Jump to content

Porcupine Tree


Vitamin K Experience

Recommended Posts

obvious troll is obvious

 

a baš je psihodelija za mrtve hipstere, da se tripuju na nedostatak catchy dionica. vrati li se psihodeliji dolećeću mu u onaj hemel hempsted ili kako već i posrat posred naočara

 

Ja sam poceo da skusam PT iz tih starijih albuma, pa mi je taj period daleko drazi nego ovaj od In Absentia pa nadalje. I stvarno mi je zao sto vecina PT fanova samo zna pesme iz tog perioda, i veoma se slabo prica o proslim albumima koji su genijalni pogotovo prvi i The Sky Moves Sideways.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam se ubijao jedno vrijeme od starih albuma ali i dalje je novija era bolja (srednja tačnije) :D

mijenjam prva 4 albuma za bilo koju pjesmu sa stupid dreama (dobro možda ne Nine Cats :D )

 

Pazi care, sve to stoji nisam se ja bunio na kvalitet kasnijih albuma, nit sam hteo da poredim ta izdanja ili nesto slicno, nego sto ova prva izdanja slabo znaju ljudi. Pa evo meni je LightLub Sun omiljeni njihov album, a Russia on Ice omiljena omiljena omimiljena omiljena pesma. Pa posle njega Stupid Dream i Sky Moves Sideways onako ruku uz ruku. :)

Edited by Lunar
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hah lol i meni je Russia on Ice medju 5 omiljenih, i albumi koje si nabrojao, pa ne zna se koji je bolji od kojeg. Mislim i da gresis, dosta fanova pocne sa Absentia, Deadwing i novijim (kao ja npr, prvo sam nabavio ta dva) ali posle nekog vremena zele da preslusaju sve sto je ovaj bend snimio. Jbg ovi novi su sigurno vise eksponirani, imaju singlove, spotove, ponekad se vrte i na tv-u. Bend je sa njima napravio bum. Ali mislim da se varas da fanovi nemaju zelju da iskopaju starije albume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebem mu 'lebac lucidni, ispadam ja retki Mohikanac ovde koji slusa oba perioda :]

 

Za ovako jake bendove, ne znam ni zasto bi neko delio linijom faze benda. Sto se uopste povlaci linija pre Absentie? Sto su malo napanjili zvuk? Jednako veca ili i veca je bila promena sa SD, ili pak Signify.

 

U principu, OK, svakom svome, ali mi je nekako cudno da neko moze da PTree-u da ceni pola albuma, a pola ne. Te imamo grupicu kojoj je PT metal i koja slusa samo novije, te imamo avangardne hipstere kojima je od IA pa na dalje nekada doslo u glavu da PTree sada ima malo vise fanova, pa im se ne svidja vise toliko.

 

Linton Samuel Dawson :rockdevil:

Sve njihove faze su dobre.

 

A sole voice of sanity.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebem mu 'lebac lucidni, ispadam ja retki Mohikanac ovde koji slusa oba perioda :]

Vjerujem da svaki fan pravi sluša sve faze (ja znam da ja slušam i obožavam i psihodeličnu) ali moram ipak reći da mi je ona od stupid dreama na dalje milija. :)

te imamo avangardne hipstere kojima je od IA pa na dalje nekada doslo u glavu da PTree sada ima malo vise fanova, pa im se ne svidja vise toliko.

Kreteni retardirani kojima treba zabraniti muziku da slušaju.

 

I po meni, jedina bitna promjena u zvuku bila je poslije Signify-a, sa Stupid Dream-om.

Share this post


Link to post
Share on other sites

On the topic of the recording process for "Storm Corrosion" and whether Steven and Mikael are self-producing the new project, Wilson said, "It's great, because in many respects, Mikael is the closest I know to someone who is... How do I put this? He's the equivalent of me in his band. He's like the captain of the ship and we kind of understand each other — all the frustrations of being in that position, all the stresses and pressures of being in that situation — so because of that, there's no ego thing at all — yet! [Laughs] But we're both kind of control freaks, in a way, so that's kind of a strange situation to be, where you're working with someone where you don't feel any of those issues and you have that complete trust. So we're just like... [i go], 'Here, you have the guitar. Do something amazing.' And he does. And then I'm like, 'Oh, I've got an idea for that,' and I do some keyboard thing. And he's like, 'That's amazing! I love that.' And so it's really... It sounds like we're kind of blowing each other the whole time... [Laughs] But it's just so much fun. And that's the important thing — I think it's fun. Because there's no ego and there's no pressure. Because people don't know what to expect."

 

:haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Steven Wilson - Official page

There is now a website for my forthcoming solo record, which will bear the overall title "Grace For Drowning". Over the next weeks leading up to release, audio, video and other information about the album will be posted on this site. It's my biggest project to date!

http://www.gracefordrowning.com/

Edited by Face Of Melinda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je Insurgents >>>>> The Incident

 

Mislim da se SW kreativno ispucao na solo albumu pa je PT stagnirao na zadnjem albumu. Ne znam kako ce biti sa ovim solo albumom, ali znam da SW nije masina i da ne moze svaki projekat da mu bude dobar.

 

Neko je bio ostavio na ovoj temi EP od John Wesley-a, jako mi se svideo, bas podseca na PT. Preslusacu i ostale njegove solo albume. Deluje mi kao dobar songwriter, mozda je steta sto nema veceg kreativnog udela u PT-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja stavio, nije EP nego ceo album i na ovoj strani je rofl, jeste kratak ali sladak :)

ako treba za prethodni Shiver evo :

http://www.megaupload.com/?d=1JGG53V8

 

skoro sam slao limk Melindi pa imam i dalje, aj da podelim :pivopije:

 

inace ima on solidnog udela na PT albumima, ali mi to ne znamo. Jednostavno se svima isplati da se SW forsira.

Tek kada covek preslusa njegove solo radove, onda stekne utisak na njegov uticaj u PT

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...