Jump to content

Porcupine Tree


Vitamin K Experience

Recommended Posts

Here goes...

Ja sam u stvari tek vece nakon koncerta uvideo kakav smirilacki i mocan efekat je ovaj koncert imao na mene i moju psihu. Preziveh onu sudijsku kradju i premirno. No, vas to ne zanima verovatno xD

 

Vidim, okaciste gore listu, 'ajde da je ne prekucavam, ali moram da dodam par opaski. Kao intro pre "Okama" je isla "Incident" matrica, kako ga zapamtih, mislim na onaj...erm, "industrial" koji ide u istoimenoj pesmi. Kao i do sada na Incident turneji, od "Russia On Ice" je svirana samo prva polovina, da bi to onda odmah preslo u part 2 "Anesthetize" pesme, tj. "The Pills I'm Taking", i kao tako cini stvarno prejeben medley uzivo. "Even Less" je odsvirana u svojoj originalnoj verziji, tj. 14 minuta. Izmedju prvog i drugog dela seta je bila 10minutna pauza (sas sve tajmerom na platnu), a i bez tih 10 minuta dobili smo full dva sata efektivne svirke :da:

 

Vidim sad listu iz Atine, i kao sto ocekivah, jeste kraca od ove Solunske, a rekao bih i slabija, Jednostavno od "Drawing The Line", sto je bila jedina slabija pesma veceri, pa do zavrsnih tonova "Sleep Together", ja sam bio u konstanom soku i zaprepascu kakve su se pesme redjale i u kakvoj izvedbi. Cak i pauza mi protekla munjevito. A kada je Steva krenuo da prica kako ce sad malo da se vracamo kroz vreme i kako je back in the day uradio pesmu zvanu "Even Less", hteo sam da iskocim iz koze od srece. Zezah se ovde na temi pre 'cert da bi bilo lepo da SD sviraju ceo, a dobio sam probably the next best thing, "Even Less" u celokupnom izvodjenju, sto mislim da nikada nisu radili, eventualno SD turnjea ili pre nje. Stevo, budalo, hvala sto si ovo bas 10. septembra odlucio da izvuces iz...samo ti znas odakle...

 

Poceo sam da pisem unaokolo, ne znam 'de teram i kako da docaram... Od "Incident" pesama sam cuo bas manje nego sto sam ocekivao, rekoh vec da mi je "DTL" bila jedini slab momenat, sa druge strane i Kneel i Great su tako ubave pesmice za uzivo, a i Okam-Blind jeste premocan nacin za start koncerta, sve cekas kada ce da krene akcija upm hahah... "Time Flies" stoji dostojanstveno u listi pored takvih monumentala kao sto su "Anesthetize" i "Start...", mislim da to dovoljno govori, predobra uzivo.

 

Pomenuo sam vec rusko-anestetski medli, i eto bas preko njega mogu da probam da opisem celu svirku. Znaci iz najemocionalnijeg dela koncerta bukvalno se preslo u najtvrdji, da ne kazem najmetalskiji...ja sam pola "Russia"e bukvalno prezmureo, ono je da se najezih od osecaja, a onda sam posle headbangovao i skakao maltene svih 10 minuta anesteziranja :] Slicno i za "Way"-"Sleep" zavrsnicu. Od pevanja WOOHa, preko onog uzivo FANTASTICNO heavy dela pred poslednji refren (bukvalno su mi se organi tresli kako je ono eruptiralo) do atmosfericno bolesne ST gde se Steva baaas gubio u izvodjenju (kada krene onaj 'klavirski' deo), covek je manijak :D

 

Znaci set (ili dva) u kome je bilo apsolutno svega, od nakozenja od melanholije, psihodelicih gubljenja, super heavy deonica do jednostavnog uzivanja u zvuku...reci da je bend kao masina bi bila previse hladna izjava, ali eto, ne mogu ni sam da objasnim kako su Steva i Vesli uspeli da otpevaju "Stars Die", a da ono zvuci kao sa jebenog diska, apsolutno p.r.e.l.e.p.o. Svirana je i u Atini, ali opet je i ovo neka vrsta pikanterije. Uz "RON", najepsi, da tako kazem, deo veceri.

(BTW neko pominjao kako Vesli ne zvuci tako dobro uzivo kao sto je na DVDu...ja potpisujem krvlju da covek zvuci bas kao na onom jebenom DVDu, flawless)

 

Bis...pa k'o bis, haha, u smislu da su dva najveca hita uradjena jedan za drugim, ne znam, definitivno vrhunac koncerta, ne bi menjao ove dve pesme za zatvaranje ni za sta. Cak je i na "Trains" Gavin izveo madjionicarski trik xD Pointless, but interesting :]

 

Trudio sam se da ne spominjem mnogo Stevena, ali ne mogu da krijem da jesam cca. 80% koncerta gledao samo u njega, covek uziva svakog sekunda u onome sto radi i to radi besprekorno. Usisavao bih mu binu svako vece. Od ostalih 20% definitivno najvise je 'ukrao' Gavin...najbolji bubnjar koga sam gledao uzivo? Verovatno. Najiskrenije se nadam da ce Steva ovu ekipu zadrzati uz sebe jos minimum kol'ko su vec zajedno.

 

 

Hm, i za sam kraj da pomenem "Normal" :haha: Mislio sam da ce to biti zicer, cesto su je skoro svirali, ali zicer je konverovatn u mnogo pikanterijskih minuta, tako da je trade bio i vise no fair. Zna Grobodan kol'ko sam iscekivao da cujem pesmu, i svaki put kada bi Steva uzeo onu akustaru (sa zracno rasporedjenim zicama na telu) pomislih "U, evo ga 'Normal'!", ali bi svaki put bilo nesto drugo, jal "Time", jal "Stars" i neka, da ima sta i da se cuje za drugo gledanje :] I bez jedne od iscekivanijih pesama, genijalan dvosatni set.

 

+ + +

 

Ovde sad malo o stvarima van same PTree svirke.

 

Nervozan kol'ko sam bio u iscekivanju pocetka (usao u klub u 8i15, predgrupa tek u pola10 trebala da krene), i sto sam morao da prezivljavam neku anonimnu predgrupu...ovi su me bas obradovali :] Pre svetga, njihova mjuza ama uopste nije za bacanje, posebno me je prva pesma took by surprise, bas dobar prog. A kada su iz nekog razloga krenuli da sviraju Blackfield pesme, onda sam vec krenuo i bas da uzivam :D Ali ipak mislim da je malo bas mnogo glupo da obradjujes bend koji ce posle tebe da izadje na stejdz.

Od Blackfielda su bile "Blackfield" i "Pain", uradjene sasvim OK, a od Porcupine Tree-a, je bila "Fear Of A Blank Planet", i sta znam, bolje su BF uradili, nesto mi je kod ove obrade falilo. Kako god, jedna od boljih predgrupa koje sam mogao da gledam.

 

Sam prostor je neki klub na 15ak km van Soluna, stejdz poveliki u sirini, a klub vrlo "plitak", tako da najdalje sto mozes da stanes ispred stejdza je recimo 10ak metara, haha, dakle vidljivost svuda zagarantovana. Zvuk vrlo mocan, na PT na nekim bas heavy delovima, middle sekcije sa soloima, to je bivalo toliko zaprepascujuce glasno i organopomerajuce...a probudio sam se sutradan bez trunke zujanja u usima, molim lepo.

Klub ne znam kol'ko prima, 1k-1.5k, ima dosta mesta za sedenje, balkon je ceo takav, ne znam kol'ko prima i da li je bilo rasprodato, ali je bilo poprilicno puno. I sto je najjace bilo je bukvalno svih godista, bus u kome sam se dovezao do kluba je imao prosek godina tipa 12, a u klubu sam opet video jedno minumum 30 ljudi godina preko 40...Tako da je mozda zato atmosfera bila neesto mirnija nego sto sam mislio da ce kod Grka biti, ali opet, "metalaca" jeste bilo u manjem broju, a najglasnije je bilo na hitovima, tipa "Laza", "Muzak", i "Absentia" duo.

 

To bi bilo to, ko citao hvala, a hvala i meni :haha: sto sam se konacno organizovao da vidim ovo, vec mi je prosle godine za Pestu propalo, a jos da ovo nisam gledao, a znajuc kako je bilo....ne bih sebi oprostio :haha:

 

 

(umro edit, jebiga)

  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim, okaciste gore listu, 'ajde da je ne prekucavam, ali moram da dodam par opaski. Kao intro pre "Okama" je isla "Incident" matrica, kako ga zapamtih, mislim na onaj...erm, "industrial" koji ide u istoimenoj pesmi. Kao i do sada na Incident turneji, od "Russia On Ice" je svirana samo prva polovina, da bi to onda odmah preslo u part 2 "Anesthetize" pesme, tj. "The Pills I'm Taking", i kao tako cini stvarno prejeben medley uzivo. "Even Less" je odsvirana u svojoj originalnoj verziji, tj. 14 minuta. Izmedju prvog i drugog dela seta je bila 10minutna pauza (sas sve tajmerom na platnu), a i bez tih 10 minuta dobili smo full dva sata efektivne svirke :da:

Au, 'bem ti život. Odakle im pade na pamet da odsviraju četrnaestominutnu verziju, ne mogu da vjerujem.

Vidim sad listu iz Atine, i kao sto ocekivah, jeste kraca od ove Solunske, a rekao bih i slabija, Jednostavno od "Drawing The Line", sto je bila jedina slabija pesma veceri, pa do zavrsnih tonova "Sleep Together", ja sam bio u konstanom soku i zaprepascu kakve su se pesme redjale i u kakvoj izvedbi.

Izgleda da sam ja jedini čovjek na planeti kome se svidja DTL. :haha:

 

Bis...pa k'o bis, haha, u smislu da su dva najveca hita uradjena jedan za drugim, ne znam, definitivno vrhunac koncerta, ne bi menjao ove dve pesme za zatvaranje ni za sta. Cak je i na "Trains" Gavin izveo madjionicarski trik xD Pointless, but interesting :]

I ovo ne sviraju često, BE pa Trains jednu za drugom. Što je btw savršeno, trebali bi češće tako da ih sviraju.

 

 

Hvala ti na detaljnom opisu svirke, posebno sam ljubomoran zbog ROI/Anesthetize medley-a i Even Less-a kompletnog, no gledaću ih na sledećoj turneji 100% ako budu u komšiluku. "Srećom" nisu iskopali A Smart Kid ili tako neki dragulj, ubio bi se što nisam otišao. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au, 'bem ti život. Odakle im pade na pamet da odsviraju četrnaestominutnu verziju, ne mogu da vjerujem.

 

To ti pricam. Covek lagano prica "Bila jednom Ivenles...", ja vec 'ocu da poludim, a onda kaze "A nekada davno bese ogroman Ivenles...", and I was like: O_O To!

 

Izgleda da sam ja jedini čovjek na planeti kome se svidja DTL. :haha:

I ovo ne sviraju često, BE pa Trains jednu za drugom. Što je btw savršeno, trebali bi češće tako da ih sviraju.

 

Pa..da, mislim da bas nisu odavno, "Incident" turneja je uglavnom imala neku laganiju za bis, pa onda Trains. A DTL, jebes ga, meni onaj refren i kada sam slusam kuci album, ama nikako mi se ne uklapa, sta znam :] A ostatak pesme je fin, lepi su prelazi sa one dve pesmice pre nje.

 

Hvala ti na detaljnom opisu svirke, posebno sam ljubomoran zbog ROI/Anesthetize medley-a i Even Less-a kompletnog, no gledaću ih na sledećoj turneji 100% ako budu u komšiluku. "Srećom" nisu iskopali A Smart Kid ili tako neki dragulj, ubio bi se što nisam otišao. :D

 

Srecom :haha: Kao sto rekoh, valja nesto i za drugi put da se ostavi :] Zas taj komsiluk mislim da ce malo da se nacekamo, posebno zbog Stevinog novog solo albuma i kolaboracije sa Mikaelom, ali kada bude, racunaj na mene :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Neko je okacio kompletnu svirku iz 1996 na You Tube, u 6 delova. Dragulj iz psihodelicne ere, stoga uzivajte :)

 

http://www.youtube.com/results?search_query=porcupine+tree+1996+towson&aq=f

 

Set lista:

 

1. The Sky Moves Sideways (Pt.1)

2. Waiting (Pt.1)

3. Is...Not (transition) Radioactive Toy

4. Moonloop

5. Dislocated Day

6. Moon Touches Your Shoulder

7. Always Never

8. Burning Sky

9. Signify (Encore)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Administrator

aj daj link da skinem torrent, prvi put vidim ovo

 

http://www.demonoid.com/files/details/2377155/3919390/

 

capture105.jpg

 

capture104.jpg

 

capture103x.jpg

 

capture102w.jpg

 

1. The Sky Moves Sideways (Pt.1)

2. Waiting (Pt.1)

3. Is...Not > Radioactive Toy

4. Moonloop

5. Dislocated Day

6. Moon Touches Your Shoulder

7. Always Never

8. Burning Sky

9. Signify [Encore]

Edited by Administrator
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...