Jump to content

Seventh Angel


Death rider

Recommended Posts

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Vidis, death metal nije toliko ogranicen kao black, koji je nastao iskljucivo kao ideoloske, a ne muzicka kategorija,d a bi tek kasnije dobio i svoju karakteristicnu muziku. E, zato je black metal zapao paradoks da ga sviraju ljudi koji voleo taj zvuk, ali sire hriscanska ubedjenja.

 

Realno,nisi skapirao sta ocu da kazem.Nebitno...Mrizm Christian metal podjednako kao emo...

Ukapirao sam, ali je to vec tvoj problem. Kao sto rekoh, propustas neke dobre bendove zarad najobicnije zatucanosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova tema nije posvecena, niti death metal, niti blacku, pa ni o thrashu kao pravcu, vec o Seventh Angel.

Ako vas ne zanima nemojte postovati, imate podforum za religije i ne znam ni ja sta, pa se tamo raspravljajte ko o chemu treba da peva, sa religiozne il ne znam ni ja vise koje strane :D

A imate i pp.

 

Uzdravlje B)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukapirao sam, ali je to vec tvoj problem. Kao sto rekoh, propustas neke dobre bendove zarad najobicnije zatucanosti.

 

Realno tolerancija i "evolucija" u metalu je dovela do bendova tipa Slipknot,Korn,Bullet for my fagentine i sl govnarije.Ta sranja se MORAJU saseci u korenu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je vec druga stvar, oni su sranje muzicki. I ne govorim uopste o toleranciji, vec o kvalitetu. A Seventh Angel je (bio) i te kako kvalitetan bend.

 

Da ne zaboravim da im je omote za oba albuma uradio Rodni Metjuz. Moram da nabavim prvi na ploci. Imam original disk, ali je slika genijalna, pa mora da se nadje u velikom formatu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Hm,ima li neko linkove ili da li može da mi pošalje na pp za ovaj bend ? kažu da je prog thrash ?

 

Jednostavno mislim da su svi ti hriscanski bendovi pozeraj.

 

Pa dobro,sad sve je to predmet za diskusiju.S obzirom da je hrišćanski thrash pojam koji nije baš čest,ja ne bih rekao.Čak upravo obrnuto zbog toga ne izgledaju kao pozeraj.

 

Bole,da nemaš ti još koji original možda ? Tj bolje da pitam jer nikad se nezna :D

 

imaju i treći album live + demo

 

http://www.nolifetilmetal.com/seventhangel.htm

 

Kažu da su imali slabu distribuciju,pa da zato nisu poznati.

Edited by -Diamond-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde thrash ali death i black christian?! Wtf=?! To prosto ne ide jedno sa drugim, jer zna se sta ideoloski cini jedan death i black bend. Ako gledamo celo pakovanje, to ne moze jedno sa drugim, e sad druga je stvar sto ti ljudi vole recimo black a veruju i u Hrista, ali to je samo po sebi nespojivo.

 

Hrišćanskog death metala imaš nije baš retka pojava.

 

Living sacrifice i Mortification,recimo

 

http://www.darklyrics.com/l/livingsacrifice.html

 

http://www.darklyrics.com/m/mortification.html

 

Black jeste ima jedna poznata grupa Horde,album iz 1994, Holy Unblack,mada ima i drugih,grupa Pantokrator ima black vokal.

 

Horde is widely considered to be the first Christian black metal band. As a one man band with only one release (in 1994), Horde initiated controversy within the extreme metal community, opposing the more common lyrical themes of Satanism and evil. The title of Horde's only release -- Hellig Usvart -- means "Holy Unblack", which is now often used by Christians to refer to Christian black metal, in order to avoid the negative connotations of the term "black metal".

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Christian_metal

 

http://www.christianhardrock.net/artists.asp

 

http://www.angelicwarlord.com/

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Unblack_metal

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bole,da nemaš ti još koji original možda ? Tj bolje da pitam jer nikad se nezna :D

Наравно, први албум на диску, случајно нашао пре пар година на берзи за 100 динара.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
Guest Razbijač-NAAĆI
Realno tolerancija i "evolucija" u metalu je dovela do bendova tipa Slipknot,Korn,Bullet for my fagentine i sl govnarije.Ta sranja se MORAJU saseci u korenu.

 

skupi pare za kartu do amerike,uzi uzi,pobij govna,pa da nam kad se vratiš,prićaš kako je bilo.al da ih mućiš,ko mali i simke kovaća,u do koske.i da snimaš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Textualno bend je odlichan u pojedinim delovima,teme su im u sushtini sasvim ok na primer u pesmi no longer child,gde je tema seksualno zlostavljanje od strane chlanova porodice,i text je super dok ne krene deo gde se bog obraca detetu,e u takvim delovima mi dodje da poludim,stvarno mi kvare opshti utisak.......Bend je odlichna ali i ja imam blagu zamerku na to shto su hrishcanski orjentisani jer mislim da nema smisla meshati religiju s muzikom(sem ako nije mazanje i negirnaje u pitanju).....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Имаш ти много али баш много хришћанских метал бендова.Не видим ту ништа лоше.Чак су се блек металци бунили,као да су они "закупили" блек метал за своје сатанистичке групе и да недају да се неки хришћански бенд појави.

Добри су seventh angel,али су по мени,Sacrament много бољи.Реци им RNA,људи не знам из којих разлога неће да их слушају,сјајан thrash.Посебно ми се допада други албум,мада верујем и да је први класичним љубитељима thrash музике океј.

Како звучи други seventh angel ? Чујем да је у doom елементу.А трећи албум уживо ? Јел неко слушао ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI

Kako ste svi pukli to je strašno,ja kad vam kažem!

SVE SU TO HRIŠĆANI,I BLACK I WHITE METALCI,ŠTA KOJI KURAC.SAMO TONA BALEGE FOLIRNAJA i reklamiranja NA OBE STRANE.Mozak zakrzljo da smislja tekstove kompleksnije tekstove,pa udri po ocu i bogu,a prsti krompirski zaobljeni (mali.kolka saka,olicenje je i sta nosis u gacjama)

 

uostalom da nema teorija,teza i verovanja u i o bogu,ne bi bilo ni vernika ni satanista,ni ateista.jer da nema njega,o ćemu bi kvazi satanisti i black metalci pevali,jedino kako se dave u jedenju sopstvenih govana.

 

black metalci,masa nesposobne gamadi...kad vidim ćoveka koji ima 30 i kusur godina,i po novom sadu seta sa korpspejntom po licu,obućen po zadnjoj kontejner modi(a mama i tata mu rade pri hemofarmu i nis jugopetrolu),zamsilim se,koliko je njemu dobar zivot.kako se svi okreću za njim,verovatno tripa da je najvidjenija faca u novome sadu.budalćina.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

ja nemogu da verujem da neko slusa ovaj bend haha , stvarno danas nije tesko nista izvuci online

 

ja sam ovaj bend "izvukao: kad sam bio na berzi pre skoro 10 godina il sl, i sad neki lik mi prodavao po dva anthraxova albuma na po jednom disku i sl

 

i kaze "e ako volis to voleces i ovo:" i dao mi cd od dark milenijuma i od sevent endzla "The Torment"

album je do jaja

 

posle sam tek uspeo na netu da izvucem jos koji snimak i druge albume i bend je stvarno da jaja i specifican

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 months later...

 

A тек текст што је добар...

 

Expletive Deleted

 

Their tongues speak of Christ

Then filth is spat upon the ground

Obscenity flavoured Christianity

The new alternative sound.

 

The cancer gets accepted and spread even more

Turn with me to Ephesians 5, 3 and 4

One way to see some darkness defeated

Concentrate on getting

The Expletive Deleted

 

Their tongues speak of Christ

Then tales of immorality

All those immoral, impure or greedy

Will pay the penalty!

 

The cancer gets accepted and spread even more

Turn with me to Ephesians 5, 3 and 4

One way to see some darkness defeated

Concentrate on getting

The Expletive Deleted

 

 

Али ми је други албум ипак бољи...

 

Seventh Angel - Woken By Silence

 

http://www.youtube.c...h?v=tgY9N9itqtE

Edited by CA_RIA

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Imam ga odavno. :razz: Pakovanje extra super izgleda.

Изгледа да само то ваља.На прво слушање албум је мешавина свега и свачега и не свиђа ми се ни мало... Чак су ставили блек и clean вокале... шта им би ?!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...