Jump to content

Sta studirate?


chatjunkie

Recommended Posts

Jebala ih sve evropa , njihov stajling , fesn vikovi , pi arovi , egzekjutiv menadzeri , masteri , brendovi ... Sve to hoce 'leba bez motike . Jebala ih sloboda govora , gradjanska prava , ... U neka srecnija vremena organizatori protesta bi visili na gradskom trgu kao primer . Neke oni uce i rade pa ce biti i para . Gade mi se , to su sve govna a ne studenti ! Jebala vas evropa . Ziveka diktatura

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovi studentski protesti pocinju da lice previse na Tadica.. a iako sam za tu budalu glasao (da ne bih glasao za vecu budalu) njegova idiotska kampanja me prilicno nervira. Sta to znaci 'ocemo u evropu'? A gde smo mi to sada?! Jedini razlog zasto iole podrzavam nase evropske integracije je cinjenica da imamo previse glupe i naivne ljude da bi nam samostalno drzali zdravu ekonomiju.. da smo u stanju da se organizujemo, da nasa prirodna dobra ne prodajemo but zasto slovencima itd koji nam posle prodaju rezultate istih po 3x vecoj ceni MOZDA bi mogli da funkcionisemo samostalno kao sto to rade i neke druge znamenite a ipak ne velike i super-mocne drzave u Evropi koje nisu clanice EU. Onda bi mogli da se, zauzvrat za vec zaista odavno izgubljeno Kosovo nagodimo sa "zlim zapadom" da pod jedan obezbedi zaista dobre zivotne uslove za nase ljude na Kosovu a pod dva da nas ostave na miru kao nezavisnu drzavu koja ce imati dobre politicko-trgovacke odnose sa svetom. Onda lepo da nasi paceri konacno shvate da treba kesirati na onim silnim banjama, da voce i fabrike vocnih sokova ne treba prodavati u strane ruke samo da bi dziber X mogao da kupi sebi novu mecku i tako dalje...Ovako, ostaje nam Tadic da siri mitologiju medju narodom da ce nas EU ljubiti maziti i paziti umesto arciti i izivljavati kao jos jednoj novopridosloj 'mlado meso' jeftinoj radnoj snazi. Sta da se radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebala ih sve evropa , njihov stajling , fesn vikovi , pi arovi , egzekjutiv menadzeri , masteri , brendovi ... Sve to hoce 'leba bez motike . Jebala ih sloboda govora , gradjanska prava , ... U neka srecnija vremena organizatori protesta bi visili na gradskom trgu kao primer . Neke oni uce i rade pa ce biti i para . Gade mi se , to su sve govna a ne studenti ! Jebala vas evropa . Ziveka diktatura

 

Da se ovi školovani pitaju otišla bi zemlja u kurac odavno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebala ih sve evropa , njihov stajling , fesn vikovi , pi arovi , egzekjutiv menadzeri , masteri , brendovi ... Sve to hoce 'leba bez motike . Jebala ih sloboda govora , gradjanska prava , ... U neka srecnija vremena organizatori protesta bi visili na gradskom trgu kao primer . Neke oni uce i rade pa ce biti i para . Gade mi se , to su sve govna a ne studenti ! Jebala vas evropa . Ziveka diktatura

:pivopije: :pivopije: :pivopije:

 

@Salvation

agree

Share this post


Link to post
Share on other sites

opet da ponovim poslednje bio si izgleda mali i ne secas se sve su 96 pokrenuli studenti i 91. shvaticete nadam se ne kasno da smo mi pocetak ta inicijalna kapisla bez mlade snage da ustane nema nista. ali opet ponavljam mozda to nije bila vasa borba vi ste odrasli u svetu bez slobe tako da vas bole kurac i tako...

 

upravo to je to, da dodam samo da smo najebali a tek nasha deca shto su najebala kakve generacije rastu (priche moje majke, ne moje, ona je profa u gimnaziji i onako sam informisana kakvi nam njamnjamovi rastu:) )

 

jebi ga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad se setim ko je sve bio u otporu (iz moje okoline, naravno) i ne cudim se sto su ih tukli.

:da:

 

ma brate ovo je promaseno mesto za cimanje ali definitivno. ili deca ili sve neki koji znaju drzavne tajne i najvise bozije istine

Битно да ти све знаш.

 

 

Искрено, ја бих највише волео да нам поново уведу санкције. Ћале је у време највеће инфлације Мађарима и Румунима све наплаћивао у маркама, тако да сам '93. ишао авионом на море. :opusteno:

Наравно, боли ме уво ко је на власти, битно ми је да мени буде добро.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Искрено, ја бих највише волео да нам поново уведу санкције. Ћале је у време највеће инфлације Мађарима и Румунима све наплаћивао у маркама, тако да сам '93. ишао авионом на море. musik20.gif

 

 

Jadno ultra jadno, nevidjeno jadno, i onda meni seri da ja sve znam, mogu da te naucim i onda ponovo da te naucim, voleo bi da nam uvedu sankcije, kako si samo ultra jadan, ti ne volis ni svoj narod ni svoju zemlju i onda mi pricaj da imas neki zreo stav, koliko imas godina 5?

Share this post


Link to post
Share on other sites

najebali smo kako god okrenes jer stizu novi narastaji koji su dobili pravo glasa pre godinu/dve i koji ce bez problema dati glas Tomi ili Cedi.

Ovom prvom jer nemaju blagog pojma koliko nas je ta klapa kostala zaostajanja u svakom mogucem smislu i koji smo ponor doziveli zbog takvih ljudi kao sto je on a ovom drugom ne znajuci da je on licno mera za najnegativniju transformaciju koju covek moze doziveti i prodaju svih mogucih ideja promene. I jedan i drugi imaju zajednicku osobinu a to je zalaganje za drustvo "jednakih sansi za sve" a upravo simbolizuju nesto totalno obratno. Posrao bih se i tomi i cedi po faci i svim reatrdima koji za njih glasaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

najebali smo kako god okrenes jer stizu novi narastaji koji su dobili pravo glasa pre godinu/dve i koji ce bez problema dati glas Tomi ili Cedi.

Ovom prvom jer nemaju blagog pojma koliko nas je ta klapa kostala zaostajanja u svakom mogucem smislu i koji smo ponor doziveli zbog takvih ljudi kao sto je on a ovom drugom ne znajuci da je on licno mera za najnegativniju transformaciju koju covek moze doziveti i prodaju svih mogucih ideja promene. I jedan i drugi imaju zajednicku osobinu a to je zalaganje za drustvo "jednakih sansi za sve" a upravo simbolizuju nesto totalno obratno. Posrao bih se i tomi i cedi po faci i svim reatrdima koji za njih glasaju

Slazem se...Jebeni ekstremisti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narod ima da politizuje svaku temu dok se najzad ne odobri jedna o politici . Da hoce ljudi da naprave jos jedan podforum na sve i svasta na kome bi bilo iskljuceno brojanje postova ( da , moze i to da se uradi ) .

A sto se tice ( trenutne ) teme :

Sve drzave su najveci razvoj u istoriji imale upravo u vreme diktature . Najveci tehnoloski napredak svet je imao u vreme dok je hitler vladao .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jadno ultra jadno, nevidjeno jadno, i onda meni seri da ja sve znam, mogu da te naucim i onda ponovo da te naucim, voleo bi da nam uvedu sankcije, kako si samo ultra jadan, ti ne volis ni svoj narod ni svoju zemlju i onda mi pricaj da imas neki zreo stav, koliko imas godina 5?

Јадно је то што сада сви који се финансирају из буџета имају високе плате, а не раде ништа. Проблем је што то не може да се одржи још дуго, јер ће доћи време када ће морају да се враћају сви ти кредити које је Млађан подигао по свету, а онда је цела држава најебала. Пошто ми немамо јаку привреду, а нећемо је ни имати, нема шансе да вратимо тај новац, а онда креће весеље. Сви мисле да је лепо подићи кредит и шетати се по Западној Европи, а не размишљају како ће то да врате.

 

Европске интеграције? Може, али не да бисмо били слуге које ће им за мале паре дати све домаће фабрике и радну снагу. Они желе да убудуће на свему пише Made in Serbia, као што је урађено са азијским државама, а ми треба да се сагнемо као овце. Шта нам значе шенген листе, ако нема новца да се изађе из земље? Боље је да знамо да су нам уведене санкције, него да дајемо делове територије и генерале у замену за лак прелаз пеко границе и привредна и природна добра.

 

И немој мени да причаш да не волим свој народ, мени су двојица прадеда погинула у Другом светском рату, а чукундеда у Првом приликом пробоја Солунског фронта, тако да у моју љубав према овој земљи не може да се сумња. Санкције сам навео као екстремне услове који настају због непокорности глобалној политици, не зато што је мени тада било лепо. Био на власти Тадић, Тома или Чеда, на крају ће се свести на исто, само је разлика којом брзином ће то стање наступити.

 

23. маја пуним 20, ниси морао да питаш, стоји у профилу који си, видим, посетио.

Edited by Куруз

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne studiram jos nista, idem u srednju, ali sad se spremam za prijemni. Interesuje da li bi neko mogao da mi kaze kakav je prijemni za filoloski? Je l studira neko skandinavske jezike?

 

i mene interesuje kako je na slavistici, tj na ruskom konkretno... ali, kao sto vidis, sve je ovde politika - niko da prica o faxu.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Studiram hotelski menadzment ( zapravo zavrsavam ostalo mi par ispita do kraja )

 

A sada malo off topic, tj. da se i ja malo prikljucim ovoj raspravi.

 

Kao sto KURUZ vec rece ok su evropske integracije ali ne po svaku cenu. Jel' fali nesto Norveskoj (ciji su gradjani vec dva puta odbili na referendumu pridruzivanje EU) ili Svajcarskoj sto nisu u EU? A sta mi da ocekujemo od EU? Vidite da nas ucenjuju po svakom pitanju (da odmah naglasim da nisam simpatizer onog Kostunjavog govna niti Tome). Te nesmete prodati NIS Rusima, te ne bi bilo dobro da prodate JAT Aeroflotu, potpisacete sporazum o pridruzivanju kada budete prihvatili nezavisno Kosovo, te niste jos izrucili Mladica i Karadzica da biste mogli da potpisete sporazum o pridruzivanju ( a Hrvati su potisali sporazum 10 meseci pre nego sto su predali Ante Gotovinu u Hag), te ovo te ono... Alo bre ljudi nasta to lici? Sta oni imaju da se mesaju u nasa unutrasnja pitanja. Ne govorimo ni mi njima sta oni treba da rade! Mnogo su bezobrazni ti likovi iz EU! I nije mi jasno sto ta Evropska Unija toliko inistira da Kosovo bude nezavisno tj. da se prave granice a jedan od glavnih ciljeva EU je da nema granica u Evropi!? Sto znaci da ako budemo jednog dana usli u EU a i Kosovo (kao nezavisna drzava) nece biti granice izmedju Srbije i Kosova. Cemu to?

 

I sta sad svi mi studenti kao treba da izadjemo na protest da bi posle gledali kako ti glavni likovi iz raznih studentskih organizacija voze besna kola i imaju do jaja fensi gajbe (kao sto je bilo i 90-ih, svi glavni likovi iz otpora su sada puni kesa a oni koju su dobijali batine na ulicama su ispusili)!? Naravno da je bilo malo ljudi na protestu, nije bre vise niko lud da se bori za neke likove koji su neki bitan ku..c u tim studentskim organizacijama. Samo pogledajte kakvi idioti su sve u studentskom parlamentu. Da niste mozda i za to da udjemo u NATO? Pa posle da salju nase vojnike u neku j.b..u zabit poput Avganistana ili Iraka i da ginu tamo?

 

Naravno da treba nasi studenti da imaju priliku da putuju bez cimanja oko vize, da slusaju jedan semestar u Portugalu ( ili u kojoj bi drzavi vec voleli da slusate semestar )... Ali na zalost uvek su govnari koji gledaju samo sebi da srede nesto u studentskim organizacijama i studentskom parlamentu. Sta je taj studentski parlament pametno uradio do sada za nas studente? Da ne pricam o situaciji u politici kod nas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

немој мени да причаш да не волим свој народ, мени су двојица прадеда погинула у Другом светском рату, а чукундеда у Првом приликом пробоја Солунског фронта, тако да у моју љубав према овој земљи не може да се сумња. Санкције сам навео као екстремне услове који настају због непокорности глобалној политици, не зато што је мени тада било лепо.

 

 

alo mali, mene bi bilo sramota da se kitim tudjim zaslugama, nisi se ti borio nego tvoji preci znaci oni su voleli zemlju. ljubav prema zemlji se ne stice genetski nego odrastanjem. i moj deda i pradeda su se bodili i cale je branio krajinu dve dine mali decko tako da sam ja ponosan na njih i volim sto su oni voleli svoju zemlju a ja svoje treba da odradim. kapiras, ne kiti se tudjim zaslugama!

 

i da te naucim nesto decko, mi sad i dalje osecamo posledice ali navise smo osecali osamdesetih i devedesetih zbog titovih kredita razumes decko, i posle petog oktobra pola ako ne i vecina tih kredita nam je oprosteno, ali ti to ne znas ti samo volis da baljezgas okolo sta si cuo od tvojih ortaka ili od meke matore iz komsiluka. Deo dinkicevih kredita se otplacuje time sto se prema tim drzavama olaksava promet dobrima sa nama i tako nekim stvarima. ali ni to ne znas nego znas da predvidjas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

MALO NAS JE BILO DANAS, PREMALO! ALO DECO PROBUDITE SE I SHVATITE DA JE OVO NASA BORBA ZA NAS! MISLITE DETET DINA UNAPRED A NE POLA MESECA. bORITE SE ZA SVOJE BOLJE SUTRA. JEBO TE DA SMO IMALI OVAKO JADNE STUDENTE 96 NIKAD NE BI SKINULI SLOBU. ZA NEDELJU DANA PLATO U 12! HOCU DA VAS VIDIM DA ZASLUZITE SVOJE PRAVO DA SEBE NAZIVATE AKADEMSKIM GRADJANIMA.

SVI MARS NA PROTEST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Uh lave, daj iskuliraj malo sa tim caps lock-om, izvadi šibicu, čačkalicu ili šta god da ti se zaglavilo tu.

Akademski građani i oni koji to teže da budu ne bi trebalo da imaju uniformno ispoljavanje. Možda neko ima drugačiju viziju svega, ili pak neke druge razloge zašto ne dolazi - hladno, ne sviđaju mu se ljudi koji to vode, ne sviđa mu se način regrutacije, duva jak vjetar, duva mu djevojka, ne vjeruje u to što pričate itd. Jebena demokratija, svako ima pravo da ima svoj stav i svoje razloge, majku im...

Share this post


Link to post
Share on other sites

alo mali, mene bi bilo sramota da se kitim tudjim zaslugama, nisi se ti borio nego tvoji preci znaci oni su voleli zemlju. ljubav prema zemlji se ne stice genetski nego odrastanjem. i moj deda i pradeda su se bodili i cale je branio krajinu dve dine mali decko tako da sam ja ponosan na njih i volim sto su oni voleli svoju zemlju a ja svoje treba da odradim. kapiras, ne kiti se tudjim zaslugama!

 

i da te naucim nesto decko, mi sad i dalje osecamo posledice ali navise smo osecali osamdesetih i devedesetih zbog titovih kredita razumes decko, i posle petog oktobra pola ako ne i vecina tih kredita nam je oprosteno, ali ti to ne znas ti samo volis da baljezgas okolo sta si cuo od tvojih ortaka ili od meke matore iz komsiluka. Deo dinkicevih kredita se otplacuje time sto se prema tim drzavama olaksava promet dobrima sa nama i tako nekim stvarima. ali ni to ne znas nego znas da predvidjas.

 

vidis da i sam nagadjas. nisi siguran da li je pola ili su cak svi krediti iz titovog doba oprosteni. Nisi svi krediti oprosteni, nesto malo vise od pola. napisao sam da bi znao sada tacno a ne da nagadjas . A i jedan deo Dinkicevih kredita se otplacuje opet tako sto prodaju nasa najprofitabilnija preduzeca. nazalost to diktira MMF-a, jer smo dosta kredita uzeli od njih. zato se evropska unija bunila toliko oko prodaje NIS-a, jer je to zapravo trebala neka njihova firma da uzme.

a i koliko si ti to stariji od njega pa da ga nazivas mali? vidim da nisi nesto preterano bistar

 

 

Akademski građani i oni koji to teže da budu ne bi trebalo da imaju uniformno ispoljavanje. Možda neko ima drugačiju viziju svega, ili pak neke druge razloge zašto ne dolazi - hladno, ne sviđaju mu se ljudi koji to vode, ne sviđa mu se način regrutacije, duva jak vjetar, duva mu djevojka, ne vjeruje u to što pričate itd. Jebena demokratija, svako ima pravo da ima svoj stav i svoje razloge, majku im...

 

upravo tako

 

:pivopije: :pivopije:

Edited by triad_lemur1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma vecina tih studenata na proteste izlazi jer je neko rekao da je ta evropa dobra . Kao ne mogu da postanu strucnjaci ako ne odu u inostranstvo . Iran i severna koreja vec godinama zive u izolacija pa imaju najvece strucnjake iz matematike , fizike , hemije ... Zasto ? Zato sto ne gledaju samo svoj stomak vec rade za neke vise ideale . Mene bas briga hocu li sutra imati stan od 300m2 i skupa kola

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...