Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

jel moguće naći polovnu grafičku karticu za komp iz ~2004, agp?

crkava stara izgleda...

Evo npr.

Servis jedino ako nađeš neke koji su spremni da ti daju za dž ili za 'vako sitnu kintu, ima ih koji hoće da deru na AGP (realno ih ni nema mnogo, ali i ne vrede). O PCI i da ne pričamo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

c c c, oterao si ćaleta u dužničko ropstvo zbog gejminga...

 

97-me sam dobio prvi kompjuter, koštao je 2050 maraka, monitor 14 inča, zaobljen kao da je kristalna kugla, 200mhz procesora, 1mb grafičke, 16mb rama, 2.5gb tvrdog diska... ganjao sam resident evil, carmagedon, duke nukem... matorci me zovu da siđem u podrum jer su se oglasile sirene i nadleću avioni a ja ne hajem, igram warcraft... i još je živ taj komp, mada zadnjih godina samo skuplja prašinu...

 

---

fala baci na zalaganju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel moguće naći polovnu grafičku karticu za komp iz ~2004, agp?

crkava stara izgleda...

 

mozes i to ne narocito skupo i ne narocito lose.

 

cak i amd 4xxx serija moze da se nadje za 30tak jura,to nije toliko matoro,a preporodice ti komp,narocito ako si jos na crt-u.ak si bas nvidia tip,7xxx serija moze da se nadje.ne bih ja to nosio kod poluservisera i sl bagre,lijepo kupis sam,trazis furmark test,pobrises drajvere,izvadis staru,nabodes novu koju si kupio,bacis drajvere i vozi.do skoro je bio trend da se agp grafe bas zacjenjuju,sad sve sto sam vidio ide jako jeftino.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

пази, за рутер мораш да имаш сплитер и у њега да пободеш кабл из зида (у прикључак који је сам на једној страни), кабл који иде у рутер и кабл који иде у телефон (та два прикључка стоје заједно, на другој страни сплитера, пише где који кабл треба да иде). онда мрежним повежеш рутер и комп и то је то.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako zelis ipak dizbegnes dve kutije i zbrku, preporucio bih ti

http://www.netiks.rs/td-854w-150mb-s-wireless-adsl-3-play-router

(ovaj sam i dobio od provajdera i za sada se pokazao odlican)

 

doduse 900 dinara vise je od ovoga sto zelis da uzmes, ali ujedno je i wifi ruter i modem.Tako da vidi sta ti vise odgovara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna servis u kome bih mogao da popravim zvucnike za komp? Imam Altec lansing atp3 i vufer mi je prolupao a ne bih da kupujem nove, ovi mi super rade posao :)

Ne znam na kojoj drugoj temi da pitam, pa reko ajde ovde cu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je malo duža priča

već sam tražio ranije i rekli su mi da se to doplaćuje 1000din

tad sam bio blizu da im raskinem ugovor

sada me mrzelo opet da idem u telekom da se nerviram

kontao sam za malo više bolje sam da kupim ruter

pa sam kupio ruter

pa ruter nisam mogao da nateram da radi jer nisam imao šifru

u prodavnici su mi po drugi put dali šifru koja ne radi

i onda sam od sve muke slučajno polio telekomov modem vodom

pa su morali da ga zamene kao tehnički neispravnog za wifi modem

a ovaj ruter ću da vratim i da zamenim za nešto drugo

verovatno za mikser

 

edit - svaka čast određenim radnicima telekoma koji su preuzeli inicijativu i uradili više nego što im je dužnost kako bi mi izašli u susret...

Share this post


Link to post
Share on other sites

treba mi pomoć

 

domen kancelarije ima nekoliko mejl adresa

jedna od njih je pretrpana, treba otvoriti neke nove i očistiti ostale

kako se to radi? kapiram da je lako kad se webmaster uloguje, al' ja ne znam da li to može preko samog sajta ili se ide preko nečeg drugog i da li su od podataka dovoljni user i pass webmaster-a

 

pa ako neko može da pomogne, nek mi reče

Share this post


Link to post
Share on other sites

пошто се ради о релативно малом броју емаил адреса, вероватно немате сопствени мејл сервер

 

мејлове би требо онда да мож да менаџујеш преко www.imedomena.domen/cpanel најчешће, то ће изгледати отприлике овако:

 

http://i237.photobucket.com/albums/ff276/generalni/cpanel_zps3baf2da9.jpg

 

одатле ћеш се лако снаћи, тамо правиш емаил адресе, можеш да им ограничаваш капацитет, да подешаваш форвардовања итд

Share this post


Link to post
Share on other sites

do jaja, izbacio mi je login stranicu

sutra samo da uzmem user i pass i da odradim to, webmaster je na odmoru

 

Đeneraleeee, Đeneraleeee, nek je tvojoj majci hvaalaa

što junaka rodila jeeeee da se srpstvu vrati slaaavaaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

сети ме се кад ти дођем на суџење услед неприлагођене брзине под утицајем опијата

 

бтњ, из цпанела можеш да убијаш и правиш емајил налоге (без неких додатних лозинки осим вебмастеровске), нема ништа од читања и селективног брисања порука које ти нису потребне, за то ће ти бити потребне лозинке емаил адреса којима приступаш. дакле, ''пурге'' опција у емајил клијентима свих корисника који имају претрпане мејлове је одговор на твој други проблем.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...