Jump to content

Sta studirate?


chatjunkie

Recommended Posts

Meni su punili glavu tim odlaskom u inostranstvo kad sam bio u Petnici, pošto odatle uglavnom svi idu negde.

 

доле кец, горе двојка

 

Gore kec, sa strane 0.5

Letnja frizura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@^TK^

Не, неће ме подјебавати за велике паре, то бар знам. Ради се доста (9:00-18:00), али се ради како је Бог рекао. И као што рекох људи не иду само због новца, и не иду само у високо развијене земље. Радије бих радио у Чилеу под истим условима као овде, јер имам 4000km обале и исто толико планина, лепшу климу, вино и слично, што ми значи много више од Новака Ђоковића и Црвене Звезде (то је овде ваљда живот, кажу људи, остало су ситнице).

Једноставно, многи моји су отишли или планирају да оду. Ја у свом граду могу да нађем можда пристојан посао, али једва да имам 2 пријатеља овде. У том случају бих радије отишао у Бразил. Такође, ако не можеш да радиш у струци (а таквих је много, пошто не постоје подаци о потребним занимањима), онда је твоја школа бачен новац. Оно што други бацају, некоме може користити.

 

Ја сам рекао да се по завршетку студија враћам у родни град, и тамо покушавам да урадим нешто. Ако не иде, онда БИЛО КОЈЕ ДРУГО МЕСТО У СРБИЈИ, а ако ни то не прође, онда стварно не осећам потребу да останем овде.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jok, nego će neko da radi za druge.

 

Aj brate onda prodaj kompjuter i daj pare nekim Ciganima.

 

Ej, na jednoj temi pričaš o klimi od 500 evra, a na drugoj o socijalnoj pravdi. Ne seri bre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

daj coveku ribu,nahrani ga na dan,nauci ga da peca,nahrani ga za ceo zivot.

 

-kineska poslovica

 

Ne bih se borio za siromasne vec za sve radnike,jer onaj ko radi zasluzuje da zivi posteno,ne razumem u cemu je toliki problem da se to shvati?Dok paraziti u gradskoj sluzbi i ostali ne rade nista prakticno.Danas bejah nesto do gradske uprave i javljaju da im Djilas dolazi za sat vremena,da ste videli kako samo govnari ciste piksle i bacaju unucice iz fijoka a kao svi rade nesto,a prezivaju i puse za soldine pare 7h dnevno najvise.

 

A prvi osnovni sud skratio vreme zbog vrucine da umesto do 16h rade do 13h,pitajte kuruza,dao bi dupe da se zavali tamo.

 

Davanje u dobrotvorne svrhe nista ne menja vec osnazuje ovaj sistem u kome je normalno da neko nema para ni da kupi hleb svaki dan sto je nekih 7500 din mesecno.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jok, mene interesuje samo advokatura. Ne želim da budem činovnik u neko rupi.

 

Što kaže Kapor: Konačni cilj svih semestara - Dolaziće tačno u sedam časova, a odlaziti u dva. Pauza za ručak - pola sata!

 

0,5 svuda

Glavata frizura.

 

Meni je bolje kad je gore duže, imam okruglu glavu.

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

A prvi osnovni sud skratio vreme zbog vrucine da umesto do 16h rade do 13h,pitajte kuruza,dao bi dupe da se zavali tamo.

Ja bio u petak, ista vrućina kao sada, a njima klima radi unutra, ne znam što se žale. Govnadija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

... ako sve das u roku.

Ambiciozan si. :)

Zato sto se nadam da cu sve dati u roki ili zato sto sam upisao japanski? :haha:

 

Respect za japanski. :pivopije:

 

Hvala! :)

svaka cast za ovo...mada,mislim da bi od kineskog imao veci benifit...daleko od toga da neces od japanskog...

Videcemo,meni je drugarica rekla da se niko ko je u poslednjih 10 godina zavrsio japanski nije zaposlio(u struci).Ali mi to zvuci malo preterano.

Ako nista,mogu da prevodim hentai za youjizz.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jok, mene interesuje samo advokatura. Ne želim da budem činovnik u neko rupi.

pre neki dan si sa lemijem kritikovao što kod nas ljudi odbijaju ovakve i onakve poslove jer su im ispod časti i kako treba bilo šta da se radi ali to izgleda ne važi za tebe jer si zacrtao tačno šta želiš pa ne bi radio ni neki drugi posao u struci a pitam se da li bi sa diplomom pravnika pristao da mešaš malter za sitne pare pa da ne budeš kao ljudi koje ste kritikovali?

Edited by johnnyzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najjaci su mi likovi koji se celog studiranja slepaju o drzavnom trosku i uzimaju svaku mogucu stipendiju i povlasticu, a u startu bezkompromisno planiraju da zapale. Nije ni cudo sto se raspadamo. Naravno na to uticu mnogi drugi bitniji faktori... Ali me kolektivno licemerje, predaja u startu i okretanje ledja problemima generalno uzasavaju, a evo na ovom primeru su konkretizovani.

 

Ja ovo samo mogu da vidim kao ljubomoru, pa ja imam stipendiju i skoro sigurno ću za godinu/dve da studiram u Parizu ili Montrealu. I šta ja sada treba da osećam grizu savest što neko placa školu, a meni je sve plaćeno? Pa tolko sam se razbijao da postignem ono sto želim, i ako je prava nagrada u inostranstvu i nikako ovde rado ću otići u inostranstvo. Ovde u Srbiji se osećaš ko govno, kada vidis kolko se razbijaš, a ništa ne dobijas time, već neko preko nekih veza sa mnogo manje truda ima bolju platu nego ti. Meni lično država ništa nema da ponudi, i gde je mogla skenjala načisto, i zašto bi se ja zadržavao u takvoj sredini, a odavde gde ja stojim ovde će stvari biti samo lošije, a nemam ni snage ni volje da izigravam patriotu koji će žrtvovati sve da ostanem ovde i da trpim da me drugi ponižavaju.

  • Upvote 5
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno tako je. Moja je neka ideja ako ovde ne mogu da nadjem sto mi odgovara, cao zdravo, imam dobar CV, imam kvalitet koji govori za mene, odoh ja u beli svet. Radicu kao konj, ali cu zato biti placena kako treba. To ne znaci da se necu vratiti cim se ostvare uslovi ovde... Ali pokazalo se barem u mojoj bransi, ako hoces nesto da menjas, bices skenjan. A nekako nisam u fazonu borbe sa vetrenjacam. Ovoj sistem treba mnogo da se menja ali zato mora da se menja i svest ljudi, a "to je proces nije sudbina" sto bi rekao Block Out.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Lunar... Decko, o cem` ti to tj o kakvoj ljubomori :haha: ? ne placam skolarinu i uzivam odredjene povlastice ali nisam zaslepljena zapadom ako idealnim mestom za zivot, a Srbijom kao paklom na zemlju iz kog treba kopati tunel i nogama i rukama samo da odgamizes. Normalnio mesto za rad i zovot cu pokusati da stvorim prvenstveno u svojoj zemlji. Ljudi koji eventualno trebaju da se osecaju prozvanim (mada nije mi bila namera da bilo kog prozivam, ali ste se primili kao pecurke posle kise) su oni lozaci koji menjaju svoj oblik u zavisnosti od situacije... kameleoni moglo bi se reci. Oni kojima na pamet nije palo da je ova zemlja zaista nesto ucinila za njih iako je to mozda veoma skromno. Time nisam rekla nista nenormalno sto pre mene nije konstatovano (valjda ste culi neku pricu o odlivu mozgova i sl )i samo ne znam zasto je u poslednje vreme ona srednja, zdrava doza patriotizma postala toliko nepozeljna i nazadna :no:

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo si rekla...

Samo jedno pitanje zasto kameleon menja boju koze?

da bi preziveo.

 

Kapiram ja tebe vidim imas 19 godina znaci zavrsila si srednju skolu upisala fax.

Sada si u fazi idealizacije svega i to je super i normalno... Posle 3-4 godine studija, ulazis u kolotecinu, i vec pocinjes da razmisljas... cime bih mogla da se bavim kada zavrsim fakultet, onda naidjes na veliki zid nicega u ovoj zemlji...

Ali dobro treba ipak neko vreme da prodje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@TK

nema patriotizam nikakve veze sa odlaskom već to što ja npr u srbiji treba da imam vezu da bih se zaposlio za početnu platu od 200e od koje ne mogu samo da se prehranim ceo mesec a u nekim drugim zemljama je moja diploma inženjera cenjena i tražena a plata bi bila u hiljadama umesto u stotinama evreja... nikada tokom školovanja nisam razmišljao o tome kako želim igde da idem dok nisam počeo da tražim posao... treba iskeširati pare za odlazak, snaći se tamo, sve je to rizik, naučiti jezik, ništa od toga nije kul niti in niti je neki trend već je potraga za poslom koji bi omogući egzistenciju... završi faks, kreni da tražiš posao pa ćeš onda biti upoznat sa konkretnim problemima i razlozima umesto da kao posmatrač sa strane vidiš taj "odliv" kao neki antipatriotski prozapadnjački trend...

Edited by johnnyzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kenjaj.Da si iole sposoban da zaradis neki dinar,radio bi a ne srao ovde.I od prve plate kupio mobilni,i u momentu zaboravio na ova komunjarska proseravanja.

 

Ko ne plati na mostu, platiće na ćupriji. Ja imam odličan posao po svim parametrima, ali ima caka - moram da završim doktorske studije da bih ga zadržao i napredovao. I tu dolazimo do haosa koji je napravila kapitalistička Bulonja, gde ti ne možeš i da završiš studije i da ostaneš normalan. I zato, drugarice i drugovi, socijalizam je jedino rešenje. Sami ne možemo, ali srećom kroz par meseci dolaze vanzemaljci. Sklopimo savez s njima i objavimo rat sistemu. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...