Jump to content

Darkthrone


Miu?!

Recommended Posts

 

 

Poenta moje priče - da neki drugi bend izbaci ovakav album, on ne da bi prošao neprimećeno, nego bi ga i to malo ljudi koji bi ga čuli napljuvalo. Ali pošto je to Darkthrone, koji je tako kul i anti-trend, pravi underground, podobijaće sve same osmice po recenzentskim sajtovima. Ovaj album je muzička uvreda za klasike koji nose isto ime benda iz devedesetih, a to kažem kao neko ko uopšte ne gotivi te iste albume. No dobro, bitno da je kul.

 

 

Išao si u školu, nadam se. Znaš kako funkcioniše ono - dobar si učenik, uvek imaš redovan domaći, dobijaš dobre ocene, primerno vladanje i te pizde materine, onda se jednog dana desi da te podigne neko i ti nemaš blage veze o svemu, jer nisi, iz ne znam ni ja kog razloga, stigao da to naučiš. Tada imaš dve solucije, koje se uglavnom svode na moju poentu, a to je da ili će ti nastavnica oprostiti i pitati te sl.čas ili ćeš automatski dobiti pozitivnu ocenu, a ako i nalupaš neke gluposti, i više, dok drugi učenici ima da sisaju vesla. To je prednost Darkthrone-a. Oni su veliki, imaju iza sebe kultova više nego svi ovi pokušaji black metala zajedno, i mogu da naprave prestup u učenju i da automatski dobiju pozitivnu ocenu. To je jebeni Darkthrone. A pogotovo što oni u zvuku imaju samo ono što gotive celoga života, samo što sada ti uticaji više preovlađuju nego pre. I ne zvuči loše. Meni se, lično, ne dopada, baš zato što je to Darkthrone, jer uvek očekujem da čujem novi "Under A Funeral Moon", ali sve kockice sklopim, albumi ne zvuče loše, samo što ima više ovoga, a manje onoga. Ali je i dalje ona stara, dobra kršina. :D

Edited by курацсвакојдрољи

Share this post


Link to post
Share on other sites

Darkthrone - Circle The Wagons

 

 

1.Those Treasures Will Never Befall You - "Јебем ти сунце, шта је ово који курац?", "Рефрен...у јбт.", "Хеј, ово је добро." Нема шта, прва ствар, неочекивано, али прљаво и јебачки. Доследно прљаво и доследно звуку, само са више овога, а мање онога, како сам написао горе. (курацсвакојдрољи. :mrgreen:)

 

 

2. Running For Borders - Почетак песме ме подсетио на Дивљи Запад, са оним уводом од пар секунди. Можда најслабија песма на албуму. Није оставила утисак на мене.

 

3.I Am The Graves Of 80's - Ствар која ме је можда и највише купила. Проклето добро, проклето мрачно и проклето освајачки. Кад крене:" Оооооооооооо..." , а на 1:07 кад крене део, тотално да седнеш, ћутиш у препустиш се магији.

 

4.Stylized Corpse - Каква је ово Heavy ствар. Седам и по минута металчуге за све паре! Стилизовали су мој ум са овом песмом. А крај песме је вр'.

 

 

5.Circle The Wagons - Моје неко размишљање, пре слушања сваког албума, је да насловна нумера (Уколико постоји) треба да остави највећи утисак, тј. да буде неки highlight албума. Не мора, и често то није случај, али то је неко размишљање пре преслушавања било чега. Ова песма свакако оставља утисак, и то велики. Свакако, за мене, најспорнији детаљ албума, јер је тотално луда и откачена песма, ако смем тако да се изразим.

 

 

6. Black Mountin Totem - Скинути вокал и ја бих комотно могао да кажем да је оно Hard Rock песма. Running for Borders ми је најдосаднија, а BMT ми није легла, али не могу рећи да је лоша. Има свог шмека, али мени није пријала.

 

 

7.I Am The Working Class - Једна од оних песама коју једноставно не запамтите после преслушавања албума.

 

 

8. Eyes Burst At Dawn - Ми смо Darkthrone и јебаћемо вам свима маму! Не, није недостатак инспирације, него ова ствар убија. Од почетка до краја, моја кожа се јежила слушајући ову изведбу Мрачних очева. Последњих 50 секунди песме - психоделија за мозак.

 

9.Bränn Inte Slottet - Можда и сувишан детаљ на издању. Требао је албум ити затворен са EBAD. Нека неко каже да је ово добар завршетак, али мени би крај са песмом број 8 био одличан, са осећајем као да има још.

 

 

Мрачно, прљаво, на моменте болесно, heavy, punk, black, како год да назовемо овај албум, није нови "Under A Funeral Moon" али је оно што ови момци воле и раде годинама, само што се...цитираћу себе "...мало више овога, мало мање онога, али је и даље она стара, добра кршина." Тачка.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Hajd dobro je, zasluzili su s vremena na vrijeme naslovnicu na Terrorizeru. Moram uhvatiti vremena da preslusam album,zadnji je tu i tamo,prosjek,nista specijalno al' opet to je Darkthrone. Istina, da je neki drugi bend izbacio zadnju trilogiju ne bi bilo toliko zanimljivo ni medijske paznje al' sta sad, to je Darkthrone, ne neki Watejn ili DethSpellOmega.

 

Joj Gojko, ja dodjem i vidim sta pises, stvarno zasluzujes par skolskih iza usiju, za kaznu, a i to je malo.Ko ne priznaje Darkthrone kao instituciju i temelj muzike koju slusa, zasluzuje javno kamenovanje. Podsjeca me na one tipove koji nose Avulsed prisivace a Master Of Reality im preblag,nema distorzije a solo na Lord Of This Worldu nije shrederski,jebaji ga, nekima nema pomoci....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da jesu institucija i jedan od temelja black metala, nikad ja to nisam sporio. Ali to ne znači da nema gomila boljih bendova ili da je njihova muzika sama po sebi kvalitetna. Pogotovo ovaj novi period. Nekima jeste, ok, meni je komplet njihova diskografija smor i to je to. Isto važi za Immortal.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponovo sam (nakon desetak dana pauze) preslusao novi album...i svidja mi se! Ima dosta dobrih stvari...naravno i par sasvim prosecnih(da ne kazem pomalo i dosadnih) ali tako je to na ovih par poslednjih albuma...

Niti je ovo nesto najbolje, niti je lose...rekao bih sasvim ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Stigao mi dakle novi album. Što se tiče bukleta, blago sam razočaran jer je Peaceville stavio ceo sadržaj na onaj minisite (znate onu pesmicu i fotke...) pa nema iznenađenja za mene. Ali nema veze, šesti DT u kolekciji. :rockdevil:

Intervju sa Fenrizom zakazan, summonujem svoje old school znanje za pitanja pa će biti uskoro.

Album slušam i uz buklet sam konačno provalio simboliku omota :mhihi: treba i recenziju napisati ali ocenu već znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad je izasao album, ukucao sam naziv i dobio ovo.

 

circlethewagons.jpg

 

Look for protection, get defensive, get ready for an attack; from the old west where the pioneers would circle their wagons for protection from the Indians.

Bringing your team back from sheer defeat to victory in heroic fashion.

 

Kad se pogleda omot uz sve ovo, otprilike je jasno. Hahaha, i ja sam se sjetio Talicnog Toma kad sam vidio ove prikolice u krugu. Hell yeah.

 

lucky-luc.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigao mi dakle novi album. Što se tiče bukleta, blago sam razočaran jer je Peaceville stavio ceo sadržaj na onaj minisite (znate onu pesmicu i fotke...) pa nema iznenađenja za mene. Ali nema veze, šesti DT u kolekciji. :rockdevil:

Intervju sa Fenrizom zakazan, summonujem svoje old school znanje za pitanja pa će biti uskoro.

Album slušam i uz buklet sam konačno provalio simboliku omota :mhihi: treba i recenziju napisati ali ocenu već znam.

Uf za 1 album sam bolji. Moram ova poslednja 2 da nabavim, vrhunski su albumi. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Stigli odgovori od Fenriza :rockdevil:

I wonder are the lines "united by hatred, reborn through hate" taken from classic song titles of Destruction and Coroner? It circles the song quite nicely.

 

correct, i was wondering when someone would mention that. this is interview nr 54 about circle the wagons and you are the first to mention this.

 

Znači, lako se da izvući zaključak ko je najkultniji od 54 svetska novinara :rockdevil:

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...