Jump to content

Tr00 Metal Fanovi


Dushan S

Recommended Posts

  • Replies 244
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

E te sa Trga na koje misliš su u stvari fenserke koje se predstavljaju kao metalke. Ja sam govorio o onome što bi metalski imidž trebalo da znači i nisam kriv što ga neki koji ga imaju ne doživljavaju na taj način. Ja svoj imidž doživljavam kao način da spolja izrazim ono što sam iznutra, a ne da sakrijem svoju suštinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E te sa Trga na koje misliš su u stvari fenserke koje se predstavljaju kao metalke. Ja sam govorio o onome što bi metalski imidž trebalo da znači i nisam kriv što ga neki koji ga imaju ne doživljavaju na taj način. Ja svoj imidž doživljavam kao način da spolja izrazim ono što sam iznutra, a ne da sakrijem svoju suštinu.

'Metalski imidz',kako si ga nazvao, ne znaci nista drugo do poistovecivanja imidza sa muzicarima.

Nisi ti nista novo onda smislio.

To vazi za svaki imidz.. Dakle,muzicari su ti koji diktiraju modne trendove,a publika ih prihvata(u 90% slucajeva).

Prosto ljudi imaju potrebu da sebe svrstaju negde,deklarisu se kao pripadnici odredjene grupacije,misle da su nesto bog zna sta i bitno im je da ih drugi prepoznaju.Cemu sve to?

Sad je odredjena vrsta odece pripala odredjenim grupacijama-tako martinke,vojnicke pantalone,crnu odecu ne mogu da nose fenseri jer je to 'metalska odeca'(secam se kad je jedan drug u osnovnoj skoli, koji se oblacio 'fensi' kupio Shellys i svi su mu se smejali),a ovi drugi ne mogu da nose jakne sa krznom,sljokice,plitke framerke,uske majice jer je to 'fenserska odeca'...

Meni se licno ne dopada veci deo te odece, jer je po mom misljenju dosta kich i neukusna( ne dopada mi se ni veci deo 'metalske odece' jer mi je nezenstvena ili previse mracna)ali ako se nekome ko slusa metal,tako nesto svidja,da li ga to cini manjim 'metalcem' od tebe?I obratno.

Sistem vrednosti je potpuno poremecen.Podsvesno se tebi(ne tebi konkretno,dajem primer) kao pripadniku neke grupacije ispira mozak(sam sebi ispiras mozak i ljudi koji te okruzuju)i stices potpuno nov dojam o ljudima sa kojima si se pre recimo 10 godina igrao u pesku,kada se razlike nisu pravile,jer ste svi bili jednaki.Samo zbog muzike koju slusas.

 

Osim ako nemas sebi svojstven stil(tj.da se niko ne oblaci kao ti),kada kazes ' Ja svoj imidž doživljavam kao način da spolja izrazim ono što sam iznutra, a ne da sakrijem svoju suštinu',to zapravo znaci da ti spolja izrazavas ono sto su drugi ljudi iznutra(oni ciji si imidz prisvojio).

 

:pivopije:

Edited by Ketty

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja i slušam metal zbog svoje unutrašnje suštine, tj. zbog svog mentalnog sklopa. Nije samo oblačenje u pitanju. Ja uostalom ne nosim martinke, ne nosim ni lance, niti imam dugu kosu, dakle moj imidž nije u potpunosti usaglašen sa onim što se šablonski smatra metalskim imidžom. Ja samo insistiram na tome da mosim crno, jer time izražavam svoj mračni mentalni sklop, i da nosim majice sa nazivima svojih omiljenih bendova, pogotovo ako i slike na njima izražavaju taj sklop. Kad me čovek vidi u majici COB - Follow the Reaper i prekrsti se, to znači da nas dvojica ne razmišljamo na isti način, ne radi se dakle samo o različitim muzičkim ukusima. Kad me je poslednja devojka, koja nije metalka, ostavila, rekla je da to čini ne zbog muzike koju slušam, već zbog mog pogleda na svet koji me je i navukao na tu muziku. Ona je svetla, ja mračan, šta se tu može. Neki ljudi se plaše horor filmova, užasava ih nasilje, krv, blasfemija i slično, a ja, naprotiv - ne samo da se ne užasavam, već se oduševljavam tim stvarima u umetnosti, jer znam da je svrha umetnosti da se doživi katarza. Kako ćeš da doživiš katarzu, ako se ne suočiš sa zlom? Fenseri posmatraju svet kroz ružičaste naočare, u tome je problem. Oni zatvaraju oči pred činjenicom da žive u svetu u kome postoje grozne stvari. Metal muzika je najbolji način da se suština sveta u kome živimo izrazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Syrant
Pa ja i slušam metal zbog svoje unutrašnje suštine, tj. zbog svog mentalnog sklopa. Nije samo oblačenje u pitanju. Ja uostalom ne nosim martinke, ne nosim ni lance, niti imam dugu kosu, dakle moj imidž nije u potpunosti usaglašen sa onim što se šablonski smatra metalskim imidžom. Ja samo insistiram na tome da mosim crno, jer time izražavam svoj mračni mentalni sklop, i da nosim majice sa nazivima svojih omiljenih bendova, pogotovo ako i slike na njima izražavaju taj sklop. Kad me čovek vidi u majici COB - Follow the Reaper i prekrsti se, to znači da nas dvojica ne razmišljamo na isti način, ne radi se dakle samo o različitim muzičkim ukusima. Kad me je poslednja devojka, koja nije metalka, ostavila, rekla je da to čini ne zbog muzike koju slušam, već zbog mog pogleda na svet koji me je i navukao na tu muziku. Ona je svetla, ja mračan, šta se tu može. Neki ljudi se plaše horor filmova, užasava ih nasilje, krv, blasfemija i slično, a ja, naprotiv - ne samo da se ne užasavam, već se oduševljavam tim stvarima u umetnosti, jer znam da je svrha umetnosti da se doživi katarza. Kako ćeš da doživiš katarzu, ako se ne suočiš sa zlom? Fenseri posmatraju svet kroz ružičaste naočare, u tome je problem. Oni zatvaraju oči pred činjenicom da žive u svetu u kome postoje grozne stvari. Metal muzika je najbolji način da se suština sveta u kome živimo izrazi.

 

 

Oni kroz pink naočari, ti kroz crne. Shvatam suštinu tvog postojanja, totalno. Samo nam još nisi pojasnio, koja je tvoja misija na ovoj planeti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fenseri posmatraju svet kroz ružičaste naočare, u tome je problem. Oni zatvaraju oči pred činjenicom da žive u svetu u kome postoje grozne stvari. Metal muzika je najbolji način da se suština sveta u kome živimo izrazi.

Generalizujes...

Sustina je tamo gde TI vidis sustinu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja misija je da oslobodim čovečanstvo od ropstva u koje ga je stavio njegov Tvorac.

Са срећом ти у мисији. Многи су покушали, за сада нико није и успео.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajmo ponovo zlatna pravila metala:

 

deru te za svirke svaki mesec ko ovcu

deru te za originale svaki mesec

nosis odvratne crne majice i leti se znojis ko svinja u njima

tripujes se da znas tajnu zivota i da si uvatio boga za kurac zato sto slusas neki bend

dobre picke odbijas po defaultu jer "vam se ne slazu muzicki ukusi"

ne izlazis na mesta gde se ljudi smeju i zezaju,vec u mracne rupe pune nakaza koje potenciraju svoju ruznocu oblacenjem u crno

jebo metal.

 

da si rodjen u indiji gde hriscanstvo nije najveca vera da li bi i dalje jurio za sotonom i borio se protiv hriscanske vere..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i jeste drugacije.:da: U principu se svi drzimo zajedno.

Narocito u e odeljenju,mi smo uvek posebni.:)

 

E то је тачно, и ја сам био E тако да знам о чему причаш :)

 

Odakle vam to da je prljavština metalski fazon? Zapuštanje, nekupanje, prljava i cepana odeća su rokerski fazon, tj. fazon hipika. Metalac treba da bude čist i uredan. Zato se i nosi crna boja, jer izgleda najčistije i najurednije (znam da će neko sada reći da je to zato što se na njoj ne vidi prljavština). Ja se, recimo užasavam cepanih farmerki, nije ni čudo što su fenseri preuzeli taj fazon. Vojnička odeća (ili ona koja podseća na vojničku), koju metalci nose, takođe je oznaka discipline i urednosti, koje postoje u vojsci. Gotičarke se, s druge strane, oblače baš onako kako bi devojke i trebalo da se oblače - ništa kratko, ništa usko, a bela šminka je tu da podseti da su vekovi proganjanja i ubijanja žena kao veštica od strane bolesne hrišćanske religije bili uzaludni, jer ljude možeš da ubiješ, ali ideju ne možeš. Fenserke upravo pokušavaju da unište tu ideju, tj. da unište ono što je žensko u ženi, time što svojim imidžom i ponašanjem svode sebe na robu, jeftinu ili skupu svejedno je.

 

Лепу си ти причу исплео себи у глави, само јбг треба времена са се скапира да се чистоћа и уредност са мушке и смерност са женске стране никада неће поклопити у некој уској групи коју спаја музика која са целом овом причом везе нема. Све те врлине које се навео се појављују по неком случајмо принципу међу тотално различитим групацијама.

 

Podsvesno se tebi(ne tebi konkretno,dajem primer) kao pripadniku neke grupacije ispira mozak(sam sebi ispiras mozak i ljudi koji te okruzuju)i stices potpuno nov dojam o ljudima sa kojima si se pre recimo 10 godina igrao u pesku,kada se razlike nisu pravile,jer ste svi bili jednaki.Samo zbog muzike koju slusas.

 

Велику истину овде збориш. Е како ја жалим за временима када све то није било битно...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E то је тачно, и ја сам био E тако да знам о чему причаш :)

Znam te ja,vidjala sam te u medjusmeni. :da:

Tvoje mi se odeljenje nije preterano svidjalo.(delili smo ucionicu,bice zbog toga :):):):),pojedinci su kacili Slobine slike iznad table.:) :) :))

 

 

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prince Tame, i ja podsvsno verujem da cu jednog dana imati svoj harem sa 40 najlepsih zena na ovom svetu ... cak, kada malo bolje razmislim, to je moja misija ...

 

deru te za svirke svaki mesec ko ovcu

deru te za originale svaki mesec

nosis odvratne crne majice i leti se znojis ko svinja u njima

tripujes se da znas tajnu zivota i da si uvatio boga za kurac zato sto slusas neki bend

dobre picke odbijas po defaultu jer "vam se ne slazu muzicki ukusi"

ne izlazis na mesta gde se ljudi smeju i zezaju,vec u mracne rupe pune nakaza koje potenciraju svoju ruznocu oblacenjem u crno

 

MADE OF METAL ... FUCK YEAH!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je onaj clip bio smešan ali sam ga okačio i zbog toga kakvi su ga komentari pratili. Naime, video sam ga na jednom stranom forumu gde se okupljaju metal muzičari, a ne fanovi muzike. I bilo mi je interesantno da su reakcije bile skoro jednoglasno negativne, tipa "Dođe mi da se ošišam i ne nosim ništa crno kad vidim ovo" a drugi tip "Ja sam par puta vezao kosu na koncertima jer me bio blam šta su radili ovi kraj mene" i tako dalje. Možda je neko bio umeren pa je komentarisao da bi i oni bili takvi da su se zapili sa ekipom i da ih neko nepripremljene uhvati na koncertu nekog benda.

 

E sad, ne znam, da li je to neka vrsta "elitizma" kod muzikanata koji ne žele da budu obični fanovi ili nešto drugo?

 

Ali mi te podele jesu interesantne. Ja recimo nikad nisam voleo da izlazim na neka klasična "rokerska" mesta ili da se družim primarno sa ljudima koji su u mom fazonu. Jesam se družio (jel logično) sa ljudima sa kojima sam svirao ali nisam nikad bio u fazonu da sa ortacima kupim pivo sednem u parku i kao ovo ono. bar ne nakon što sam prošao 16-u godinu. E sad ne znači da ne mislim da neko ne treba da radi to ako voli naravno. Elem, onda sam u par navrata svojevremeno čuo komentar da smo ja i moji ortaci umišljeni jer nećemo da izlazimo tamo gde izlaze i ostali "metalci". I to jednom od nekih ljudi koji ne slušaju to, i odvojeno od ljudi koji su izlazili na "metalsko" mesto. Nekad dođem u neku situaciju da me izgled klasifikuje i moram priznati da me to nervira, jer izgledam tako kako izgledam jer mi je to jednostavno normalno, i prija mi, ali ne mogu da izbegnem da postoji određena simbolika i da me neko ne skonta da sam pripadnik xxx koje već socijalne grupacije na osnovu nečega.

 

Da i još jedna interesantna stvar, primetio sam da biti muzičar na neki smešan način "neutralizuje" imidž. Na primer ja sam "metalac" ili "roker" dok se u razgovoru ne pomene čime se bavim. Nakon toga ljudi odjenom reaguju "aaaaa..." i menjaju stav, tipa valjda je kao cool da izgledaš "drugačije" ako si neki tamo umetnik ludak ili šta ti ja znam. :mrgreen: To valjda znači da i u očima ljudi neko sa kosom i drugačije obučen na TV-u ima različit status od isto tako obučene osobe na ulici. Ova prva je uspešna ili joj je to jednostavno životni izbor, a ova druga osoba je klošar ili napaljeni klinac.

 

Eto kao neke observacije i komentari.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest 10 dinara

Metal je tesko sranje a metalci su teski idioti.

ja prosto ne mogu da verujem kako sam ja nekad to mogao da slusam i dase lozim na te gluposti.

 

Stoji neoboriva cinjenica da su metalci najveci kreteni drustva.

Mislim pogledajte ove kao powerase sto se loze na neke gnomove i hobite pa idu u sumu igraju se srednjeg veka

Pa onda tu imamo black metalce koji su vec totalni kreteni koji se loze na neke bogove i madjije a da ne pominjem da je ceo taj pokret u stvari jedna najobicnija sekta.

99% metalaca su poptunoodvojeni od drustva i drze se sami sebe i svojih izmisljenih svetova.

 

debili

 

zato ja nikad nisam mogao da se uklopim kompletno u taj metal fazon jer nisam debil po prirodi kao vecina metalca.

 

 

Metal je sranje.

i metalke su teske gaborke a i smrde

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Dođe mi da se ošišam i ne nosim ništa crno kad vidim ovo"

To sam ti i ja mogao reći, ionako to govorim kad god izađem vani. :)

 

Elem, nakon svih ovih poruka Princa TameTM na ovoj temi, mislim da si zaradio makar 20-30 krigli piva. :da:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...