Jump to content

Pain Of Salvation


Recommended Posts

Najbolja organizacija je u sopstvenoj režiji :da: Uzmeš povratnu u Fudex-u, a kartu za koncert uzmeš kad stigneš u Budimpeštu. Jedino treba da središ noćenje, koje može da bude a) na klupi u parku; b ) u Mekdonaldsu; c) u hostelu po izboru za ~15€; d) iskoristi sopstvenu kreativnost :bigblue:

 

E, da. Vrlo sam zadovoljan novim albumom. Nisam očekivao toliko zanimljiv album :opusteno:

 

M'da.

 

Mene zanima koja je sad procedura za vadjenje vize? Mislim da su na leto smarali za pozivno pismo ili rezervaciju smestaja ili tako neko sranje (karta za koncert and stuff).

Ja bih isao, ako skupim dovoljno kesha, ovo-ono.

Share this post


Link to post
Share on other sites

predlog...

ajde ako nas ima vise za taj cert, skupimo se i odemo u neku agenciju i trazimo posredovanje?

prosli put (pretprosle godine) smo ortak i ja isli na pos u budimpestu ali je on sredjivao papire pa se ne secam bas najbolje sta je tu bilo...

ali, stupio je preko mejla u kontakt sa njihovim organizatorom iz budimpeste (valjda menadzer tog splava?) da bi ga zamolio da ostavi za svaki slucaj par karata sa strane da se ne ispalimo....

 

sve u svemu, lakse bi bilo preko agencije 100x....oni rezervisu hotel na vece (ko hoce da ostane na kuntanju), oni iscimaju papire za vizu, povecaju ti verovatocu da ces je i dobiti samim tim sto su agencija...moze mozda i ona grupna viza da se trazi...?

mozda kontaktirati bon voyage? oni sad organizuju odlaske u bec (tool, nin, deftones...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako:

potezati agencije je totalno nepotrebno i beskorisno sada!

Ne moze agencija nishta odraditi,osim ako ne uzimate aranzman preko iste koji koshta bar duplo skuplje...Fora je shto su madjari od ove godine ovakvi i ranije uopshte nije bilo ovakvog cimanja...ja sam imao 2 puta vizu na godinu dana sa neogranichenim brojem ulaza i izlaza a da ambasadu nisam ni video...sada se po vizu MORA icji lihcno...tj.lichno predavati,a moze neko drugi da je pokupi...

@Powerslayer - Previshe sam umoran atm da bih trazio linkove,ali vecheras ti mogu poslati adresu i mail hotela koji sam ja rezervisao ( free of charge of course )...a shto se karata tiche jebem li ga...ja sam predavao kopiju akreditacija uvek i to je palilo,ali karte teshko da mozete odavde nabaviti...jedino ako neko ranije ide za Peshtu pa da kupi...ah,da,josh jedna obavezna stavka kod predavanja papira-povratna karta za bus/avion....bez toga nishta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

O, mađari j*bem vam i majku i oca rumunskog! Nisam imao pojma da su toliko zakomplikovali vađenje vize :no: A bila je, kao, izjava ambasadora da neće biti problema za vize (istina, to sam čuo pre bar godinu dana). Za prošli koncert smo mi išli preko ZPU, kao njihova ona tura za Budimpeštu i — ops, gle danas koncert PoS-a baš dok smo mi u gradu :mrgreen: — pa su vize vađenje preko njih. Sad ne znam da li imaju turu u to vreme, a i da imaju, čisto sumnjam da se cimaju sada za vize pošto mora lično da se predaju papiri. Jedini problem mi se čini sada da je karta za koncert, pošto jedini način da stigne ovamo je da je neko donese ranije, što poprilično komplikuje život. Si siguran da baš od svih papira, treba i ona? Mislim, ako imaš povratnu kartu za bus i rezervaciju smeštaja, kao i sva ona ostala sr*nja koja traže za vizu — malo je previše i to. Mada, mogu da traže šta hoće, sestru im bugarsku :mad: Ne znam šta da se radi. Ali ako ide više ljudi, organizacija i sinhronizacija akcija je neophodna. I, samo da dodam da nemam nameru da sedim bilzu onih gejavština što su već najavili da idu, pošto ne želim da povraćam u putu :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi...mozda mozesh da prodjesh i bez te karte za cert ali...onda nikako ne mozesh kao svrhu putovanja navoditi odlazak na cert...mozesh da pishesh da recimo idesh u posetu muzejima....kapiram da bi tada idioti trazili kartu muzeja :(

 

@Powerslayer - Ewe ti link za rezervaciju http://www.redbusbudapest.hu/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosle godine sam vadio vizu, kao i dosta mojih prijatelja.

Nista od tih gluposti nije bilo potrebno.

Samo potvrda o redovnom studiranju/zaposlenju (u slucaju da ne radite tj. ucite, potvrda o primanjima roditlja) neke sveze slichice, pasosh, popunjen obrazac koji se uzme tamo i mozda jos neka sitnica... Nazovite, pa se raspitajte. Papire smo predali prepodne, a vize podigli popodne.

 

Ja sam isao u aprilu prosle godine 2x u 10 dana. Prvo na Evergrey, pa onda na PoS. Nikakvih problema nisam imao, nikakvih rezervacija, garantnih pisama, autobuskih karata i sl. Samo sam kupio autobusku kartu u Fudexu, a spavao nisam, vec sam standardno blesio po ulicama i parkovima sa ekipom. Bilo je krajnje opusteno. I tada su oni bili na korak do EU i te fancy priche. Kljucna tachka koja utiche na dobijanje vize su primanja roditelja. To smo mi svi videli na svojoj kozi. Najbolje je da, ako su vam roditelji privatnici, sami lupe neku platu od 500EUR i nema frke. Viza na 1 god. obezbedjena.

 

SCARSICK JE ODLICHAN!!!

Vidimo se na A38!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Elldamar - Thanx!

 

Btw. Mislim da karta za cert nije potrebna, ako vec rezervises smestaj... Lepo stikliras da ides kao turista i do jaja... Jok sad, da ne trebaju karte svih muzeja, zooloskih vrtova, bordela i birtija koje planiras da posetis? Nema sanse.

 

Znaci, kapiram da ti treba potvrda o studiranju, primanja roditelja, izjava da te izdrzavaju kurac palac i da snose troskove putovanja, rezervacija smestaja, povratna karta, fotokopije indexa, licne kar(t)e, pasosa, fotka, pasos (normalno)... I valjda je to to, sve mu jebem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuo sam album nocas i odmah narucio cd na Amazonu.

Posle nekoliko preslusavanja (sto je za ovakav album i bend naravno nedovoljno), mogu konstatovati da je po atmosferi nesto izmedju Remedy Lane-a i Be-a. Mislim da nije duhovno dorastao prethodnom albumu. S druge strane, drago mi je sto je materijal cvrsci od prethodnog. Nisam jos procitao textove. Citacu ih iz bookleta.

Disco Queen je stvar koju cu sigurno redovno preskakati. Nisam bas toliko sirokih shvatanja.

Propustio sam prosli koncert u Budimpesti. Nece se ponoviti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cim sam cuo da su izdali novi album, pohrlio sam da ga skinem. A sto i ne bi kad mi je jedan od omiljenih bendova? :D Medjutim, posle prvog preslusavanja bio sam prilicno razocaran. Jedina pesma koja mi se tada stvarno svidela bila je Scarsick, a ostale na mene nisu ostavile nikakav utisak, barem ne dobar. Disco Queen je najvece dno njihovog umetnickog izraza! America mozda ima dobar tekst (znacu kad procitam), ali mi se svakako nije svidela muzika. Flame to the Moth pocinje veoma dobro, ali se u jednom trenutku pretvara u neko nedokucivo i transcedentno dranje koje Pain-u bas i nije svojstveno. Cribcaged... Ja je prosto ne razumem! Je l' on to u pesmi govori "homies"? Da li se to Pain slihta americkom trzistu, latentno promuvavajuci neku neubedljivu kritiku njihovog drustva?

 

Da ne pricam samo o losim stranama, posle drugog preslusavanja svidele su mi se Idiocracy i Enter Rain. Daniel je pravi majstor i ume da napravi dobru pesmu, pa ocekujem da ce mi se jos neka svideti posle vise slusanja. U sustini, ovaj album nije toliko los, vec nije dobar kako sam ocekivao, a od Pain of Salvation se stvarno ocekuje mnogo. Prosto, nije me pogodio kao Perfect Element part 1, One Hour By The Concrete Lake ili Be. To je genijalan bend i stvarno mi nije jasno zasto su napravili prosecan album. Kada budem procitao tekstove imacu kompletnu sliku u glavi, ali kako mi se cini, nece biti dobra. :cry:

Edited by Elessar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...