Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

na sony vaio laptopu devojka chistila tastaturu sa jaaako malo nakvashenom krpom....sad ne radi jedan deo tastera(odnosno, umesto m izbacuje 0, umesto p izbacuje zvezdicu itd),....jel ima shanse da se popravi i kako, ili samo zamena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

na sony vaio laptopu devojka chistila tastaturu sa jaaako malo nakvashenom krpom....sad ne radi jedan deo tastera(odnosno, umesto m izbacuje 0, umesto p izbacuje zvezdicu itd),....jel ima shanse da se popravi i kako, ili samo zamena?

 

нема 'леба од тога, имао сам пре пар година исти проблем (брљање тастера, додуше, на десктоп тастатури). мораћеш да мењаш.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ако је крпа била само мало влажна, могла је да направи краткотрајно кратак спој, који би трајао све док се штампана плочица не осуши

 

ако је била много влажна, онда је могла да направи кратак спој на разним местима, ал капирам да онда цео лаптоп не би радио

 

закључак, ако ти је много влажна, боље је изјеби добро пре него што ти направи кратак спој

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

treba da u originalni dokument dodam dve reči

ne mogu da ga štampam ponovo ili fotokopiram

moja ideja je da skeniram dokument, odradim centriranje u nekom programu za obradu slika, obrišem sken, te da mi ostanu samo te dve reči za štampanje, pa da ubacim taj dokument u štampač i na njemu doštampam te dve reči

 

u kom programu odraditi sve to i da li je uopšte moguće? probao sam Paint i Corel, oni mi ne daju da obeležim samo sliku nakon dopisivanja teksta

Share this post


Link to post
Share on other sites

moja ideja je da to odradiš u wordu

smestiš reči otprilike gde misliš da dolaze na dokumentu, odštampaš na praznom papiru, preklopiš taj papir sa dokumentom i vidiš koliko si omašio, docentriraš u wordu i tako dok ti se probna štampa i dokument ne poklope kako valja a onda odštampaš na dokumentu...

 

ukoliko skeniraš pa centriraš to može na kompu ok da izgleda ali da se prejebe kod štampanja zbog margina ili nečega, u svakom slučaju preporučujem probnu štampu i proveru pre štampanja na dokumentu da ga ne prejebeš... ovo drugo možeš u fotošopu, ali ipak ti preporučujem word ako znaš u njemu da radiš...

 

a ja bih ovako uradio: prvo bih te otpustio a onda bih odradio prvu varijantu...

 

edit :P

Edited by johnnyzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko poznaje kolike margine pravi koji štampač i koji program kako barata sa tim marginama, taj može 'nako kulturno da ga odradi, ja nisam često štampao i radije se ne bih igrao sa nekim dokumentom koji ne sme da se upropasti... a ti čini mi se u fotošopu ne znaš da radiš pa verujem da ti je brže da odradiš u wordu iz par pokušaja (a biće ih par ako koristiš rulere u wordu i i lenjire na papiru) nego sada da provaljuješ kako to uraditi u PS-u ili nekom drugom programu.

 

a to što kršite zakon dodajući tekst na overene/ispečatirane dokumente, to neću da spominjem :blink::lol:

Edited by johnnyzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma sitnica neka, ništa značajno

 

na kraju krajeva, mogu opet da iskucam dokument, jer je to u gornjoj polovini, pa da obrišem ostalo

snaći ću se, samo sam mislio da postoji jednostavnije rešenje

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne.

 

570gtx je trenutno najbolja kupovina oko 100 jura.ako bas mora novo nista ispod 650 boost,mada bih se ja ispruzio i to 50tak e vise za 660.slobodno kupuj verzije sa stock hladjenjem ili jednim ventilatorom,ne griju se ovi cipovi toliko da mora da ide neko ludacko hladjenje,toje tek problem sa najjacim grafama i klokovanjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima polovno,preko mojih ruku je proslo oko stotinak polovnih nvidia,crkla mi je samo jedna 295 i to je bila popravljana vec,ati/amd crkavaju redovno.problem je sto svi amd cipovi sem tahitija gube korak sa najnovijim igrama,nvidia se mnogo bolje drzi.7790 ne radi tih 1700dinara bolje od 7700ghz-a,u tome je caka.tu placas bolje hladjenje koje tim kartama ni za kurac ne treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

U zadnje vreme, jace od pola godine, na bilo kojem browseru malo malo pa sve zablokira. Ukoci ceo racunar dok se posle 15-20 sekundi otkoci pa nastavi dalje. To me toliko iritira da im jebem sve po spisku onako na glas. Nije u pitanju ni jacina racunara, ni brzina protoka jer je na jednom racunaru 4, a drugom 16 brzina, a vala nije ni virus. Reko do programa je, ali zar je moguce da su i Mozilla i Chrome podjednako idiotski napravljeni?

 

P.S.

Jbg. trebao sam ovo na drugu temu, ali sad je bilo.

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...