Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

Na Mekintoša opušteno dobre pare vrisnem, zato jer ištem stabilan sistem.

 

Btw, koji je ovo trip, zna li neko da mi kaze, u imenu nekog foldera sam slucajno nabasao na duzu strelicu –––––––, gle kako je lepo i spojeno kad otkucas vise tih duzih, ovo je bio ctrl+v, ne znam kako da je otkucam, evo kako izgleda obicna ----------

?? Oo

 

Mozda je moronsko pitanje, ali nikad nisam primetio da postoje dve razlicite (srednje) crtice xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, koja fora.

 

 

Ja pucam na ovo

http://www.emmi.rs/ssd-ssd-sata3-180gb-kingston-kc300.11.html?productId=36131

Samo da spadne na razumnih 10k ili manje.Ne vredi sad na c zauzeto preko 100giga, a na drugom hardu mi je linux na 40 giga, tako da mi je 120 malo.

Kod ovog gore samsunga vise ime placas, kingston mi je najpouzdaniji i najbolji odnos cene i kvaliteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Necu da nabadam random, potrazicu u onom character mapu, ali mislim da nece biti bas lako provaliti na prvi pogled da li sam nasao duzu ili kracu strelicu xD

Nadajmo se da krace tamo i nema u ponudi za alt+ blablabla.

 

Pazi kad ima short stroke i long stroke :D

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reših da menjam konfiguraciju sad posle plate. Nađoh ovako nešto:

 

CPU: http://tiny.cc/lmgo3w

CPU COOLER: http://tiny.cc/1ugo3w

MB: http://tiny.cc/ingo3w

RAM: http://tiny.cc/vrgo3w

SSD: http://tiny.cc/8tgo3w

CASE: http://tiny.cc/fpgo3w

POWER SUPPLY: http://tiny.cc/isgo3w

 

Od stare mi ostaje MSI 6850, Samsung 1.5Tb F4. Nije mi potrebna jača grafika, ne trenutno. Kasnije bih išao verovatno na GTX660 ili nešto malo slabije ali za sada nema potrebe.

 

Šta vi mislite o ovome?

Edited by -Mare

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa jedino bih izostavio napajanje, za ovaj proc je i 500W idealno, cak i vise nego dovoljno.e da ova ploca podrzava maks 1333mhz, tako da ovaj ram od 1600mhz, nema efekta, ili trazi maticnu koja podrzava 1600 ili drugi ram.

Bas sam jutros gledao slicno kuciste. Sabija ali ovo mi je mnogo para.Licno bi radije ulozio u vise rama, al dobro to sam samo ja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravih da kod RAM-a dodam 2x. :haha: Osam Gb uzimam svakako, moram samo onda matičnu da nađem drugu. Je l imaš možda neki predlog, nešto što bi se dobro uklopilo, do 80-85 eura? Kad je napajanje u pitanju pre bih da uzimam ovo i da ne razmišljam u daljem periodu iako znam da nije neophodno ići na 650w.

Edited by -Mare

Share this post


Link to post
Share on other sites

amd 8350 i ga 970 ud3 ploca te izadju isto koliko tvoja kombinacija,a ako su igre i graficki dizajn tj bilo koji posao koji ide na vise od 4 procesa definitivno je bolje rjesenje,sem ako po vazdan nesto rarujes i arhiviras i bas samo i iskljucivo je skyrim od igara umijesan,mada 8350 + 6850 i to ce da iznesu samo tako.sad i formalno amd 8350 je trenutno najbolja pazarina gledajuci na duze staze,jer sve ide na sve veci broj procesa.

 

sto se tice ploce,jedino ako bas planiras da posle stavljas SLI/crossfire onda da i das vecu kintu,a i tu ti posao zavrsava ga 990fxa ud3,koja nije nesto previse skuplja,sem ako bi ekstremno klokovao nema potrebe za skupljom plocom,ja ganjam d3 reviziju koja ima jos slabije strujno rjesenje,pa mi na njoj 8350 radi na solidnom kloku,crossfire,klok memorije i nista ni da stucne.ako ti je gigabyte njah brend,Asus M5A97 EVO R2.0 je standard za 8350 ako ne treba SLI/crossfire,nije to puno skuplje.

 

sweet spot za ram je definitivno 1600 i cl9,meni je sticajem okolnosti jedno vrijeme bio uboden 1333 ram jedno nedjelju dana,krizirao sam dok nisam presao na jace :) preko 1600 cl9 razlike su prakticno neosjetne.dualchannel se podrazumijeva valjda u danasnje vrijeme :) ram mozes i polovno da kupis,tj ja bar vise volim da ga kupim polovnog,jer ram ili radi ili ne radi,a kad kupujem polovno lijepo testiram prije kupovine plus platim manje,a kad kupujes novo opet moze da te zapadne mucak i onda se cimas da reklamiras,naganjas itd.eventualno pogledas dal ploca koju mjerkas podrzava bas tu memoriju,desi se ponekad da prosto nece da saradjuju iako su obije stvari ispravne,a ovako znas da 100 posto ako je sve ispravno da ce da radi.

 

ako bi vec da das 90 i kusur evara na kuciste,toliko je boljih izbora,imas i fractal define,i cosmos II ima za te pare na oglasima,super je to kuciste ali stvarno preskupo.znam da estetika igra ogromnu ulogu,ali jednom kad kupis i krenes da ugradjujes komponente vidjeces o cemu ti pricam i sto svi su poludjeli za corsairom,fractalom i ekipom.

 

za napajanje si u pravu,ja licno zadnjih par godina ubacam budzeniji LC power bez ijednog problema,definitivno se tu moze ustedjeti koji dinar ali nisu to neznam kakve razlike u cifri,20-30e da bi bio miran i ne mislio vise o tome je stvarno premalo.

 

212 evo je standard,monitor ga ima na lageru i najjeftiniji je kod njih,skoro sam uzimao.

 

meni licno samsung se od ssd-ova najbolje pokazao.neuporedivo najbolje read performanse ima za smrtnicke novce,plus ima najbolji softver za odrzavanje,tako da podrzavam,ja sam isao prvo kingston v300 pa samsung 830 i sad 840 pro,svaki put je bila bar stepenica vise.

 

dakle,amd 8350,gigabyte ga 970 ud3 ili Asus M5A97 EVO R2.0,najjeftiniji 2x4gb 1600 cl9 dualchannel kit,fractal define,ostalo sto si napisao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj pročitaću još oko AMD 8350 mada svakako ne može da ne valja, za ovaj Asus koji si predložio nema potrebe da tražim dalje - iz nekog razloga sam u potpunosti zanemario ovu ploču. Hvala na predlogu, dopada mi se Asus-AMD varijanta. Javljam i kačim slike kad sve budem pazario, sad od prvog. :)

Edited by -Mare

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa nisi gledao ploce za amd,vec za intel :)

 

bojim se da zbog intel fanbojizma i ultra agresivne intel marketing masinerije da ces mozda steci pogresan utisak kakav je 8350 zapravo.ko je uspio koliko toliko da ostane objektivan u toj prici je tek syndicate,ostalo je teror.i ja sam zamalo podlegao istom,ali mi je 8350 uletio brutalno jeftino,pa rekoh da probam posto sam zadnji put prije toga amd imao jos 2005te.

 

po meni,nije vrijedno stedjeti 10-15e i uzeti neku olaksanu verziju vishera fx-a jer meni se te osiromasene verzije,kriplovane itd nisu u praksi pokazale pouzdanim,tj to je otprilike sve sto mi je crkavalo.kad se kupi full verzija znas da dobijas najbolji cip koji je dobro odradjen i istestiran,kako za procesor,tako i za graficku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

koi kurac je ovo jesam li neki virus zakačio

 

 

Sorry, we were unable to deliver your message to the following address.

 

<[email protected]>:

No MX or A records for uns.ns.ac.yu

 

--- Below this line is a copy of the message.

 

Received: from [98.137.12.59] by nm44.bullet.mail.gq1.yahoo.com with NNFMP; 20 Sep 2013 21:33:21 -0000

Received: from [98.136.164.64] by tm4.bullet.mail.gq1.yahoo.com with NNFMP; 20 Sep 2013 21:33:21 -0000

Received: from [127.0.0.1] by smtp226.mail.gq1.yahoo.com with NNFMP; 20 Sep 2013 21:33:21 -0000

DKIM-Signature: v=1; a=rsa-sha256; c=relaxed/relaxed; d=yahoo.com; s=s1024; t=1379712801; bh=ZUM3y94tyPpuk7vRtJOZ9ptOSoKZxMFTAxOpcECmKD0=; h=X-Yahoo-Newman-Id:Message-ID:Date:X-Rocket-Received:X-Yahoo-Newman-Property:X-YMail-OSG:X-Yahoo-SMTP:From:To:Subject; b=qvsbAAnAZ8Flg7a6nrS7D7uj+0wfP4lGqthL/7IucW8iD5+cNSK88k+t1XwlQKhf7HVob4VMFBj2KCkPPqXQnS+IdKeWmmovJyJjfG41nq7y7UGNxQTB08K4HsD9LCP2buSoC+YoFBmUfppkoITmu7XzuvbO+YieSXABu1sw0cQ=

X-Yahoo-Newman-Id: [email protected]

Message-ID: <[email protected]>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi ti slao mail ili je to tako stiglo?

Ako je tako neko ti hakovao nalog, menjaj pass.

 

e sad moze da bude i sledece...no MX o A records znaci da domena vise nema ili je ugasen, to jest "uns.ns.ac.yu", najverovatnije zbog ovoga jer tesko da je i dalje yu...posto je sada sigurno .rs

Onda moze i do samog yahoo-a da bude problem, probaj da posaljes mail sa drugog naloga.

Ili pozovi svog provajdera, da provere ako nesto mogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Intel vs AMD

 

Moje iskustvo je drugačije, ja sam se jednom zajebao pa uzeo AMD, nikad više. Naravno, ima tu hiljadu faktora koji su mogli uticati ali generalno nisam ljubitelj. Drugi primer koji imam je to da moja trenutna firma (oko 35 kompova) fura isključivo AMD procesore na svim kompovima i da mašine generalno mnogo lošije rade nego u prethodnoj firmi gde smo opet svi do jednog imali i3 i i5 mašine.

Kad kažem lošije mislim sporije, često se parsiraju velike količine podataka i procesor tu dolazi do izražaja.

Opet, sve zavisi za šta ćeš komp koristiti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, ipak ne - u početku sam pratio AMD varijante pa sam dosta dobrih review-a pročitao za i5 i rešio da skrenem sa puta. :haha: I sam više volim AMD procesore i grafiku, nisam do sada radio sa Intelom.

 

ne skontah sta si htio da kazes?prvo si gledao amd pa su te review-i netjerali da gledas i5?ako je tako onda si ipak zrtva intelove masinerije :)

 

u sustini ako ti bas treba singl kor performans,onda intel,tu nema greske,a ako je multithread,igre,razmisljanje da ti taj komp bude relevantan kroz koju godinu,onda 8350.ista stvar je sa plocama,razlike su u sustini u cipsetima,kod amd-a je jedina razlika koliko PCI-E slotova podrzavaju,ako neces da paris graficke,najprostiji tj 970 ti zavrsava posao.ona asusova ima sjajno strujno rjesenje,zato je i standard za 8350 ako nije sli/crossfire u igri,jer vecina ljudi bas i kupuje 8350 da bi ga klokovalo oko 5 ghz.za opusteniji klok bilo sta ce da zavrsi posao.

 

takodje,vecina tih review-a navodi manju potrosnju intel-a naspram amd-a kao ogroman plus,sto dovoljno govori o kakvom se marketingu radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav bre single core/thread, samo 8 jezgara :rockdevil:

Ubiše se ljudi unapređujući paralelno procesiranje, a ovi zlotvori prodaju i3 za 100€. Čak i ovi ARM-ovi za dumbphone i tablet sve češće imaju po 4 jezgra. Jasno je kuda ide ovaj svet

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Jesi ti slao mail ili je to tako stiglo?

Ako je tako neko ti hakovao nalog, menjaj pass.

 

e sad moze da bude i sledece...no MX o A records znaci da domena vise nema ili je ugasen, to jest "uns.ns.ac.yu", najverovatnije zbog ovoga jer tesko da je i dalje yu...posto je sada sigurno .rs

Onda moze i do samog yahoo-a da bude problem, probaj da posaljes mail sa drugog naloga.

Ili pozovi svog provajdera, da provere ako nesto mogu.

 

 

u međuvremenu sam promenio pass i ne mogu da uđem više na nalog :haha:

 

e super, sad još da ukapiram što bi mene neko hakovao....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko jos pravi single core? :mhihi:

 

Ja nemam te predrasude..prosli komp mi je imao amd, sad imam intelov i5.Sta ce biti sledece videcemo kad dodje vreme za kupovinu i sta bude bilo nudjeno.

 

 

@bata

pa trojanca nekog mozda pokupio. ne moraju da love nekog konkretno, nego bace udicu pa ko se upeca.

Edited by sale 83 Larry Flynt

Share this post


Link to post
Share on other sites

singl kor prformans,tj koliko efikasno jedno jezgro radi,nevezano koliko jezgara procesor ima,na to sam mislio.intel fanboji stavljaju za real world benchmark nekakav enkoding sa ajtjunza,to valjda sve govori.ja sam u istom tripu kao sale,jebe mi se za brendove,sta ja imam od toga,samo me malo pizdi intel sa obmanama i zavodjenjem,jer sam i sam zamalo nasjeo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

već sam radio sken antivirusom, malwarebytesom i spybotom, ništa nisu našli

 

videću, sad sam izgled locked out 24h pa i ne mogu da uđem u nalog

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...