Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

malo da se pohvalim, danas sam pazario novi komp

 

AMD Phenom II X3 710 @ 2.6 GHz (klokovacu ga sledece nedelje)

Gigabyte MA790XT-UD4P

4 GB DDR3 @ 1333 MHz

HD 4850 1 GB

WD 500 GB

24" Benq

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmmm sta da kazem osim nek te lepo sluzi i da placem :D mozda si mogao da se isprsis jos za ~60e i uzmes neku gtx260..ali i ovako konfica rulez! :pivopije:

EDIT: ako si uzeo graficku sa 1gb memorije zbog potpunog iskoriscenja tog 24'' benq-a (rezolucije iznad 1680) sve pohvale...lepo promisljeno! ;)

Edited by Ozziris

Share this post


Link to post
Share on other sites

to nije kraj

komp ce biti kompletan krajem avgusta

uzimam jos jednu istu karticu, pa parvim crossfirex, i jos 1 HDD ali... 15000 RPM 147 GB

kad na njega instaliram OS, necu nista da govorim... :rockdevil:

Edited by Satyr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osim ako ne radiš neku audio/video obradu pa ti treba što veći transfer rejt na hardu, nema poente kupovati tako brze diskove. Vista ili Win7 + 4 ili više GB RAM-a i sistem leti a hard čuješ tek ponekad, zahvaljujući superfetch keširanju, God bless it.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej ljudi! Interesuje me vase misljenje za ovu konfiguraciju. Eto, posle 7 godina dosao je red da promenim moj stari racunar...

 

Maticna ploca: MB MSI KA780G

Procesor: AMD Athlon 7750Box AM2 x2

Ram memorija: Apacer DDR2-800 2GB 2x

Graficka: VGA PCI-E PowerColor ATI4770

Memorija: HDD Hitachi 500GB SATA2 16mb

Rezac: LG GH22NS30-RBB

Kuciste: IG-MAX 732 black Game

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za pedesetak evra doplate možeš uzeti kombinaciju Phenom II 550 Black Edition (3.1 GHz) + neku AM3 ploču, recimo Gigabyte MA78GM-US2H, što je solidno brže ako ti komp zatreba i za neki posao. Mada ako misliš da pretežno ljuštiš igre, onda je više nego dobro i ovo gore što si napisao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj Athlon je za penziju, ako ces nesto tako, matorije, uzmi Intel C2D i neku plocu sa P35/P45 cipsetom (ASUS P5*bilo_sta* npr.), to ti je mnooogo brze. Ako ces da ides na modernijeg AMDa, obavezno ploca sa AMD790 cipsetom (Biostar je povoljan i dobro se OCujue) i Phenom II, mislim da je gorespomenuti 550 Black best buy. Uz sve to ces hteo-ne hteo morati da roknes neko napajanje od 500+ wati i to brendirano a ne kineza (CM,OCZ,TT,Chief...). Sto se grafike tice, sada se ne isplati uzimati bilo sta jer od pocetka sledece godine ide dx11 tako da ce sve kartice biti u bescenje za par meseci. 4770 i 4850 su ti best buy kako god okrenes, 4770 manje struje zdere i malo je sporija, al' se lepo OCuje, bez blama fleka 4850 koji radi na defu. 4850 je malo skuplji, ali, po meni, isplativiji na duze staze jer je u pitanju "cistokrvni" a ne "ojadjeni" model, kad mu se da po OCu fleka nVidiu 260. Tu Apacer memoriju zajebi, uzmi Kingston HyperX 2*2GB na 1033, klokuje se k'o nezdrava i ima fine hladnjake.

Pozz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj Athlon je za penziju, ako ces nesto tako, matorije, uzmi Intel C2D i neku plocu sa P35/P45 cipsetom (ASUS P5*bilo_sta* npr.), to ti je mnooogo brze. Ako ces da ides na modernijeg AMDa, obavezno ploca sa AMD790 cipsetom (Biostar je povoljan i dobro se OCujue) i Phenom II, mislim da je gorespomenuti 550 Black best buy. Uz sve to ces hteo-ne hteo morati da roknes neko napajanje od 500+ wati i to brendirano a ne kineza (CM,OCZ,TT,Chief...). Sto se grafike tice, sada se ne isplati uzimati bilo sta jer od pocetka sledece godine ide dx11 tako da ce sve kartice biti u bescenje za par meseci. 4770 i 4850 su ti best buy kako god okrenes, 4770 manje struje zdere i malo je sporija, al' se lepo OCuje, bez blama fleka 4850 koji radi na defu. 4850 je malo skuplji, ali, po meni, isplativiji na duze staze jer je u pitanju "cistokrvni" a ne "ojadjeni" model, kad mu se da po OCu fleka nVidiu 260. Tu Apacer memoriju zajebi, uzmi Kingston HyperX 2*2GB na 1033, klokuje se k'o nezdrava i ima fine hladnjake.

Pozz!

 

A jel znas mozda koja je razilka u ceni izmedju tog mog prvobitnog Athlona i Phenoma II Black Edition? I ja se ne razumem bas najbolje u racunare, odavno sam prestao da budem u koraku sa novim stvarima... Cuo sam za over-clocking, ali to nikada nisam radio! Sta time postizem tacno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni u ponudi taj Athlon sa PDVom kosta 64.50 evra! Anyway zvao sam tog lika da ga pitam za Phenom i rekao je da ce mi javiti sutra da li moze da se nabavi!

Edited by Morphy

Share this post


Link to post
Share on other sites

4850 je malo skuplji, ali, po meni, isplativiji na duze staze jer je u pitanju "cistokrvni" a ne "ojadjeni" model, kad mu se da po OCu fleka nVidiu 260.

 

Ovo nema teoretske sanse da moze! pokusavao je ortak da izvede ovo sa 4850 golden sample-om koji je naravno jaci od defaulta nasviranim do krajnjih granica i sa phenom2 i 4gb rama i nije uspeo da se priblizi gtx260 na istoj masini! cisto da demantujem ovo! mozda ako te usere neki extremno dobar primerak ali on dolazi 1 na 100 ili 200 kartica!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto, to su oni IBM-ovi, a ti su redovno bili kraljevi. DeskStar serija.

Misliš "Death star" kako ih već zovu od milošte? :mrgreen: Imao sam ja jedan, jedini hard koji mi je pandrknuo. Ali ovi Hitachijevi jesu ok, sredili su probleme koje je imao IBM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo nema teoretske sanse da moze! pokusavao je ortak da izvede ovo sa 4850 golden sample-om koji je naravno jaci od defaulta nasviranim do krajnjih granica i sa phenom2 i 4gb rama i nije uspeo da se priblizi gtx260 na istoj masini! cisto da demantujem ovo! mozda ako te usere neki extremno dobar primerak ali on dolazi 1 na 100 ili 200 kartica!

 

Moze. To i jeste fora kod AMD/ATija, nikad ne znash da li je cip koji si dobio najjaci u toj klasi ili leftover iz neke jace. Kad pricamo o flekanju, nije mi reper 3D mark or some shit like that nego Crysis, FC2, GTA4...4850, ako se dobrano nasvira (podrazumeva se da ce to da izdrzi, citaj Sapphire, Powercolor...) ,moze da ispuca isti frame rate na referentnoj masini kao i pomenuta nVidia (keyword: na defu!), a kosta dosta manje. Da bi iz 260 izvukao max, treba ti barem C2Q nasviran kao budala i napajanje koje ce to sve da pokrene (omanji Djerdap u kucistu, bez 650W ne ide). Naravno, nasvirane nVidie i takvi procesori ce da obrisu pod sa AMDovcima, al' to kosta djavo i po.

Back on Morphy, AMD/ATi (sto ti je sad jedna firma) su best buy za puno frameova u igrama, AMD socket AM2+ ploce podrzavaju jaaaaako puno procesora, tako da mozes uraditi upgrade u narednih godinu - godinu i nesto dana bez da menjash sve zivo i uz razumnu doplatu. Athloni X2 (koji si naveo) su prevazidjeni procesori, Intel C2D koji je ista generacija to stepa za duzinu (al' i kosta vise. I vredi), nemoj ici ispod Phenoma II i AMD 790 ploce. Gomila tih ploca ima integrisamu grafiku, tako da, ako nemas para u startu za grafu, izdrzaces par meseci, a posle toga mozes izvuci i hybrid crossfire (da ti integrusha i "prava" grafa rade zajedno, gomila ploca sa ovim cipsetom to podrzava). Apsolutni best buy grafe, u ovom trenutku ti je 4830, al' te karte su povucene iz prodaje, tako da, ako te usere za 70ak jevreja neki leftover lagera, uzimaj to, radi kao djavo (to ti je malo ojadjen 4850, kloknes i to je to). Ono sto apsolutno moras planirati/pazariti je neko posteno napajanje, na kineze (ono sto dolazi u kucistima do 50 e) zaboravi. Najjeftinija stvar koja ti radi posao je LC Power od 550 W (koji, realno, radi na nekih 400), ali bih ti ja savetovao Chiefteca od 550 - 600 da budes miran neko duze vreme. Cene necu da navodim, imas pun kurac toga na netu (Pakom, CT...), ja radim sa time, skenjali biste se svi kad bih vam rekao koje su nabavne a koje maloprodajne (citaj: kol'ko maloprodaje drpaju).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel znas mozda koja je razilka u ceni izmedju tog mog prvobitnog Athlona i Phenoma II Black Edition? I ja se ne razumem bas najbolje u racunare, odavno sam prestao da budem u koraku sa novim stvarima... Cuo sam za over-clocking, ali to nikada nisam radio! Sta time postizem tacno?

 

Cene jako variraju, bitno je da znas sta trazis i onda guglaj.

Overclock ti je teranje komponeneti (proca,grafe,memorije) da rade na veci taktovima od fabricki definisanih i, samim tim, ostvarivanje boljih performansi. Kod svih procesora, pocev od Intelovih C2D naovamo, fabricki predefinisane brzine/performanse nisu toliko bitne koliko maximalne ostvarive sa normalnom opremom. Kljuc je u dobrom napajanju (zaboravi na sve jeftinije od 50 e), dobrom hladjenju (oko 35 e za pristojan CPU cooler), i ploci sa dobrim naponskim jedinicama (a vecina novijih ploca je za to i predvidjena, dakle, nema toliko frke). OC uopste nije teska stvar, a da bi spalio nesto treba da si ...hmm...jako lud (ili glup). Postoji gomila sajtova koja se bavi OCom svih mogucih kombinacija hardvera, tako da nije nikakav problem naci sta ti treba.

Kad kupis konkretan hardver, javi ovde, pa da ti pomognemo :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...