Jump to content

Sta studirate?


chatjunkie

Recommended Posts

Ja imam zivot i van faxa, kakva dodatna literatura bre

 

твоја пожртвована борба да ти друштвени живот не трпи од књига је за сваку похвалу, али ја сам говорио о нужним допунама, када су оне потребне. када ти ипак недостаје нешто да направиш "целину" у глави, што неко рече, тј. да све разумеш.

 

сем тога, чак и да јесам говорио о додатном читању које није нужно, нисам рекао да се факс при томе мора завршити у року.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini ali ja nemam nameru da studiram i zivim na racun roditelja do 30. godina, a zivot provodim u iscitavanju hiljda strana bespotrebne literature da bih spremila jedan jebeni ispit, da bih se posle hvalila kako sam super pametna jer znam kako je u Nemackoj bilo regulisano zdravstveno osiguranje pocetkom XX veka...Ako ti posle predavanja, vezbi, regularne knjizurine plus zakona nesto ne bude jasno, onda ne znam sta da ti kazem...(pricam konkretno za svoj fax)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi imamo taj problem da ne postoji konkretna literatura za vecinu teorijskih predmeta, pa se sluzimo ili profeskorskim skriptama, ili onim sto se prenosilo s kolena na koleno medju studentima. A i mozes da uzmes trinaest razlicitih knjiga za recimo, sociologiju umetnosti, estetiku ili fotografske tehnologije, pa da se sam snalazis :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini ali ja nemam nameru da studiram i zivim na racun roditelja do 30. godina, a zivot provodim u iscitavanju hiljda strana bespotrebne literature da bih spremila jedan jebeni ispit, da bih se posle hvalila kako sam super pametna jer znam kako je u Nemackoj bilo regulisano zdravstveno osiguranje pocetkom XX veka...Ako ti posle predavanja, vezbi, regularne knjizurine plus zakona nesto ne bude jasno, onda ne znam sta da ti kazem...(pricam konkretno za svoj fax)

 

У нашим уџбеницима има пуно текста писаног ситним словима, примера, избаченог градива итд. Скрипте које сам видео су углавном лоше писане и недовољне да би било јасно све што треба спремити за испит.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve zavisi... mene skripte nerviraju, zato sto je neko drugi zapravo odredio sta ti je vazno.

Ja vala ceo moj fakultet ucila ispite iz knjiga ili cak imam trip da kombinujem i vise knjige, pa bi ispit od klasicnih 1500 otisao na 2000 stranica. Moram se ovaj put sloziti sa Kuruzom, moram da imam celinu u glavi, jer ucim zbog sebe a ne da bih samo prosla ispit i dobila neku prolaznu ocenu :da:

Jebeš ispit bez 2000 strana :haha: Interna medicina i hirurgija FTW :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš naprotiv, sve manje ljudi hoće da se bavi hirurgijom jer je postalo ko na radnoj traci. Po 5,6 operacija dnevno ponekad, plus beskonačna dežurstva...Samo da dođeš kući i da se nalivaš viskijem posle toga :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema hirurgija 2000 strana, ali kao da ima 20000 :haha:

 

Буразер положио Стари Рим и Стару Грчку ове године, мислим да су то најобимнији испити за које сам чуо.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li neko pojasnjenje od kada i zasto ocene na faksu racunaju od 5 do 10 umesto od 1 do 5 kao u dotadasnjem obrazovanju?

 

Logicno je da bude tako, jer se od tebe ocekuje da znas vise za prolaz, tj, vise od polovine da bi polozio nesto na faksu, u odnosu na vise od petine u osnovnoj i srednjoj skoli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Буразер положио Стари Рим и Стару Грчку ове године, мислим да су то најобимнији испити за које сам чуо.

 

Рим није више (било око 6.000 страна), скратили су (на 3-4 књиге), али су профани и даље махом пајсери.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Буразер положио Стари Рим и Стару Грчку ове године, мислим да су то најобимнији испити за које сам чуо.

 

Ja sad ne znam, može neko da potvrdi, ali čujem da na filozofiji imaju tonu dodatne literature. Ni one književnosti na Filfaku nisu uopšte naivne koliko sam video.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...