mislis...

Edited by Routasydän

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebem vam Mater Spamersku!

 

Moj prigovor savesti bi upravo bilo oruzje.

NIti sam patriota,ni srbenda jer me jednostavno boli kurac.Imam pametnija posla u zivotu

Idite na krstaricu,tamo su ti svi ultra brutal rodoljubi.

Noc bensedina

 

Ti bash imash potrebu da svako malo seruckash po ovoj temi.

Gosjudarstvenaja vaina na avataru a ovamo nije video uniformu.

Idi trimuj jaja kerovima...

I ako te zanima da ti to kazhem i uzhivo shalji pp i eto me prvim prevozom u Vrshcu.

 

a sto bi uopste isao u vojsku? bez obzira civilno ili pod oruzjem...

Pa za 3 godine i nechesh.

A do tada zaobidji temu jer je rezervisana za one koji su ishli u vojsku.

Edited by matatrtaDgrejt

Share this post


Link to post
Share on other sites

ELEM

Dakle junaci,ko je bio u vojsci i iskustva iz iste...

 

Nama koji smo bili u vojsci ce price biti zanimljive,dok onima koji nisu...pa nece razumeti u svakom slucaju...

 

Stoga...straza,pozarstvo,KTB,DC,PDC...itd.

 

Ajd da pocnem da ne budem djana...

Prva nedelja vojske,zaduzili A i B komplet i stojimo na pisti na jutarnjem postrojavanju...i svi sredjeni u zelenim vetrovkama (decembarska klasa) jedino ortak Baltic u APSOLUTNO zutoj vetrovci.

 

Prilazi mu komandant kasarne i pita ga kakva mu je to vetrovka...

 

On ponosno odgovara:Gospodine potpukovnice,to je za pustinjske borbe! :)

 

 

Naravno,sudbina ima svoje puteve...Baltic je lud (naime nasli su mu akutnu psihozu sa sumanutoscu),morao je on jedini da zaduzi zutu vetrovku...

 

Gospode,zao mi je sto kad napisem to nije tako smesno kao kad si tamo...ali ko je bio u vojsci razumece...

 

Dakle,dozivljaji sa logorovanja,najtezi,najlepsi momenti...sve moze ovde...

 

Secam se na logorovanju,bilo mi je smesno kad smo vezbali juris i trebali svi da trcimo,vicemo "URA" i cepamo corke...prva dva puta sam se osecao ko debil...ali treci put sam bio spreman da ubijem rodjenu majku da je bila ispred mene...strasno

 

Da cujem vas...

 

 

 

Ajmo modovi, stavite vishe podnaslov ONA PRAVA S ORUZHJEM I UNIFORMOM

Share this post


Link to post
Share on other sites

I NIJE idiotski da ides u pizdu materinu i tamo skaces, obucavas se, pa moras jednom da se otrgnes od mamine suknje, da postanes samostalan u odlukama i svemu, da SAM brines o sebi.... mnogo je to komplikovanije nego sto ti mislis...

 

A vojska ce te nauciti tome(samostalnosti)? Mislim daj, ako mislis da je hasanje mesnog nareska i spavanje u kasarni sa jos 30 likova koji prde/smrde/ne menjaju carape obuka za samostalnost, pisam ti se ja na tu vojsku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam neki napaljeni rodoljub i patriota, to ste mogli iz mojih postova do sada da utvrdite, ali ljudi moji, valjda postoje neke elementarne stvari koje svaki MUSKARAC treba da uradi za sebe, drustvo i zemlju u kojoj zivi. Sta bi bilo da su tako razmisljali nasi pradedovi, da su imali "prigovor savesti" i pustili da ih karaju Turci, Austrijanci i Nemci doveka, da su bili pacifisti?

 

Ne treba niko od nas ovde da izigrava "opakog momka", ali treba biti spreman u svakom pogledu da ako (ne daj Boze) dodje momenat da se brani zemlja, da svako bude spreman. Objasni ti nekom ustasi ako ti zakuca na vrata da ti nisi "srbenda" i da te "za oruzje boli .."

 

A ako i dodje do sranja (ne daj Boze), e onda cete me i licno upoznati jer ja sam rasporedjen u rezervni sastav vojne policije i darivacu vam pozive :D

 

to je bilo drugo vreme...bori se ili umri...a danas je 21 vek...naravno treba svaka zemlja da ima svoj oruzani sastav...ali placen!

 

i ne mozemo vecito biti u stanju paranoje...to je ostatak komunisticke svesti - "neprijatelj nikad ne spava"

 

uvek ce biti sinova koji se loze na tako nesto...nemojte imati brige

 

vojska treba da bude mala,efikasna i moderna a ne glomazna i zastarela(srpski slucaj)

 

ne kapiram to za ustase,sta kao doci ce mi ovde u bg da me kolje...

videli su i oni i mi sta znaci rat...

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A vojska ce te nauciti tome(samostalnosti)? Mislim daj, ako mislis da je hasanje mesnog nareska i spavanje u kasarni sa jos 30 likova koji prde/smrde/ne menjaju carape obuka za samostalnost, pisam ti se ja na tu vojsku...

Je si bio u vojsci? Nisi.

SHTA ONDA SERESH?

Ko voli da smrdi - kad ne mora (tipa na terenu) prvo ga vojska iznapushava a onda ga i stareshine obrade.

Bagro spamerska.

 

A ti sa gej nadimkom prochitaj uvodnik pa se javljaj.

 

Edited by matatrtaDgrejt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam neki napaljeni rodoljub i patriota, to ste mogli iz mojih postova do sada da utvrdite, ali ljudi moji, valjda postoje neke elementarne stvari koje svaki MUSKARAC treba da uradi za sebe, drustvo i zemlju u kojoj zivi. Sta bi bilo da su tako razmisljali nasi pradedovi, da su imali "prigovor savesti" i pustili da ih karaju Turci, Austrijanci i Nemci doveka, da su bili pacifisti?

 

Ne treba niko od nas ovde da izigrava "opakog momka", ali treba biti spreman u svakom pogledu da ako (ne daj Boze) dodje momenat da se brani zemlja, da svako bude spreman. Objasni ti nekom ustasi ako ti zakuca na vrata da ti nisi "srbenda" i da te "za oruzje boli .."

 

A ako i dodje do sranja (ne daj Boze), e onda cete me i licno upoznati jer ja sam rasporedjen u rezervni sastav vojne policije i darivacu vam pozive :D

 

@Baba vanga: sad ti i prljavstina smeta pa kao zbog toga da ne ides u vojsku? I vidi se da nisi bio u vojsci cim imas takvu sliku o tome, niti su to napaljenici koji trce kao debili po livadi, niti je sve tako plitko kao sto ti mislis (nemoj samo nekom kletvom da me pogodis) :D

 

I NIJE idiotski da ides u pizdu materinu i tamo skaces, obucavas se, pa moras jednom da se otrgnes od mamine suknje, da postanes samostalan u odlukama i svemu, da SAM brines o sebi.... mnogo je to komplikovanije nego sto ti mislis...

 

 

evo ja samostalan vec 5 godina,studiram,sljakam...

 

hoces reci postacu muskarac...

 

da li je neki slovak,cheh,italijan,francuz,holandjanin manje musko ako nije sluzio vojsku? ;)

 

Jebem vam Mater Spamersku!

 

 

 

Ti bash imash potrebu da svako malo seruckash po ovoj temi.

Gosjudarstvenaja vaina na avataru a ovamo nije video uniformu.

Idi trimuj jaja kerovima...

I ako te zanima da ti to kazhem i uzhivo shalji pp i eto me prvim prevozom u Vrshcu.

 

 

Pa za 3 godine i nechesh.

A do tada zaobidji temu jer je rezervisana za one koji su ishli u vojsku.

 

pa ja vidim nema teme "vojska,da ili ne"

 

 

Edited by april ethereal

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Baba vanga: Ti si ili jako naivan, ili nas sve zajebavas ovde, ili si se toliko usrtao od eventualnog poziva da sad ovde kukas i zalis se da bi se sazalili na tebe kao jadnicka koga teraju da radi nesto sto ne voli, a to je glupo i nema smisla.

 

Svak zemlja ima svoje oruzane snage, bezbednosne rizike, neke imaju popunu profesionalnu vojsku, neke poluprofesionalnu, ali u vecini zemalja na svetu postoji obavezan vojni rok. Ukoliko dodje do rata ne moze se drzava osloniti samo na te placene vojnike (izuzev mozda giganata kao sto su SAD i Canada) vec mora da mobilise veci deo muskog stanovnistva. I naravno da to nije glupost vec trebas da se odazoves i branis zemlju poput svojih predaka jer da su oni razmisljali kao ti, onda bi ti danas ziveo u Turskoj i zvao se Dzevad!

 

I nije to lozenje, nikad niko ne zna kad moze da dodje do rata. Mislis da smo mi svi znali da ce pre 18 godina izbiti rat, mozda je i njima to tad izgledalo kao zajebancija napaljenih likova a kad je pocelo sranje onda kuknjava. A ako dodje do sranja mi koji smo obuceni i koji smo pripremani za takve uslove, mnogo bolje cemo se snaci od vas placipicki, nece te tad spasiti mamina suknja!

 

A sto se tice samostalnosti odgovor je DA! Nisi bio i nemas pojma. Secam se gustera kod mene na Dedinju, dodju sa suzama u ocima, ceznjivo gledajuci za mamom i tatom koji odlaze, krene obuka, krenu fizicki i psihicki napori, a malisha cmizdri jer nema mame da ga utesi, tate da ga posavetuje, pa kad ode na teren dole i spava u stali, probija sekroz sumu u panciru, kopa rov, cisti pusku, puca, postavlja mine, prezivljava u prirodi prepusten sam sebi .... da vidis kako nauce da razmisljaju SVOJOM glavom i da donose sami odluke u svom zivotu

Share this post


Link to post
Share on other sites

dabogda ti do sedmog kolena svi bili gej!

Kako che stichi i do prvog kolena ako su svi gej? Shta li ti to studirash pet godina? Ovo sad ide na najgluplje postove...

Al' da ti vratim:

DaBogda ne upisao godinu tri puta za redom, izgubio pravo na shkolovanje i onda morao da idesh u obe vojske (i pravu i civilnu).

Edited by matatrtaDgrejt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dabogda ti se rasturila svaka pelena koju na civilnom sluzenju budes menjao, a patka za mokracu da bude suplja kao cediljka za spagete :D

 

I da, ja nisam rekao da nisi muskarac ako ne odes, vec sam rekao da bi trebalo svi da idu i ako nekad zatreba da svi budemo spremni za ono sto sledi. I to je to. Neko stvarno postane muskarac u vojsci, neko cak postane i pametniji, ali to nije tema o kojoj sad pricamo. Mi pricamo o tome koliko su vazni regruti u odbrani zemlje.

 

I stvarno je glupo o ovome pricati sa nekim ko nije bio u vojsci, nema smisla

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Baba vanga: Ti si ili jako naivan, ili nas sve zajebavas ovde, ili si se toliko usrtao od eventualnog poziva da sad ovde kukas i zalis se da bi se sazalili na tebe kao jadnicka koga teraju da radi nesto sto ne voli, a to je glupo i nema smisla.

 

Svak zemlja ima svoje oruzane snage, bezbednosne rizike, neke imaju popunu profesionalnu vojsku, neke poluprofesionalnu, ali u vecini zemalja na svetu postoji obavezan vojni rok. Ukoliko dodje do rata ne moze se drzava osloniti samo na te placene vojnike (izuzev mozda giganata kao sto su SAD i Canada) vec mora da mobilise veci deo muskog stanovnistva. I naravno da to nije glupost vec trebas da se odazoves i branis zemlju poput svojih predaka jer da su oni razmisljali kao ti, onda bi ti danas ziveo u Turskoj i zvao se Dzevad!

 

I nije to lozenje, nikad niko ne zna kad moze da dodje do rata. Mislis da smo mi svi znali da ce pre 18 godina izbiti rat, mozda je i njima to tad izgledalo kao zajebancija napaljenih likova a kad je pocelo sranje onda kuknjava. A ako dodje do sranja mi koji smo obuceni i koji smo pripremani za takve uslove, mnogo bolje cemo se snaci od vas placipicki, nece te tad spasiti mamina suknja!

 

A sto se tice samostalnosti odgovor je DA! Nisi bio i nemas pojma. Secam se gustera kod mene na Dedinju, dodju sa suzama u ocima, ceznjivo gledajuci za mamom i tatom koji odlaze, krene obuka, krenu fizicki i psihicki napori, a malisha cmizdri jer nema mame da ga utesi, tate da ga posavetuje, pa kad ode na teren dole i spava u stali, probija sekroz sumu u panciru, kopa rov, cisti pusku, puca, postavlja mine, prezivljava u prirodi prepusten sam sebi .... da vidis kako nauce da razmisljaju SVOJOM glavom i da donose sami odluke u svom zivotu

 

pa evo pogledaj polozaj nase zemlje danas,ali realno jebiga...treba li nama uopste ovolika vojska?

 

gde je siromastvo tu su i konflikti...razvijene zemlje medju sobom ne ratuju...nema u zadnjih 20 godina konflikata medju razvijenim zemljama...

 

u tome je stvar,bre zasto bi neko ,zadovoljan svojim zivotom uopste pomisljao da sad iz cista mira uzima pusku u ruke...

 

 

a i videlo se u ratovima 90-ih koliki je bio odziv na poziv otadzbine...

 

razmisljati svojom glavom je bilo hrabro 90-ih godina,kad su ljudi sa razlogom izbegavali vojsku jer nisu hteli da

se valjaju u blatu i strahuju od smrti...sa 19 godina!!!!!

 

necu vise da kenjam vidim da se bune ovde na temi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...