Jump to content

Stratovarius


Angelystor

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Isto tako, jebote, slušam neke delove i vraćam se u vreme kada smo igrali Corridore (WC3) i potpisivao se Eagleheart :D

A opet sa druge strane nije puki rehash, oseti se da je evoluirao bend. Ako mi je Nemesis bio u rangu sa klasicima, ne znam gde da kotiram ovaj! Vidim da će pasti originalče sred' meseca :D

 

Dobro, ima rehasha tu i tamo, al je sa stilom :P:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ovaj album ima bukvalno sve što volim kod power metala. Jedan deo mene žali doduše što nisu nastavili sa Nemesis putanjom, ali drugi uživa u najboljem power albumu godine :rockdevil:

 

Od lošijih stvari, jedino što mi prvo pada u oči (a i uši!), ovaj novi bubnjar definitivno nije čovek za velika dela. Vrši posao, samo podosta generički. Još mi se čini da je izbačen u prvi plan mnogo više ovde nego na Nemesisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa Polaris sam bio obradovan, s Elysium kupljen, Nemesis me pomalo i iznenadio a sa Eternal je ostalo samo da se uziva iz sve snage i da se lupi pecat na izjavu da je Stratovarius jaci nego ikad.

Sto je jos bolje u ovoj inkarnaciji, bend je pobrisao sve tvrdnje da su one trick pony i genericki koje su itekako stajale za Tolkki eru sa ova cetiri albuma i krecu se kako u modernom tako i u njihovom klasicnom pravcu kako im odgovara u datom momentu.

Eternal je malo veci throwback na stare dane - to su te razuzdane melodije i ritmovi ali ni u jednom momentu se ne moze reci da je ripoff starih izdanja jer se oseca da bend ide u korak sa vremenom i sve zvuci moderno i ukusno odradjeno istovremeno, sto ce reci ovo je Strato 2015 a ne Strato 2000.

U vreme kad je ovaj tradicionalni finski sound mrtav odavno realno najveci bogovi te skole odrzavaju toliko zapanjujuce visok nivo da im se tesko ko moze primaci (nadam se da Sonata prati sta se desava, cisto da vidi kako da spase svoju karijeru).

Hats off, gentlemen!

 

Od lošijih stvari, jedino što mi prvo pada u oči (a i uši!), ovaj novi bubnjar definitivno nije čovek za velika dela. Vrši posao, samo podosta generički. Još mi se čini da je izbačen u prvi plan mnogo više ovde nego na Nemesisu.

 

Beg to differ, decko radi sta mu se kaze i kako treba, nema potrebe za nekim vecim delima od njega jos.

Edited by Grobodan
  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...