Jump to content

Porcupine Tree


Vitamin K Experience

Recommended Posts

Haha kakav si, moraš da bocneš ;) ne mislim na hajpovanje benda, nego lični hajp, ono - da ja iščekujem i brojim dane do izlaska albuma. Ovako znam da će svake godine izaći nešto od Steve, nije više neki hepening ;) I meni je dobar Incident naravno.

 

I da, Opus eponymous > Welcome to my DNA

 

:P

 

Ma ja ne kapiram ni koji ce ti hajp, no 'ajde, tebe izgleda rade druge stvari :] Album ili je dobar ili nije dobar, to da li je izaslo 50 clanaka i intervjua o njemu mi sasvim vrlo nebitno.

 

Jedini album od koga je bolji opus euronymous je opus euronymous.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nemam ja nista protiv da oni rade na novom albumu. Ali s obzirom na to da je bio isti scenario za zadnji PT album: SW uradio Insurgents, koji je bio nerealan i posle toga Incident koji je bio prosek/ispod proseka u odnosu na ono ranije, bar poredeci sa FOABP, da ne pricam o ranijim albumima. Isto je tako i sada, SW radi dupli album, koji ce vrlo verovatno biti dobar, barem nek bude u rangu kao Insurgents, bice super. Ali ne ocekujem od PT-a nesto posebno posle toga. Nadam se da gresim :pivopije:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne možemo tako gledati :haha: bolji je bio pre 15 nego pre 20 godina, to nije logika. Bend je dobar koliko mu je dobar poslednji album, kako mi se Behemoth ogadio posle Evangelion, nisam mogao bend da slušam godinu i kusur posle tog izdanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a? :haha:

 

Kakva je pa sad ovo izvrnuta mediaportal logika?

 

Ne mislim bukvalno naravno, ali poslednji album je u stanju da dosta utiče na sliku, neko generalno raspoloženje o bendu.

Evo baš dobar primer dade čovek za MA, jebao bi im sve po spisku sad a omiljeni su mi bend, kapiš ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima tu nešto istine. Možda više podsvesno nego svesno čovek prestane neko vreme sa slušanjem benda koji je razočarao. Kod mene je to bio slučaj sa Drudkh. Pre neki dan sam obrnuo par njihovih starijih pesama i pomislio 'jbt nisam slušao Drudkh 4-5 meseci', ali potpuno nesvesno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

CD1:

1. Grace For Drowning (2.00)

2. Sectarian (8.00)

3. Deform to Form a Star (8.00)

4. No Part of Me (5.45)

5. Postcard (4.30)

6. Raider Prelude (2.30)

7. Remainder the Black Dog (9.15)

 

CD2:

1. Belle de Jour (3.00)

2. Index (4.45)

3. Track One (4.15)

4. Raider II (23.15)

5. Like Dust I Have Cleared From My Eye (8.00)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nemam ja nista protiv da oni rade na novom albumu. Ali s obzirom na to da je bio isti scenario za zadnji PT album: SW uradio Insurgents, koji je bio nerealan i posle toga Incident koji je bio prosek/ispod proseka u odnosu na ono ranije, bar poredeci sa FOABP, da ne pricam o ranijim albumima. Isto je tako i sada, SW radi dupli album, koji ce vrlo verovatno biti dobar, barem nek bude u rangu kao Insurgents, bice super. Ali ne ocekujem od PT-a nesto posebno posle toga. Nadam se da gresim :pivopije:

 

To je otprilike 100% moje misljenje.. ne kapiram sta se medju njima desava ovih dana, ali meni iskreno Insurgentes nikad nije zvucao preterano razlicito od PT-a.. zapravo, kao veoma dobar PT koji je malo zasao u nove sfere, sto im je inace falilo vec neki niz godina unazad.. to, uostalom ne cudi, s obzirom da Stevica, kao i Mika u Opethu pise vecinu stvari prakticno sam. E sad.. zbog cega je moralo da dodje do tog odvajanja, koje je za posledicu imalo najlosiji PT album u poslednjoj dekadi (a i sire) to vec ne znam, samo ako se isto opet ponovi postacu definitivno solo-SW fan i to je to.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto si rekao, zvuci znatno toplije od Insurgentes koji je, barem svojim vecim delom, bio hladan album (sto ne znaci da je bio los, naprotiv). Jako mi se svidja naznaka pretezne sinteze vintage prog/jazz/dark ambient pasaza. Uh, izuzetno zvuci!

 

Cini mi se kao da su se SW i Akerfeldt opkladili u to ko ce napraviti bolji prog/jazz album ove godine. :lol:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1 To je i meni palo napamet, verovatno su sedeli, pili vino, slusali njihove obskurne ploce iz 70-ih i odlucili da se trkaju ko ce biti progresivniji ove godine :haha:

Iako su samo semplovi u pitanju ovo tako obecava da se ne ponvaljam ima sve vec navedene elemente prog rock-jazz-ambinetal. jednostavno semplovi su da se najezis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://www.burningshed.com/store/stevenwilson/product/65/3215/country/221/

 

http://www.gracefordrowning.com/deluxe-edition.php

 

Cena i nije toliko strašna, ali kontam da bi me carina odrala.

 

Edit:

 

Evo bonus pesme na SoundCloud:

http://starsdie.com/wp/?tag=grace-for-drowning

Edited by lucassen&co
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...