Jump to content

Metal: A Headbanger's Journey


Morphy

Recommended Posts

Gaahl je tako recit covek da je to strasno, prosto covek da se zaprepasti ali meni je Mayhem objasnio i posle kad svi pokazuju Devil znak a on kurac umro sam od smeha.... :) Inace dokumentarac mi se svideo do jaja.

Ona Pamela ili kako god zaboravio sam ime sto se jebala sa pola R'n'R scene je najjaca, ali Iommi je dokazao da je i dan danas smeker A klase. Svestan je covek svega i godina i vremena u kome zivi. On i Dio su me odusevili. Bruce Dickinson standardno dobar. Onaj celavi baja sa zubima kao u dinosaurusa ima zanimljive price i zakljucke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 205
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dobar je ovo dokumentarac,dopada mi se izbor likova koje je ovaj lik uspeo da navata i da malo poprica sa njima.Jedino mi se ne dopada ona podela metala,ali svako ima pravo na svoje misljenje.

Gaahl je trebao da bude komedijas :lol: onako epsko cutanje,ispijanje vinca,i paf Satan :lol:

Nego mene zanima zasto Dio onoliko proziva Gene-a?Ne secam se da sam igde procitao da su se njih dvojica ikada posvadjali or smthg?

Share this post


Link to post
Share on other sites

:rockdevil: Nisam mogao da odolim a da nesto ne napisem o ovom govancetu.Ovaj film na apsolutno NISTA nije odgovorio,formulisan je totalno STUPIDNIM pitanjima i prikazuje svet metala kao gomilu polupijanih luzerski nastrojenih gabora koji ventil za svoje nesnalazenje u drustvu nalaze u worshippovanju djavola dok slusaju Twisted Sister i bendovima koji toliko imaju lose uspomene na svog ujaka da nose maske i misle da je Michael Myers bio samo neshvacen.Ovaj lik Sam deluje kao clan hriscanske koalicije i ne bi me iznenadilo da bude "born-again" jednog dana.Jedina dobra stvar je poredjenje sa klasikom-sto i jeste istina-da je Beethoven danas ziv ne bi svirao u Zeppelinu vec u Cradle of Filthu.Ostalo je sranje.Jedna od najzescih faca je onaj "GEE WIZZ" tip sa Cvikerima sto je zeleo da bude clan Kiss Army-a-"GEE WILLIKERRS".Kada bi postojao Gay Metal(HomoMetal) ovaj like bi bio osnivac.Mozda basista u My chemical romance-u ili bi voajerisao Valoa.Film ima broj nepotrebnih komentara od likova za koje nam je jedva objasnjeno zasto su bitni za scenu i suvise gleda na metal kao socioloski fenomen a ne kao na muziku.Ukljucujuci i stupidni portret jedne grupi devojke a.k.a cum sucking whore named Kacy.Zatim se vidi da lik malo vise vremena ulaze u otkrivanje estetskog smisla koje nalazi u omotima Cannibal Corpse-a i da je ponudio svoje devicanstvo Dickinsonu u backstageu posle snimanja.Usput,vlasnik Century Medie izgleda kao serijski cocksucker.Cudi me da on njie pricao o svojim iskustvima kao grupi devojka.Film me uopste nije iznenadio i nisam saznao nista novo.Kao filmadzija mogu da provalim da ili nisu imali srece sa sagovornicima ili su imali neiskustvo sa montazom.Npr-Sam vec isprica pricu o tome kako je lik spalio crkvu zatim pita:"whats the most important thing that happened!" odgovor:the most important thing was that a church was burned down"itd...a tek Wacken ovo se moze nazvati kao:Satans anwser to Star Trek conventions.Kad smo vec kod Treka-konacno sam dobio odgovor na pitanje kako izgleda skins sa pozamasnom kolekcijom Star Trek DVD-ova-odgovor je onaj celavi muzicki kriticar koji je izazov i strepnja svakog stomatologa.Nista ga nisam razumeo.Ovo je tipicno zapadnjacki/americki/kanadski/whatever pristup metalu.Imas bendove koji su kult(Sabbath,Maiden,Rush,Kiss) po njihovim standardima i ostali bendovi koji su pasivno/agresivni devijantni defloratori kaludjerica.Ma vazi!Necrobutcher je car,ali car-lik ga je izmuzao i predstavio ko budalu...oduvek sam tvrdio da je maksimalni izraz zla i svetogrdja kada kazes Fuck you! obskurnom kanadskom antropologu.Najbolje i najvrednije u ovom filmu je...naravno GAAHL.OBOZAVAM OVOG TIPA DO SMRTI-HOCU DA BUDEM ON!ON je bog kod mene jos od True Norwegian Black Metala.Black Metal ikona i skriveni komicarski talenat u jednom.Moram da ga nekako pitam da li radi pojavljivanja na svadbama.CVLT. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

GAL je Satanisticki kreten! Ako neki hriscani imaju razumevanja za Sataniste kao na primer ja onda moze i obrnuto...To sto je on bolestan njegova je stvar....

Iskreno, mislim da je taj satanizam cisto pozerski i nista drugo. Norvezani su Pagani, zato i pale crkve i hoce da se otarase Hriscanstva, a ako on kaze da je satanista to je cista glupost. U jednom momentu kaze da hoce da istrijebi Hriscanstvo a u drugom da je satanista. Paganizam i satanizam ne idu zajedno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je dokimentarac bio interesantan... a narocito mali Dio lik me je odusevio izgleda ko mala bakica joj ja bi ga nosila svud sa sobom u ranac bi ga stavila pa na ledja :) a onaj lik "satan" fak jel mu neko stavio eho il nesto, korps grajnder ima OGROMNU vratinu jebote svaka mu cast, a alis kuper je malo lejm sto pljuje blekere, al svejedno sve u svemu 3+

za opsti utisak 4 za ideju

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
:rockdevil:Najbolje i najvrednije u ovom filmu je...naravno GAAHL.OBOZAVAM OVOG TIPA DO SMRTI-HOCU DA BUDEM ON!ON je bog kod mene jos od True Norwegian Black Metala.Black Metal ikona i skriveni komicarski talenat u jednom.CVLT. :rockdevil:

potpis

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ima odlicnih stvari u dokumentarcu,gledao sam nedavno.Dio sto sprda Gene Simmonsa,Gal je kult naravno,Mayhemu sam se smejao jedno pola sata...pijane budale

Dokumentarac kao dokumentarac je dosta besmislen,decko je krenuo sa ciljem da nesto napravi ali niti je ista zakljucio,niti je dokazao nekom nesto,tema je zasto se metal muzika odbacuje konstantno a nema ni jedne osobe od koje je uzeo intervju koja to zapravo radi,malo bezveze,ali boli ga kurac,bar je decko video poznate licnosti.Odoh i ja da pravim dokumentarac....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Meni se dokumentarac dopao najvise zbog toga sto nema danas puno emisija o tome i gde mogu da se vide i cuju poznate licnosti iz naseg sveta.Inache slazem se da je ostao nedorechen,trebalo bi da izbace drugi deo gde bi intervjuisali i ostale majstore.

Ovi iz Slayer-a me odusevili,to niko nije pomenuo!

Onaj bolid iz Gorgorotha je zvucao i izgledao isuvise ozbiljno tako da mi je bio odvratan.Majmun iz Mayhema je pokazao da je bolestan i uobrazen,nek puca sebi u glavu i oslobodi svet jos jednog kretena.Veoma losh primer mladjoj generaciji i losha reputacija za pokret i scenu koja daje razlog medijima i religijskim udruzenjima da pljuju po nama i stavljaju sve metalce u isti kosh.Nadam se da onoga ludaka iz Burzuma ima da karaju crnci u corki dozivotno!Nece skoro nekom da padne na pamet da pali istorijske spomenike na prvom mestu a zatim i svete gradjevine za mnoge stanovnike samo zato sto njih par debila smatra da su u pravu.

Zato su naravno pozitivci Bruce,Dio,Tommy i ostali pokazali da ostaju legende.Wacken je ogroman,blago onim ljudima sto idu tamo i provode se extra...Mogu da zamislim kako je tamo nocu kad se pije,rostilja,slusa metal i zezov sa drugarima i devojkama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Вероватно се бавио најконтроверзнијим стварима везаним за метал, а вероватно и мањак пара, времена и интересовања.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze nije on Amer on je Kanadjanin.

Ameri slusaju power ko ludi a za gotik ne znam. :da:

 

Amer, Kanadjanin... whatever! :D

 

Vise puta sam citao americke magazine tipa Revolver i sl. i, koliko sam video, njihovo znanje o tim pravcima je mizerno... E, sad, da li ljudi slusaju te stvari i pored toga - I don't know...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...