Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

Sacu da probam, hvala! :pivopije:

e kurcina, ovi klipovi sto ja imam su snimljeni sa Canon SX200 koji snima u .MOV formatu... Jel ima neki plugin za VirtualDub da prepozna .MOV?

• MOV [H.264 + Linear PCM (Monaural)

Edited by vegeta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuh Ultra Video Joiner, radi extra :D

Moram jos malo da smaram :bigblue: Sa kojim programom i u koji format je najbolje da konvertujem ove .MOV fajlove, da ne bude gubitka u kvalitetu slike i zvuka, a da ipak budu malo laksi od 500 mega po pesmi, ne mogu tolko da kacim na youtube sa 32KB/s uploadom :mrtav:

Edited by vegeta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da sad na Youtubu imaju one opcije 320p i 480p...Ja sam snimao u 640x480, i ne bih da bude bilo kakvog gubitka u kvalitetu slike(i zvuka). Kontam da sve to kompresujem u neki DivX avi (mozda H264 AVI?) ili tako nesto :bigblue:

Edited by vegeta

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.youtube.com/t/howto_makevideo

 

Once you're happy with your final result, you'll need to save the video in a format that YouTube can accept in order to upload. Unless you're a professional video producer, we recommend that you save your videos as either QuickTime .MOV, Windows .AVI, or .MPG files— these are the most common formats and they work well within our system. We specifically recommend the MPEG4 (Divx, Xvid) format at 640x480 resolution with MP3 audio. Resizing your video to these specifications before uploading will help your clips look better on YouTube.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta je sad ovo, zaostajem za trendom :haha: dobro voodoo-u je to posao pa ima 3 al...

:haha:

Pre neko vece sam popizdela na jedan od kompova posto ne mogu da provalim koja je graficka, nema oznaku a komp ne radi (kapiram da je Gigabyte posto ima njihov kuler obmotan oko sebe) pa sam malo sje*ala taj kuler :ph34r: mada saznala sam da ima 2.4 Core2Duo pa znaci nije za bacanje, samo cu da ga obnovim. Al u drustvo je stigao PC sa i5 i 2x Ati HD 4890 (valjda) tako da cu konacno probati RE5 u dvoje + nervirati se jer neko ima bolji komp :D

 

Nego dvoumim se oko podloge za misonju, treba mi nova pa ne znam da li da uzmem onu sto je kao lepljiva krpa :haha: uber tanka, silikon na pozadini ili neku metalnu Razer isto tanku. Znaci gaming i Photoshop. Obe su oko 2k max pa ne znam...

Edited by MissionVao
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi, koji program biste preporucili za gledanje dvd filmova na racunaru?

 

pokusao sam da gledam preko media playeru i fino radi windowed, ali u full screenu iz nekog razloga nema slike vec je sve crno dok zvuk ide u pozadini normalno.

druge playere nisam probavao, a bs preko kojeg gledam regularne avi ne pusta dvd koliko sam skontao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...