Jump to content

Falconer


Recommended Posts

Novi album je dobar.Sceptre of deception ima par dobrih pesama od kojih bi izdvojio Coronation i Nights of infamy!Slusao sam ih u budimpesti 9 januara i odlicni su uzivo!Sto se Matiasa tice definitivno se nije uklapao u bend,bio je strasno statican,a da je ostao Falconer nebi nikad isao na turneje van Svedske.Kristof je totalan ludak.(licno iskustvo) :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne volim nesto power, ali Falconer su mi odlicni. Cuo sam neke pesme sa novog albuma i jednostavno sam se razocarao. Muzika je odlicna, i dalje su prisutne melodije koje su me privukle kod prva dva albuma, ali ne svidja mi se novi vokal. Prethodni je Falconer cinio drugacijim bendom, dok novi pevac peva na klasican nacin i, po meni, bend zbog njega sada gubi na autenticnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

Posle prva dva vrlo dobra albuma,ocekivao sam konacni proboj ka vrhu power metala.Ali promjena pjevaca i brzo izdavanje albuma su ih sjebali skroz.brze stvari su toliko usiljene i nemaju flow icon_wink.gif dovoljno je reci da je najbolja pjesma balada Hear me Pray.Jedino je gitara na mjestu.Tesko da ce ikad ponoviti prva dva albuma.

 

A uz to sam citao da se i nova postava raspala no.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi album je stvarno nista specijalno...prvi mi je jos uvek najboljsi :rock:

 

I lepo si rekao..posle dva stvarno vrhunska albuma ovim su mogli da se probiju uz sam vrh...ali zaebali su stvar...

 

A sto se tice raspadanja nove postave, mislim da je samo Mathias Blad otisao...inace bassista od pocetka, kao i drugi gitarista Johanson.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
Sve je bilo u redu do danas kad sam prvi put cuo novi album ovaj gde peva totalno drugi vocal i tako sam se razocarao da ne mogu da vam opisem.Kakvo sranje od albuma jos nisam svestan pukeface.gifpukeface.gifpukeface.gifpukeface.gifpukeface.gifpukeface.gifpukeface.gifpukeface.gifpukeface.gifpukeface.gifpukeface.gifpukeface.gifpukeface.gif

nadam se da nije tako lose, jos ga nisam cula...

prvi su bili fenomenalni-ni previse jaki, ni previse slatki...taman kako treba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Pojavio se novi album Grime VS. Grandeur i na ovo malo slusanja na preskok mogu reci da je veoma prijatan. Nije mnogo jak. Neko ce mozda reci da je i ljigav, ali meni je bas lepo leglo ovo malo sto sam cuo. Veoma lepe melodije i solaze, vokal koji me manje iritira nego na prvim albumima. Naravno, ja ovde uvek postujem samo prve utiske pa moji sudovi nisu uvek najrelevantniji, ali za neko vece slusanje nemam vremena nazalost.

 

Ovde se radi o sasvim slusljivom melodic power albumu i cini mi se da ce fanovi ovakvog zvuka moci da uzivaju u ovom izdanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Nije mi jasno sta se Eternal Flame-u i Soliju toliko svidelo na ovom novom albumu,za mene je ovo veliko razocarenje.Posle onakva dva albuma(mislim na prva dva,naravno)...nije mi jasno sta se desava sa njima.Drugi promasaj za redom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije losh novi album,bolji od prethodnika u svakom slucaju.Melodije i aranzmani su slicni onima sa prvog albuma.Dobri riffovi tu i tamo, par dobrih refrena.Solidno,ali nije u rangu prva dva.Najvise zbog pjevaca, tesko ce naci novg Blada icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
Mene covek mesec dana juri za taj album, tako da su ljudikoji su hteli bili obavesteni icon_smile.gif

 

Imas na metal arhivama najavu ...

e soli mnogo sam te jurio za to icon_wink.gif

 

evo da i ja kazem

jedan od dva meni omiljena metal benda ali se definitivno sada raspadaju

prva dva 10 i 9,5 treci 7 a ovaj G VS G 7,5

jednostavno bez blada to nije isti bend, izgubili su ono prepoznatljivo, onu sirovu primesu u gitarama, promenili bubanj, i sve u svemu jednostavno album koji se ne izdvaja iz smorene power scene ali eto samo zbog prva dva albuma sam preslusao njega a ne neki od 1000000000000000 drugih power albuma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...