Jump to content

Death Angel


Angelystor

Recommended Posts

Karijera benda negde kao da se završila na polovini The Art of Dying albuma, i to u svakom smislu, idejnom, produkcijskom, blabla. Sve nakon toga bila je sintetika, izuzetno dobro odrađeno presviravanje bez ikakve autentičnosti, s tekstovima i naslovima pesama gotovo van komentara. Gledao sam neke snimke s novijih koncerata, sve je to sjajno, izgleda odlično, Osegueda skoro bez greške, ali na kraju se zapitaš čemu sve to? Nigde pravog povoda niti razloga. Strašno sam voleo Frolic i Act 3, zvučali su kao nijedan bend tog vremena, hrabro, posebno, osvežavajuće, čuješ uvodne rifove sa 3rd floor ili Seemningly Endless TIme (doduše i Voracious Souls), više ih nikada ne zaboraviš. Ostalo je drkanje. Uslediće delete.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da je ironija ali samo da se slozim sa dva posta iznad, plus sto se mene tice samo su jedan full dobar album naparbicili a to je Ultra Violence. Imam njega na polici, voleo bih pogledati negde uzivo i to je to za mene sto se tice ovog benda.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

U suštini ovaj novi ista priča kao svi post reunion albumi, to je taj njihov zvuk koji jeste originalan ali meni često nedefinisan i besciljan, kad pogode pesmu oni pogode a u velikom broju slučajeva zaboravim šta sam slušao kad se završi. Ovaj album ruku na srce odvaja najveći broj hitova još od Art of Dying, na prvom mestu Lost koja stvarno ubija, zatim Moth, Cause for alarm... cudos veliki za The Mission obradu. I to je otprilike to, posle par meseci kad se setim benda slušaće mi se Ultra Violence samo.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 8 months later...

Koliko jebeno dobar live bend :rockdevil:

 

..otprilike koliko su mi neinteresantni studijski već godinama, samo dijametralno suprotno od toga :mrgreen: Pred cert sam se prošetao opet diskografijom, i jebga zadnjih 10 godina nema nijedan album da mi je skroz super, ali može da se odradi jedan jak, sasvim jak best of cd, I, srećom, svirali su dosta pesama koje bih i stavio sam na taj best of (tipa Claws, Father of Lies, Wolves), plus dva stara favorita, uključujući i himnetinu "Kill As One" :rockdevil: Šta čoveku više treba od života od onog riffa?

 

Zatvorili sa "Moth" inače (sjajna pesmica, inače), sa vrlo intrigantnom najavom "This is our moth song". Neki tihi beef sa Metalikom izgleda? :haha:

 

Jedini deo 'certa koji mi se lečka nije svideo je obrada "Falling Off The Edge Of The World". Daleko od toga da ne volim pesmu, samo mi je em bilo glupo kako su je krenuli (iz čista mira :haha:) i to samo drugi deo. Zvučalo je ok, samo, awkward.

 

Mislim da su predgrupa Testamentu na zimu, već se radujem ponovnom susretu.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 8 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
On 3/24/2019 at 2:16 PM, Angelystor said:

Ništa novo, ali sasvim uredno.

Ovo može i za album ceo da se kaže. Možda za pinkicu više ima metal brotherhood feelinga nego pre, uz neke isto tako "mladalačkije" riff pristupe, ali opet nit šta novo, nit šta toliko upečatljivo. Energija na nivou još uvek i to je to. Mislim da mi utiče blagonaklono i na utisak na album i što sam u međuvremenu provalio koliko su jebeno dobar live bend, tako da se svakako pre radujem novom live susretu nego da opet slušam ovaj album u nekoj varijanti :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...