Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

Na sta tacno mislis? Sta se desi?

 

Dešava se ipak u svim programima. Svakih par sekundi random mi ispadne iz fokusa trenutno aktivan program. U smislu da ja sad krenem da kucam post i odjednom mi ceo browser nije fokusiran dok ne klkinem mišem opet na njega. Evo skeniram za malwere...

Share this post


Link to post
Share on other sites

dead man, koji brauzer koristis? meni je opera pocela opasno da brljavi u poslednje vreme, i zamenio sam je prvi put posle x godina. ceo windows je zbog nje znao da zakuje, i to se desavalo skoro uvek tokom gledanja klipova sa yt (dakle fles). sad sam presao na safari, i veze ko singerica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni na poslu ponekad browser gubi fokus ko sto kaze dead man, al' znam zbog cega je to, izbacuje mi neku gresku da mi windows nije genuine, pa automatski prebaci fokus na tu gresku, al' osim toga, nije mi se desavalo do sada da mi browser sam po sebi gubi fokus...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prvo mislio da je samo firefox, pa onda su browseri generalno (i u Chromu se desava) pa je onda pocelo i na Skype-u da mi se desava. Tako da generalno neki aktivni program prebacuje fokus na sebe, isao sam redom po task manageru i gasio sve ali nemam pojma sta bi moglo biti. Jedino sto mi pada na pamet je da je pocelo da se desava kada sam instalirao neki programcic za wireless preko usb-a na tom mom desktopu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pro tip: napravi novo dugme na Total Commander toolbaru sa ovom komandom:

cm_CountDirContent

 

Bez toga, cm_CopyFullNamesToClip i cm_CopyNamesToClip ne računam da mi je podešen TC.

 

taj raduljica,ali nije mi pao na pamet dircontent,gracijas amigo

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

имам један проблем. наиме, када убацим флеш и телефон у комп, не избацује ми онај ауто плеј. у команд промту ми је укључен онај net shell, а ауто плеј опције су све нормално подешене. то ми се дешава само са флешкама и телефоном, док дискови и виртуелни драјвови избацују нормално. неко решење?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može li neko da mi pomogne oko izrade domaćeg iz programiranja u C++? :bigblue: Zadatak je da se učita proizvoljan tekstualni fajl, i da se izbroje lične zamenice. Njihovu frekvenciju treba prikazati pomoću vertikalnog histograma. Problem mi je što ne znam kako da pronađem broj ličnih zamenica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako misliš ne znaš kako da pronađeš broj? Misliš ne znaš kako da detektuješ da li je string lična zamenica?

 

Nisam se godinama bavio programiranjem, a nikada se nisam van školice bavio time, ali kapiram da uporediš stringove u tekstu putem strcmp(), ili tako neke funkcije, sa svim mogućim oblicima ličnih zamenica, koje postaviš u recimo drugi tekstualni fajl.

 

Lične zamenice

Padež 1. lice jedn. 2. lice jedn. 3. lice jedn. (m/ž/sr) 1. lice mn. 2. lice mn. 3. lice mn.

Nominativ ja ti on / ona / ono mi vi oni / one / ona

Genitiv mene tebe njega / nje / njega nas vas njih

Dativ meni tebi njemu / njoj / njemu nama vama njima

Akuzativ mene tebe njega / nju / njega nas vas njih

Vokativ -- ti -- -- vi --

Instrumental (sa) mnom (sa) tobom (sa) njim / njom / njim (sa) nama (sa) vama (sa) njima

Lokativ (o) meni (o) tebi (o) njemu / njoj / njemu (o) nama (o) vama (o) njima

 

ne zaboravi da ubaciš i skraćene oblike: mene-me, tebe te, meni-mi itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i da stringove upoređuješ sa razmacima ispred i iza da ne bi prepoznavao zamenice tamo gde ih nema:

jaja, slonovača, bombona, granje, njub, zameni, kolektivi, ovas...

i nakon toga ti ostaje samo još da eliminišeš string "mene" kada se ispred nalazi "mesečeve"

Share this post


Link to post
Share on other sites

stani, jel ti treba program koji traži zamenice u tekstu ili program koji yum postove pretvara u kod?

u svakom slučaju ja nisam od pomoći, slab sam sa ceom, jedva da smo ga očešali u srednjoj školi... a to je bilo u prošlom veku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...