Jump to content

Ždranje u Beogradu


Geozee

Recommended Posts

Upozorio sam te. :mhihi:

 

E vala jesi. Al jbg, zurio sam na probu u Orange studio, koji je na 2 minuta odatle, a jelo mi se kao zmaju, i devojka predlozi da odemo do shisha, i ja kao, ajd bas da vidim taj cuveni shish. Gomila naroda, gomila shisha. Nista posebno. Jeo na brzinu ono, i otisao na probu sa lukom u ustima.

 

Elem za krompirdzije gore:

 

Nakon okrenutog jagnjeta u odzaku, stavi se crepulja(ko ne zna sta je neka gugla) u zhar, napuni se zharom, i onda se stave tako celi krompiri neoljusteni (naravno oprani pre toga) u zhar, prekriju se skroz, onda se preko zhara stavi pogacha koju mi takodje zovemo "crepulja' od miloste. I sve se to lepo poklopi poklopcem od crepulje (gore pomenuta posuda od gline). Lepsi krompir u zivotu necete jesti :pivopije: (pored onog jagnjeta xD)

Edited by ShinigаmY

Share this post


Link to post
Share on other sites

Botako pizza - nikad vise :no: Jebu keve sa susamom, koji usput ostaje neispecen, korica ima toliko neutralan ukus da se moze baciti a sastojci su toliko mokri da slecu s pice i takodje imaju razvodnjen ukus. To je bila capricciosa. Sto se tice onih 'srpskih' specijaliteta tipa pavlaka+kulen+slanina previse su masni (tj vise nego sto moraju da budu). B'dak.

 

Jela je ja prije neki dan. Tijesto je bilo odlično, ali da je masna, masna je. Pošto ne jedem meso, nemam baš mnogo izbora, ali sa 4 sira im je oduvijek bila masna. Mislim, jela sam i druge pizze iste vrste i ne budu toliko masne. Ne znam u čemu je fazon. Sve mi se čini kao da je dodatno preliju uljem kad je ispeku :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Ponese me prica o sarmama.

 

Gospodarska Mehana, sredom pasulj na akciji - 150 dinara.

Ne znam bas da l' nisam jeo bolji u zivotu (ipak baba pwnuje), ali ono je neverovatno dobar pasulj, bilo je nas dvoje, uzeli smo dve porcije za 300 kinti i doneli su nam ciniju koja je ogromna, kao serpa u kojoj bi ga kuci skuvali, pojeli smo mnogo vise nego sto smo mislili da smo u stanju, i opet nismo mogli sve da pojedemo.

 

Najjace je bilo, posto smo mislili da je porcija = tanjir pasulja, narucili smo i cevape o cijem jedenju nije bilo govora posle tog silnog pasulja, tako da nam je ljubazna gospodja to spakovala, i oni su bili odlicni.

 

Edit: pasulj nije bio siromasan u bilo kom smislu, nista posno nista ostala proseravanja, teletina fina ona, krtina sto se sama zvace...

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teletina? :D Zar nije pravi pasulj sa dimljenim mesom tipa slanina, kolenica... Sumnjam da moze da bude jako ukusan s tako blagim mesom.

A posto su bili cevapi i koja kolicina je u pitanju? :)

Btw jel jeo neko u skorije vreme tamo prekoputa Lole, stalno prolazim tu i znam da je poznato mesto ali poslednja recenzija koju imam je stara 30 godina :haha:

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaobidjite kinesku hranu u Uscu, u Delta Cityju vece porcije, ukusnija hrana i posteno napune onu kutijicu do vrha za razliku od ovih stekara iz Usca koji popunise jedva pola :no:

 

A i poskupi su.

Samo Pagoda online naručivanje i bog da te vidi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teletina? :D Zar nije pravi pasulj sa dimljenim mesom tipa slanina, kolenica... Sumnjam da moze da bude jako ukusan s tako blagim mesom.

A posto su bili cevapi i koja kolicina je u pitanju? :)

 

 

Jebao je nanu kako je ukusan, jeste 'pravi' slanina, kolenica, rebarca i te fore, ali ovo je bilo fenomenalno. Probaj. :D

 

Cevapi su bili valjda 500inak dinara 10 komada... Dobijes pomfrit i ljubicasti lukac sa njima. :D

 

Шопску салату исто узех, одлична је била, боља него што сам имао прилику да једем по кафанама. Исто љубичасти лукац у њој. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Night Prowler: Ako hoces siguricu uzmi Specijalitet sa hrskavom piletinom i bambusom u finom sosu od praziluka :D Stvarno hrskava piletina, stvarno sos od praziluka... nema nista funky.

Ako volis sampinjone kul je i piletina s sampinjonima (d'oh).

Za ostalo ne mogu da garantujem (teletina je zilava al ti obicno napomenu kad je tako pre porucivanja), probala sam jos i pacetinu i svinjetinu ali mi se nije dopalo.

Btw pricam za Makao. Naravno jede se samo u onom ispod Pravnog, SVI drugi su sranje. Nije subjektivan utisak, stvarno je tamo najbolja kuhinja.

 

@Kokopelli: Daj neku preporuku za jelo bez karija :D Ja ne volim funky ukuse pa bi neki default bio super :D

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije to bas ni neka jeftinoca...sem ako nije neki restoran na glasu...ovde za 500 kinti mos uzeti kilu mesanog mesa...

 

Pa da, rekao sam da je pasulj jeftin sredom, a cevapi su ono, nije ni jeftino bas, al nije ni bezobrazluk neki, tolko bude po kafanama...

Eto neku nedelju pre toga sam jeo cevape za isto toliko para u Gradimiru (Vracar).

 

Gospodarska Mehana je sazidana 1820. godine po naredbi Gospodara Jovana Obrenovica. :mrgreen:

 

 

 

Btw, za kinesku hranu, narucivao sam piletinu sa pecurkama u restoranu Tajvan na Cukarickoj Padini, dopalo mi se, preporucujem. http://kineski-restoran.com/tajvan.html

 

 

@Lou: Ako sam dobro naboo lokaciju u glavi, to bi trebalo da bude neka Izraelska hrana? Malo mesto, nije veliko kao restoran, nego mu vise dodje kao brza hrana?

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

neke plave boje

 

Vidim ide ti i eksterijer? :D

 

 

 

Mislim da je to to onda, ima tamo onaj humus (neka biljna muljavina), i sta sve ne, nisam jeo tamo, al' sam imao jednog drugara sto je radio u centru i preporucivao mi da probam, ima kao dosta vegeterijanskih jela a da nije sranje, tad mi se jelo neko meso pa sam zajebo, nisam probao...

 

Daj da lijegamo, opet cemo da vidimo par sati dnevne svetlosti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...