Jump to content

Sta studirate?


chatjunkie

Recommended Posts

@ Lunar... Decko, o cem` ti to tj o kakvoj ljubomori :haha: ? ne placam skolarinu i uzivam odredjene povlastice ali nisam zaslepljena zapadom ako idealnim mestom za zivot, a Srbijom kao paklom na zemlju iz kog treba kopati tunel i nogama i rukama samo da odgamizes. Normalnio mesto za rad i zovot cu pokusati da stvorim prvenstveno u svojoj zemlji. Ljudi koji eventualno trebaju da se osecaju prozvanim (mada nije mi bila namera da bilo kog prozivam, ali ste se primili kao pecurke posle kise) su oni lozaci koji menjaju svoj oblik u zavisnosti od situacije... kameleoni moglo bi se reci. Oni kojima na pamet nije palo da je ova zemlja zaista nesto ucinila za njih iako je to mozda veoma skromno. Time nisam rekla nista nenormalno sto pre mene nije konstatovano (valjda ste culi neku pricu o odlivu mozgova i sl )i samo ne znam zasto je u poslednje vreme ona srednja, zdrava doza patriotizma postala toliko nepozeljna i nazadna :no:

 

Vidiš razlika u mom i tvom postu je što ja govorim subjektivno, a ti objektvno. Da sam možda student, koji marginalizuje svoj prosek, i većinu vremena provodim ići na žurke/svirke/drogiranja ne bi bio ovako oštar. Ali kada znaš da više vrediš nego što država može da ti ponudi, i ne zna to da ceni, ne vidim razloga ostati ovde da me neko ponižava. Ne govorim ja o zapadu kao obećanoj zemlji, ali shvatam sa jakim prosekom i CVom možeš mnogo bolje i poštenije da živiš nego ovde. Dosta mi je više da gledam doktore nauka kod nas koji žive u 35 kvadrata i jedva preživljavaju tako što drže privatne časove za osnovnoškolce. Kao što rekoh na početku ti pričaš o nekoj budućnosti i mogućnostima, ja ti kažem šta sam ja video kako je, a uvek ću da ciljam kako je najbolje za mene. Inače evo jedan zanimljiv tekst koji je napisao jedan član ovog foruma koji je još aktivan, tako da možda i on vidi ovo.

 

Ovako je nekad. Svima. To se zove rutina. Ima onih koji se žale na svoj posao jer rade ono što ne vole. Ja sam u onoj drugoj kategoriji, žalim se jer volim svoj posao ali me smara rutina koju izaziva nedostatak riskantnih odluka, nedostatak nastao zarad zadovoljavanja realnih potreba tržišta. Srpskog tržišta. Znate, Srbin ce kupiti nešto tek onda kad to bude video 10,000 puta negde drugde, na nekom drugom. Samo ako je nešto što lako može da prepozna od ranije. Nešto što se takvo kakvo je dobrano urezalo u potrošacku svest, bilo vremenom i dobrom reklamom, bilo putem dobre imitacije - što je najcešci slucaj ovde. Zaboravi Smoki, nisi se ti još ni rodio kad su ga poceli pravit'. A meni se baca pegla od reklame za Noblice. A moj komšija ce ipak pevušiti pesmu samo-obmanjujuceg debeljka.

Zašto bih voleo da živim na Divljem Zapadu? Pa realno, tamo za sve postoji tržište. Ne pricamo o poduhvatima kakve je, npr. izveo Piero Manzoni.

Znate, nikad mi ambicija nije bila da imam mnogo para. Ono što bih realno sebi kupio svojim golemim kapitalom koji želim da stvorim jeste vreme, svoje vreme, licno vreme. Trebaju mi pare da ne bih razmišljao o novcu, jer - vreme je novac. Dakle, tamo gde zalazi sunce bih sigurno uspeo da ostvarim svoj deo kolaca, stvarajuci ono što bi prvo zadovoljilo moje licne potrebe nastale iz rupe kojom me je tržište ponudilo, i stvarajuci svoj proizvod bih krpio tu rupu. Ne mislim da sam jedinstven, znate. Ono za cim ja imam potrebu nije nešto toliko jedinstveno za šta neko drugi ne bi isto osetio potrebu kad bi mu se ponudilo, ili je vec pre mene osetio tu istu potrebu. A i da jesam toliko unikatan, neko bi vec kroz moju ponudu u nedostatku sopstvenog identiteta osetio potrebu za trenutnom identifikacijom koju bi mu moj proizvod dao u instant varijanti. To i jeste slucaj sa vecinom dobrih proizvoda u svetu - daju vam lažni osecaj da ste jedinstveni, da ste to baš vi, da ce to parce krpice/hrane/pica/cega-god-ne biti vaša licna poruka okruženju kojim cete se markirati kao individua, grabeci svoje mesto pod suncem.

Nisam vam ni rekao cime se trenutno bavim i šta mi placa nove igracke i zadovoljstva. Ja sam dizajner. Trenutno me placaju da radim graficki dizajn za textilne proizvode, dakle - aplikacije za majce, duxerice, trenerke, haljine i sve što vam može pasti na pamet od odevnih predmeta + etikete i svo to propratno brendiranje. Kad imam vremena i želje, ja dizajniram zvuk. Komponujem, aranžiram i produciram neke pesme, skice, nešto što nisam pre cuo a imam potrebu za tim. Mame me pokretne slike. Voleo bih raditi muziku za reklame a najviše bi me filmovi povukli u posvecenost necemu što je za sada cist hobi. Nemam srece, reklo bi se, jer diskografska kuca iz Londona koja mi je dala ponudu za izdanje je pred bankrotom. I opet - nemam vremena. Gomila sitnih i nepotrebnih stvari mi oduzimaju vreme i odvlace od ostvarivanja samoga sebe. Šta god da je to što stvaraš, cime god da se baviš, pravu satisfakciju dobijaš tek od rezultata kad se materijalizuje tvoja zamisao, kada tvoja ideja pusti korene i pocne da živi svojim životom neovisno od tebe. Baš kao deca. Ali eto, ja sad sedim u kancelariji, pišem neki polu-depresivni blog gde praznim svoje frustracije, umesto da sam ustao 3 sata kasnije, skuvao kafu i ostavio je da se hladi dok bi ljubio svoju najdivniju ženu po vratu, stomaku i kojim sve ne mestima svakog pedalja njene kože, budeci sokove u njoj i meni, sokove koji bi nam doneli još jedan predivan dan...

Jednog dana bih voleo da se vratim ovde. Iskreno, ne bih ni voleo ni da napuštam ovu zemlju. Profesorka geografije u srednjoj školi mi je lepo rekla da svoju otadžbinu možeš voleti samo onoliko koliko je poznaješ. Ja sam dosta mesta posetio ovde i osim povremene upotrebe pasoša radi bezbrižnog tumaranja okolnim predelima, ništa mi ovde ne smeta mnogo, jer na ljude se ne obazirem mnogo. Nekad sam cak imao naivne vere da ovde imam buducnost jer je odjednom stvoreno razuzdano i slobodno tržište, a niceg povoljnijeg za nagli uspeh nema od nedovoljno formiranog tržišta gde možeš da ugrabiš svoj temelj i gradiš i formiraš tržište i njegove potrebe... okej, bio sam slepac i to pripišite isklucivo vecnom optimizmu i broju godina koje sam tada imao iza sebe.

Nemojte misliti da ne znam koliko se preko bare treba prekidati od posla da bi ste se ostvarili. Meni to ne bi zaista smetalo, jer znam da bih za to bio realnije placen nego ovde... da, neko bi tamo i dalje neko vreme mogao da profitira na mojoj grbaci ali taj kriminal ne bi ni bio približan onom koji ovde vidam, susrecem i proživljavam trenutno.

  • Upvote 3
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako.

vreme je novac a neki to shvate ranije neki kasnije, sto pre to ljudi shvate to bolje... ali sam po sebi nije cilj nego sredstvo.

Zato studiramo da bismo radili ono sto volimo, a kada radis ono sto volis i kada si dobro placen za to, to je super spoj...

Primer ja imam par super ideja u vezi sa nekim istrazivanjima, ali pre svega treba puno para i podrske, pare ce se nabaviti ali zbog ljudi na visim pozicijama koji su ograniceni covek ne moze da se bavi istrazivanjima u ovoj zemlji vec mora da ode u Nemacku ili USA, da bi uradio nesto tamo... Sutra malo bi tesla odradio sve sto je uradio da nije prebegao u USA...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pre neki dan si sa lemijem kritikovao što kod nas ljudi odbijaju ovakve i onakve poslove jer su im ispod časti i kako treba bilo šta da se radi ali to izgleda ne važi za tebe jer si zacrtao tačno šta želiš pa ne bi radio ni neki drugi posao u struci a pitam se da li bi sa diplomom pravnika pristao da mešaš malter za sitne pare pa da ne budeš kao ljudi koje ste kritikovali?

 

 

Говорим о томе шта бих волео да радим. Кад не бих могао да се бавим адвокатуром, свакако бих тражио нешто друго везано за право, али знам шта ми је на првом месту.

 

 

Што се тиче ове дискусије, која је већ вођена, слажем се са ТК. Ако вам се не свиђа, идите одмах, а не тек кад завршите школовање.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Ако вам се не свиђа, идите одмах, а не тек кад завршите школовање.

 

2283585%255B1%255D.gif

 

Lunar ostavio kilometarski post?Mogu misliti koje bi bile muke po Tantalu procitati to.

 

Da, pogotovo ako ne znaš da čitaš.

 

Ali nemoj se ni truditi i da pročitaš nećeč shvatiti o čemu pričam.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da sam možda student, koji marginalizuje svoj prosek, i većinu vremena provodim ići na žurke/svirke/drogiranja ne bi bio ovako oštar.

 

ne vidim razloga ostati ovde da me neko ponižava.

 

Je l' te to Lemi naučio da budeš hrvat?

 

али знам шта ми је на првом месту.

 

Kompleks koji groblje ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali nemoj se ni truditi i da pročitaš nećeč shvatiti o čemu pričam.

 

Naravno da necu,pa nepismen si pobogu.

 

Je l' te to Lemi naučio da budeš hrvat?

 

Jos ga ti nauci kako da skrnavi groblje,Kuruz da ga nauci da skace po autobusima i caaap...novi navijac Partizana.

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Говорим о томе шта бих волео да радим. Кад не бих могао да се бавим адвокатуром, свакако бих тражио нешто друго везано за право, али знам шта ми је на првом месту.

pa nisam to pitao, pitao sam da li bi sa diplomom pravnika radio građevinu za sitne pare? ne može tvoj i položaj nekih drugih profesija da se poistoveti, ali, kada bi imao izbor da ostaneš i da budeš nezaposlen ili da radiš nešto za šta nisi ni morao da stičeš diplomu ili da radiš u struci za 200e (a nemojte da mi pričate da se tako počinje, stiče iskustvo, znanje, kontakti, koj kurac sam završavao petogodišnji faks ako treba da krećem od nule) a sa druge strane da odeš i budeš više nego adekvatno plaćen, da li tvrdiš da bi ostao? znači tvrdiš brate? jasno da u tuđini ne bi imao tako dobru ekipu za skakanje po prevozu ali bi i dalje mogao da ustaješ staricama...

Edited by johnnyzzz
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da li ste vi sigurni da sve zemlje sa zapada jedva cekaju bas vas,i to apsolutno svakoga od vas,i cim krocite u odredjenu zemlju gde je tako bajno,oni ce vas docekati sa crvenim tepihom i reci "Pa gde si bre srbine,trebas nam ko Trapari picke,od sutra imas brutalan posao obezbedjen i stan od firme!" ?

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa nisam to pitao, pitao sam da li bi sa diplomom pravnika radio građevinu za sitne pare? ne može tvoj i položaj nekih drugih profesija da se poistoveti, ali, kada bi imao izbor da ostaneš i da budeš nezaposlen ili da radiš nešto za šta nisi ni morao da stičeš diplomu ili da radiš u struci za 200e (a nemojte da mi pričate da se tako počinje, stiče iskustvo, znanje, kontakti, koj kurac sam završavao petogodišnji faks ako treba da krećem od nule) a sa druge strane da odeš i budeš više nego adekvatno plaćen, da li tvrdiš da bi ostao? znači tvrdiš brate? jasno da u tuđini ne bi imao tako dobru ekipu za skakanje po prevozu ali bi i dalje mogao da ustaješ staricama...

 

Чињеница јесте да се тако почиње. Проблем је у томе што послодавци никако не могу да буду сигурни у квалитете оних који дођу да траже посао. Чист пример је Лунар. Једва функционално писмен, а пљује државу. У праву је што пљује, али су разлози погрешни. Да је иоле бистар, псовао би професоре који су допустили да неписмена особа попут њега догура до факултета, уместо да буде послата на занат после 4 године основног образовања. Слично писаније смо имали овде и кад је Мита говорио да је штрајк просветара оправдан, када је поменуо да је његова мајка просветни радник. Боље да је ћутао, само је обрукао рођену мајку.

 

 

Ако бих са дипломом правника био принуђен да радим на грађевини, то би значило да нисам довољно добар правник, односно да не умем да нађем посао.

  • Upvote 1
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lemi: Praviš istu grešku koju je napravila TK - pominješ zapad. Ljudi pričaju o odlasku u inostranstvo, niko ne spominje baš zapadnu Evropu niti Ameriku, barem nije do malopre. Ja bih radio gde god, samo da znam da će da cene moje sposobnosti, znanje i diplomu. Makar mi jezici nikada nisu predstavljali problem, pa bih mogao da odem u bilo kom pravcu.

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapad je primer,posto ogromna vecina ljudi zeli upravo da ode u neku od zemalja EU ili u Ameriku.To da li ce neko ceniti tvoju sposobnost,znanje i diplomu se moze videti samo kroz lovu koju bi eventualno zaradjivao.A ja vas pitam kako mozete biti toliko sigurni da vas posao u inostranstvu samo ceka,i da je dovoljno otici tamo i da ce svi problemi biti reseni?Realno,mnogo je veca verovatnoca da bi ogromna vecina ljudi zavrsila fizikalisuci za minimalac,i u cemu je onda poenta?Mislim,ponasate se kao da ste bogom dani,i eto svi cekaju da daju sansu nesrecnim srbima koje rodjena drzava zajebala.Kako da ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da li ste vi sigurni da sve zemlje sa zapada jedva cekaju bas vas,i to apsolutno svakoga od vas,i cim krocite u odredjenu zemlju gde je tako bajno,oni ce vas docekati sa crvenim tepihom i reci "Pa gde si bre srbine,trebas nam ko Trapari picke,od sutra imas brutalan posao obezbedjen i stan od firme!" ?

 

Apsolutno se slažem s tobom, najpametniji post ovde...

Pa shvatate li vi da na Srbe u inostranstvu gledaju kao na najgoru bagru? u Francuskoj, npr. Romi su daleko iznad nas u njihovim očima. Koliko kod bio dobar i uspešan u svom poslu, uvek ćeš imati to prezime koje te odaje, i zbog koga ćete manje poštovati. Komšija koji je u Nemačkoj godinama i dosta toga je tamo postigao je pričao da su Srbi zajedno sa Turcima i Jevrejima najpljuvaniji narod tamo. Toliko o tome.

 

Za sportiste je ok da odu preko jer ovde nema šta da traže, ali pitanje kako uspeti u belom svetu u svojoj struci, kada imaš neuporedivo veću konkurenciju, a pritom si stranac?

Edited by BLACK JESUS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma lupetanje gluposti.Ja ne kazem da poneko moze i uspeti,desi se.Ali ogromna vecina ljudi razmislja u tom pravcu "Brale,zavrsim faks,diplomiram i paljba u inostranstvo gde me ceka siguran posao." Jeste,oce to.Eto naprimer,moj kum zivi u Francuskoj vec 20 godina (nije otisao na muletinu,vec mu tamo zivi jedan deo familije skoro 40 godina).Covek ima zavrsen gradjevinski fakultet.Prvih 17 godina je radio u nekoj firmi kao vozac kamiona.Zatim dosla SEKA,i cao,popusio otkaz.Sada radi na crno,moleraj.Jedan moj drugar,koji je zavrsio ekonomski faks u roku,sjajan student,otisao u Nemacku.Bio tamo malo vise od godinu dana,i vratio se.Fizikalisao na gradjevini nekoj za neku crkavicu i dokurcilo mu.Svaki puta kada je nekoga pitao da li postoji mogucnost da jednog dana radi u struci kao odgovor je dobijao salve smeha.I to je to postovanje diplome i znanja?Budimo realni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosta sve to zavisi od profesije. Ekonomija je područje u kome ćeš svakako morati da gaziš preko leševa konkurencije da bi imao šanse. Profesije za koje se školuje najviše studenata su verovatno najgori izbor ako se pojedinac odlučio za odlazak u inostranstvo. Nemačka verovatno više vodi računa o broju studenata koje upisuje svake godine, upisuje koliko joj treba, ali zato Srbija to ne radi, Srbija upiše 3 puta više ekonomista nego što može da prehrani, i onda lepo taj višak neka se snalazi kako zna i ume kad završi faks. Deo njih će sigurno sreću potražiti u inostranstvu, većina će završiti baš kao nesrećni lemijev drugar, mali deo će naći posao u struci. Zato, jbg, upisujte fiziku ljudi, radićete nešto sigurno :D

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja vas pitam kako mozete biti toliko sigurni da vas posao u inostranstvu samo ceka,i da je dovoljno otici tamo i da ce svi problemi biti reseni?

Ako tako zamišljaš postupak, ponovo grešiš. U inostranstvo se ide kada ZNAŠ da te čeka mesto, a ne kada misliš. Ide se onda kada dobiješ priliku, a ne kada ti se čini da bi mogao nešto da uradiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao što lu reče niko nije pominjao zapad, svi pravite tu grešku, moj prvi izbor je bila rusija (i to ne napamet već na osnovu iskustava kolega koji su već otišli) a bila bi možda i libija da je taj nespomenuti zapad nije ukenjao... jebeš zapad... mada, imam informacije da i nemačkoj fali ta struka, to nisam proveravao još uvek...

 

 

@kuruz

"Ако бих са дипломом правника био принуђен да радим на грађевини, то би значило да нисам довољно добар правник, односно да не умем да нађем посао."

 

ili da jednostavno nema dovoljno posla... možda za pravnike i ima, kriminala i kriminalaca (pa i huligana) nikada neće manjkati, zato sam i rekao da ne mogu da se upoređuju razne profesije i vrlo je verovatno da ne možeš da sagledaš tuđu situaciju...

 

uvek stoji i ona priča koju često slušam kako treba da se istakneš kao profesionalac čovek, ali koliko ljudi može da se istakne, 2%? šta da radi preostalih 98%? koliko su šanse da je svaki vaš sagovornik među onih 2% istaknutih u svojoj struci?

Edited by johnnyzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako tako zamišljaš postupak, ponovo grešiš. U inostranstvo se ide kada ZNAŠ da te čeka mesto, a ne kada misliš. Ide se onda kada dobiješ priliku, a ne kada ti se čini da bi mogao nešto da uradiš.

 

Znaci da onda apsolutno svi koji pricaju o insotranstvu i da ce da pale tamo ZNAJU da ih tamo ceka mesto?Pa kako objasnjavas to da ih ogromna vecina zavrsi na fizikalisanju ili na kraju ni ne odu?Sta znali su,ali su ih zajebali?Previse vi olako shvatate sve to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci da onda apsolutno svi koji pricaju o insotranstvu i da ce da pale tamo ZNAJU da ih tamo ceka mesto?Pa kako objasnjavas to da ih ogromna vecina zavrsi na fizikalisanju ili na kraju ni ne odu?Sta znali su,ali su ih zajebali?Previse vi olako shvatate sve to.

ti sto fizikalisu u 90% slucajeva imaju 5 puta vecu platu od ovih koji ovde rade nesto vezano za zavrsen fax,izgruvace par godina i stisnuti muda i zaradice nesto,ovde godinama radis ni za sta,ja ne znam dal je neko u Srbiji postenim radom stekao novac da recimo kupi stan u kesu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao što lu reče niko nije pominjao zapad, svi pravite tu grešku, moj prvi izbor je bila rusija (i to ne napamet već na osnovu iskustava kolega koji su već otišli) a bila bi možda i libija da je taj nespomenuti zapad nije ukenjao... jebeš zapad... mada, imam informacije da i nemačkoj fali ta struka, to nisam proveravao još uvek...

 

Pa zapad sam naveo kao primer,zbog toga sto ogromna vecina ljudi upravo zeli tamo ici a ne u Libiju.Tako da predmet rasprave upravo treba biti zapad.

 

ti sto fizikalisu u 90% slucajeva imaju 5 puta vecu platu od ovih koji ovde rade nesto vezano za zavrsen fax,izgruvace par godina i stisnuti muda i zaradice nesto,ovde godinama radis ni za sta,ja ne znam dal je neko u Srbiji postenim radom stekao novac da recimo kupi stan u kesu.

 

Imaju 5 puta vecu platu,ali i 10 puta vece rashode.Tako da to bas i nije tako kako pricas.Stoji da je tamo i na najobicnijem fizikalisanju zarada veca nego na nekom gospodskom poslu ovde,ali mi druze pricamo o tome da li ces naci posao u struci i da li ce tvoja diploma i znanje biti postovani napolju.Ako kao diplomirani pravnik odes tamo da fizikalises,onda te bas i ne postuju.A realno,nema sanse da ce te postovati.

Ni 90% ljudi u inostranstvu posteni radom nikada nece uspeti kupiti stan u kesu,nemoj da se zavaravas.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

DRAMA LEVEL MEASURING

COMMENCING OPERATION - OK

...

Vidiš...

1

Ovako je nekad. Svima. To se zove rutina.

3

Zašto bih voleo da živim na Divljem Zapadu?

4

Nisam vam ni rekao...

29

Mame me pokretne slike.

141

Šta god da je to što stvaraš, cime god da se baviš, pravu satisfakciju dobijaš tek od rezultata kad se materijalizuje tvoja zamisao, kada tvoja ideja pusti korene i pocne da živi svojim životom neovisno od tebe.

237

Baš kao deca.

2178

Ali eto, ja sad sedim u kancelariji, pišem neki polu-depresivni blog gde praznim svoje frustracije, umesto da sam ustao 3 sata kasnije, skuvao kafu i ostavio je da se hladi dok bi ljubio svoju najdivniju ženu po vratu, stomaku i kojim sve ne mestima svakog pedalja njene kože, budeci sokove u njoj i meni, sokove koji bi nam doneli još jedan predivan dan...

4214

Jednog dana bih voleo...

ERROR

ERROR

 

ERROR

ERROR

Edited by Нормалан и Природан
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zapad sam naveo kao primer,zbog toga sto ogromna vecina ljudi upravo zeli tamo ici a ne u Libiju.Tako da predmet rasprave upravo treba biti zapad.

 

 

 

Imaju 5 puta vecu platu,ali i 10 puta vece rashode.Tako da to bas i nije tako kako pricas.Stoji da je tamo i na najobicnijem fizikalisanju zarada veca nego na nekom gospodskom poslu ovde,ali mi druze pricamo o tome da li ces naci posao u struci i da li ce tvoja diploma i znanje biti postovani napolju.Ako kao diplomirani pravnik odes tamo da fizikalises,onda te bas i ne postuju.A realno,nema sanse da ce te postovati.

Ni 90% ljudi u inostranstvu posteni radom nikada nece uspeti kupiti stan u kesu,nemoj da se zavaravas.

 

naravno to sve stoji,ali kazem ti ovo,odvajas tamo i dodjes ovde sebi obezbedis egzistenciju,nisam ni mislio da tamo mozes od plate kupiti.U fazonu sam,bolje da stisnez zube par godina i da rmbacis nego ceo zivot da radis za sicu.

Edited by BruceBruce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zapad sam naveo kao primer,zbog toga sto ogromna vecina ljudi upravo zeli tamo ici a ne u Libiju.Tako da predmet rasprave upravo treba biti zapad.

kao loš primer koji tebi pomaže da potkrepiš svoj stav ali koji niko od učesnika rasprave nije spomenuo pa nema nikakve veze sa raspravom... ali ne brini, nisi uzalud pisao, kad budeš pričao sa nekim iz te ogromne većine bićeš spreman da mnogo brže i efikasnije slomiš nečiju ambiciju... samo oštro!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...