Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

meni je komp pucao zadnjih nedelju dana konstantno, kako ga upalim kreće da izbacuje delayed write failed... gledao sam nekad ranije sajt na kome je nabrojana gomila mogućih razloga za dwf... e pa izgleda nije ni jedan od njih jer sam problem rešio tako što sam istesterisao zadnju ploču stola za kompjuter... izgleda je krenuo da flešira kad sam počeo da puštam grejalicu, spreda je uvlačio topao vazduh a nije mogao da izbacuje vruć vazduh pozadi jer zadnja ploča stola ima samo neke rupice pri sredini pa je to rezultiralo malo višom temperaturom (ne znam čega ali biće da je hdd u pitanju) i onda mi se non stop javljao delayed write failed... sad sam mu napravio veliku rupu pozadi (no homo) i radi k'o zmaj...

Edited by johnnyzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni onaj adobe stalno kresuje...pokusavao sve i da instaliram kako su savetovali,ali dzaba.i na starom racunaru na kom je xp isto puca.

 

То се и мени на Хрому дешава. Није до претраживача, до Адоуба је. Чека се апдејт, ваљда ће средити проблем.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al pazi meni na hromu prede.Otkad ga imam nikada nije puklo.al nekako mehanicki uvek krenem i upalim jebenu mozilu

 

A za mozilu imali su kao "resenje"

http://support.mozil...improve-firefox

 

http://support.mozil...ash-113-crashes

 

i to sam i uradio na ovaj nacin i puca i dalje.

Edited by sale 83 Larry Flynt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod izduvavanja kompresorom pazi na ventilatore na kuleru procesora, zatim čipseta i ostale u kućištu, ako postoje, tj. prilikom izduvavanja njih i oko njih, zadrži ih rukom i spreči da se okreću, jer bi pod pritiskom mogli da "nabiju" preveliki broj obrtaja i tako da im se slome "krilca". Znači samo paziš na pokretne delove i fiksiraš ih i nema da brineš, kompresor je keva.

 

Nisam ni bila na temi od tada. :haha:

Kompresor super izduvao svu prasinu, i radila sam tako kako si napisao a nisam ni procitala ovo. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa moj jedini argument bi bio da je Google ozbiljna firma i da se ne bi blamirala sa nekim kršem. A ja sam i inače bez interneta kao riba bez vode :)

 

Treba mi neki laptop a nemam pojma da li da puknem pare za neki MacBook Air ili da kupim neki mnogo jak Dell/Hp ili da eksperimentišem sa nečim kao što je ovo gore...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi pre svega pouzdana mašina, koja radi brzo, stabilno, ne pregreva se i može da me služi bar naredne dve godine. U obzir dolaze samo Mac OS ili neki Linux.

Dakle SD disk, najmanje 4gb ddr3, hard disk mi je nebitan skroz, kao i grafika ali da ima dobar display, 15 inči dosta.

 

Radim web develop, ali često imam susreta sa velikim bazama npr...

 

Idealan bi mi bio MacBook Air al' nisam spreman dati tolike pare trenutno za sekundarni komp, eventualno ako uleti neka kombinacija iz US za manje para...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 600 evra mozes nabaciti neki Lenovo (veoma pouzdana marka), sa 8 gb rama, 16incha display, 1 gb grafulju, i5 procesor, i 1 tb podataka. Za server ce biti vise nego dovoljno. Ja uzimam ovu konfiguraciju uskoro, iz istog problema kao ti, web development, velike baze, a i, smucilo mi se vise sedenje za stolicom, pa hocu da se zavalim u krevet u radim (kada sam kuci a ne na poslu naravno).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam dosta dugo MacBook Pro, neka Core 2 Duo verzija 2009 i ostao sam odusevljen kako radi naspram mog desktop i3 8gb rama, doduse Windows 7. Osim toga laptop star 3 godine drzi bateriju 5 sati opusteno, tastatura odlicna, display fantastican... A i taj komad je bio kupljen kao polovan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam dosta dugo MacBook Pro, neka Core 2 Duo verzija 2009 i ostao sam odusevljen kako radi naspram mog desktop i3 8gb rama, doduse Windows 7. Osim toga laptop star 3 godine drzi bateriju 5 sati opusteno, tastatura odlicna, display fantastican... A i taj komad je bio kupljen kao polovan...

 

ne znam,ja se sa polovnim ne bi igrao,pogotovo ne za tolike novce,ako za to ima novo takodje jako dobro

Share this post


Link to post
Share on other sites

zna ko dje ima da se uzme i da nije preskupo prazan double layer dvd,onaj od 8 i kusur gb-a,trebaju mi tri komada,a nadjoh samo 25 komada djuture koji mi ni za kurac ne trebaju i to na e kliku

Ja sam ranije to nalazio na buvljaku, stotinak kinti po komadu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samsung Chromebook za 250 dolara

Ma kakav ARM za ozbiljan rad, to je samo za sprdnju, zajebanciju, trange frange...

Ovaj 550 možda i valja nečemu, pod uslovom da se makne Chrome OS

 

Edit: sad vidim preciznije specifiakcije - možda malo precenjeno

 

Intel Celeron 867 Processor 1.3GHz

4 GB RAM

16 GB Solid State Drive

12.1-Inch Screen, Intel HD Graphics

Google Chrome OS,color: Silver

 

Poneta je valjda cloud storage, što sa kod nas i nema mnogo smisla, s obzirom na dostupnost i brzinu interneta

Mada na 16GB može lepo da stane neki linux, a memorijska kartica bi mogla da se koristi za podatke

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...