Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

ne skontah sta si htio da kazes?prvo si gledao amd pa su te review-i netjerali da gledas i5?ako je tako onda si ipak zrtva intelove masinerije :)

Haha, to. Sve mašine do sada pa i ova koju trenutno koristim su AMD, tako da mislim da nema potrebe menjati bilo šta. Gotovo sigurno idem na AMD varijantu koju si predložio. Kad je kućište u pitanju reših da uzimam Fractal Design Core 3000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok,ako zelis da ustedis,define je totalno druga klasa u izradi,jedini put da sam zamalo uzivao dok sam sklapao komp.nije da ista fali core 3000,prosto kad si vec kacio kuciste od 90 i kusur e sto ne uzeti define.

 

samo jos jedan savjet,posto imas 6850 razmisli jos jednom dal bi mozda kasnije ako usfali snage za igre dodatno budzio,jer 6850 u krosfajru sigurno tuku 660gtx koji si naveo da bi mozda kasnije uzeo,a izadje te presmijesno jeftino da dokupis kasnije kad budes mogao 6850.ja sam prije imao 6870x2 (fakticki dvije 6870 na jednom pcb-u) i tukla je 660ti u 95 posto slucajeva.fora je sto poslije treba da prodas svoju i da dodas poprilicno para a ovako te izadje jeftinije i po meni jednostavnije i naravno po performansama bolje rjesenje.jedino sto bi morao da uzmes za nijansu ozbiljnije napajanje (ne narocito skuplje) i 990 ili 990fx (a moj je savjet da se isprsis za 990fx plocu) i to gigabyte ga 990fxa-ud3 koja nije nesto bog zna koliko skuplja od te asusove.samo ne kupuj 1.0 reviziju te ploce,te su imale neki problem sa temperaturama nortbridza,sve kasnije revizije rade super.

 

sto se tice napajanja ja samo najbolja moguca iskustva imam sa svim ozbiljnijim LC powerima (od gp serije pa nadalje) posto su ribrendovan cwt a iz nekog tripa nas domaci preprodavci i mufljuzi ne deru sa njima tj imaju koliko toliko normalne cijene,mada u sustini tebi za dvije 6850 i ne treba nesto narocito jako,nesto preko 300w na grafe,125w na proc,ostalo je sitno.u sustini tebe bi i lc power gp od nekih 600-650w pokrpio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko je danas firmi kao AMD da parira firmi kao Intel. Grdosiji. To ne znaci da je sad, da ce biti ili da je ikad bila 'losija' firma. Previse tu ima promenljivih a ni igra nije bas 'fer plej'. AMD je fakat sirotinja u poredjenju sa ovim drugim, to je problem.

 

Inace sljako sam u karijeri projekte, sto hardverske sto softverske, na bar 20 familija CPU. Tako da, bilo je tu i ima svasta.Svako je u ponecemu bolji od mnogih drugih. Long story.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.gigatrons...-_1017002-15310

 

kako je moguće da je ovo ovako jeftino? je l' može na najvišim podešavanjima da se tera GTA V?

 

razmišljam da ga uzmem, ne treba mi nikakva konekcija na Internet, ogroman hard disk itd

 

GTA 5 ide u 720p, pri cemu frame rate nije stabilan. Konzola ne moze da se moduje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve ok djede,tako je kao sto kazes,ali ga intel bas pretjera zadnje vrijeme,i to sad prosto lazu,vise se ni ne trude da natjeraju developere da kripljuju amd kao onda sa cinebench-om.

 

Pa to i nije neka bitka koju bi trebalo biti.

 

Druge su tu neke akcije u pitanju koje su bitnije. Vidi pod ono 20-tak. :obrv:

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

ih,kako nije,da znas kako klincadija se lozi na te sintetik bencove,sve bi ti bilo jasno.

 

a mislim da znam na sta tacno mislis,na monopol intela nad velicinom procesa izdrade itd itd,sve je jasno,postadose bas ona najljigavija americka zla korporacija.

 

pod hitno da neke ruje ili svabe ulete u sve to,nema druge.

 

Konzola ne moze da se moduje.

 

na koju foru su to uspjeli ovaj put?nisam u toku samo me zanima,pa zato pitam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su svi ti testovi odavno prestali da budu iole bitni. Mozes da uzmes bilo koja dva uredjaja maltene, dva radija i da namestis prvo test da jedan bude 'bolji' a onda namestis drugi test da drugi bude bolji. Sve su to zamke za slonove, da ne kazem marketinske smicalice.

 

Ne znam na sta se klinci konkretno loze, nije mi toliko ni bitno, ne prodajem ni procesore ni hardver. Ali Intel i AMD su u nekom blesavom braku (imaju neke cross-license ugovore od 2001.) i jedan bez drugog i ne mogu. AMD ima (jedina firma na svetu, sto ce reci i u Americi) licencu da pravi x86 bazirane procesore a Intel ima licencu da ugradjuje u svoje procesore x64 extenzije za x86 procesore koje je originalno razvio AMD oko 1997. valjda. Intel je tada muljavio za EPIC tehnologijom koja je uvedena za Itanium procesore koji su kompletno 64-bitni i ne mogu da egzekutuju 32-bitne aplikacije u ludilu. To se i nije pokazalo kao briljantna ideja posto nikom nije palo na pamet da sedne i preradi par miliona Windows aplikacija sa 32 bita u nativni 64-bitni kod (prosta rekompilacija sa 64-bitnim kompajlerom jednostavno ne biva, nije to bas tako prosto inace bi se i Turci dosetili). AMD je s druge strane imao briljantnu ideju i hakovao x86 dizajn da omoguci egzekuciju bilo 32-bitnih bilo 64-bitnih aplikacija. U medjuvremenu je Intel odradio isti posao pa sad koriste sopstveni pristup extenzibilnosti x-86 arhitekture ali nekako i dalje se drze jedni drugih ko pijan plota a i ugovor je ugovor i tesko ga je raskinuti (doduse jednom su ovi iz Intela pretili AMD-ju i dali im 60 day notice, tamo negde 2006. valjda ili mozda malo kasnije). Anyway, otislo je to bilo i do US Supreme Court-a gde je donesena odluka da u tako kriticnom naucnom i industrijskom sektoru mora da postoje bar dve firme koje se bave razvojem i proizvodnjom tehnologije i komponenti jel bi u protivnom jedna firma imala i teorijski i prakticni jel monopol. A to ne biva navodno u US, tako su razlupali i onu naftnu kompaniju onomad (Standard Oil), pa potom i onu telefonsku (AT&T). I onu avionsku (PanAm) na neki nacin. Htedose oni onomad da razlupaju i Microsoft pre 15-tak godina ali je Bill pripretio da ce seli firmu preko vode u Vancouver i nacija se usrala jel. Dobar blef para vredi. Na kraju krajeva, ne odgovara ni jednoj od ove dve kompanije da se razidju, Intel bi morao da se osloni na tu sopstvenu implementaciju x64 extenzija (radi to sve ali su navodno dosta 'ideja' drpili od AMD-ja prvobitno pa bi ih to kostalo) a AMD bi morao da 'izmisli' svoju varijantu x86 implementacije (nije nemoguce, been done before, ali opet, kosta bre, ko ce to da plati).

 

Elem, Intel je bio super firma dok ih je vodio Andy Grove, a sad je postalo obicno palamudjenje ko i vecina tih hi-tech biznisa po Americi gde sad caruju kojekakvi MBAs umesto old school inzenjera koji su bili i menadzeri (cesto katastrofalni menadzeri istini za volju iako sjajni inzenjeri). Samo se nadvikuju, galame, kenjaju preko reklama, podjebavaju jedni druge a nekog kvantnog pomaka ni od korova. E sad, jedno vreme je Microsoft kosio a Intel vodu nosio jer im bilo stalo da se maksimalno rasire po trzistu, a kako drukcije nego preko najpopularnijeg OS-a jel. U medjuvremenu je to medjutim postalo moot point sto kazu i obzirom da je sad i Apple prisao stadu, ima se utisak da Intel komanduje paradom jer ima zaboga dve najvece firme na svetu koje pisu softver za bas njihov hardver, malo li je. A ovi iz MS i Apple se nasli u nebranom grozdju, kao cek sad otkud sad pa ovi da kolo vode, uvek je bilo obrnuto. Ko bi gori sad je doli sto kaze Petrica Kerempuh.

 

Sto se tice ovih ostalih firmi koje spominjes, prosao je taj voz. Prvo ovi imaju te exkluzivne ugovore koje Intel ne nudi nikom drugom. Drugo, kosta (verovatno i trece, cetvrto i peto). Prave Japanci jedino procesore koji mogu da se mere sa americkim. A monopol nad procesom izrade svega toga nemaju ni Intel ni Ameri ni Japanci. Svajcarci bato. Sva ta oprema je njihovih ruku (ne)delo. Bez Svajcaraca nema kompjutera i smart-phones i konzoli za igrice. Ali to je prica za neku drugu temu.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar nije bitna i konekcija koju pruza medju komponentama koje kacis na nju pa zato ne valja uzeti jeftinije?

Posto bih da kacim GTX 650Ti i neki ivy bridge i7 mozda nije dovoljno dati 10k... super ako jeste, ne patim od fenseraja posto poto.

 

Jbt ono sto je u britaniji 30 funti skuplja maticna kod nas je 9000din razlike :haha::udri:

Nadjoh sta cu, fala na paznji.

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kupio sam ram za laptop koji nije kompatibilan :udri:

Prvo sam čekao 7 dana za isporuku preko Emija umesto 2 kako piše na sajtu a onda posle par sati patnje sam izguglao da eto tako neće da radi...

 

Ako nekom treba prodao bih po 1000 dinara manje. Dva ova slota

http://www.emmi.rs/sodimm-memorija-sodimm-ddr3-4gb-1333mhz-kingston.11.html?productId=32759

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naručio sam preko neta, odmah sam poslao mail da li mogu da vratim al' mislio sam da nema šanse da prihvate. Ako kažeš da može zvaću ih odmah u ponedeljak.

jos bolje sto si im odma' poslao.

 

A inace po zakonu imas rok od 14 dana da vratis proizvod od dana preuzimanja, bez ikakvog objasnjenja i zahteva za povracaj novca....pitaj samo kuruza, konkretno o odredbama i koji clan

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...