Jump to content

Mobilni telefoni


Aleksandar

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

jel ima neko iphone 6, valja li to cemu?

 

Ima moja majka, ko i svaki iphone samo veci, ne znam sta te interesuje? Ima zakljucavanje na otisak prsta koje lepo radi (za razliku od samsungovog), dosla kod mene kad ga je dobila tek i kaze "ja ovo ne znam da otkljucam". Legenda.

 

Nego, otkucam post i zaboravim sta sam htela da kazem.

 

Naisla na ovu gotivnu aplikaciju:

If This Than That

Zezam se neko vreme vec. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

LG G3 provereno racuna i traku jer ja trcim i plus meri korake bez GPS-a, nikad ga nemam ukljucen. Kontam da racuna kretanje koje pravis kada hodas. Verujem da zavisi od uredjaja do uredjaja svakako, nemaju svi toliko osetljiv ziroskop.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima moja majka, ko i svaki iphone samo veci, ne znam sta te interesuje? Ima zakljucavanje na otisak prsta koje lepo radi (za razliku od samsungovog), dosla kod mene kad ga je dobila tek i kaze "ja ovo ne znam da otkljucam". Legenda.

 

 

zanimalo me je poredjenje sa nekim boljim androidom, recimo nexusom... u medjuvremenu sam uzeo iphone 6, na nagovor (i odusevljenje) kolega koji su teski apple fanatici i evandjelisti. :haha:

 

sta znam, utisci su ok, nista spektakularno. to zakljucavanje na otisak prsta je stvarno sjajna stvar. fotke su bolje nego na nexusima, zvuk za 2 klase bolji.

 

korisnost sto se tice interfejsa je za klasu bolja na androidu. iphone ima neke ozbiljne falike i nije bas najbolji izbor za nekog kome mobilni sluzi da organizuje vreme, podsetnike, dokumenta, mailove i slicno. android ga sije tu, ali ok, moze i sa iphone-om da se zivi.

 

 

ne vredi te pare ni u ludilu, ali bar dobro drzi cenu i lako se prodaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo to poređenje iPhone 6 sa BB Passportom (probo sam od prijatelja, najbolji telefon ikad što sam koristio, za ta 2 dana):

 

 

iPhone 6 je našminkan komad plastike, jedno vreme sam i koristio neke Apple prozvode počev od Macbook Pro-a do iPoda. Posle sam video i shvatio, kakvo je to sranje od hardvera.

iPhone nikad nisam koristio već ostao veran BB do kraja, jer su stabilni i ektremno brzi ( evo Bold 9780 kupljen u nov 2011, radi ko da je izašo ispod čekića). Neka se spremi Passport.

Edited by Schneider
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo je pitanje dana kad ce BB u istoriju. passport je zbog oblika neupotrebljiv, ne moze u dzep ni nigde ne staje lepo. iphone 6 mi stoji u dzepu od kosulje (jer je lagan). passport je dobar za one koji stalno kucaju mailove s nogu, a takvih ljudi je vrlo vrlo malo. mailove se uglavnom salju iz kancelarije ili od kuce, a onaj mikroskopski promil ljudi koji stalno putuju i salju mailove su publika za passport.

 

iphone 6 je odlican telefon, ako govorimo o kvalitetu izrade i usability-ju za 95% korisnika. fotke su super, ima ugradjene neke filtere koje mozes da biras i koji umeju da oduseve ljude (ukljucim sepiu ili crno belo i odmah vidim rezultat, bez naknadne obrade). to ljudi vole.

 

ispred mene su trenutno macbook pro i lenovo T420, oba su odlicni laptopovi. razlikuju ih detalji ali nema sumnje u kvalitet izrade. ni jedan nije nasminkan komad plastike jer oba sluze vec par godina, minimum 8 sati dnevno, nekad i duze, prilicno optereceni razvojnim alatima i drugim sranjima. jako pouzdane sprave.

 

ne treba bili evandjelista i fan bilo cega, i covek se za 15 minuta navikne na bilo koji uredjaj.

 

p.s.

najbolji telefon ikad napravljen po odnosu onog sto nudi i cene je nexus 5.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iphone 6 čak nije ni napravljen od plastike :haha:

Evo sad već više od godine kako koristim 5s, radi kao prvog dana, odličan telefon. Neki su ga u firmi menjali za 6 al' ja nešto ne vidim poentu za sad.

 

MBP koristim za posao isto toliko, radi svaki dan 8-10 sati, ne gasim ga nikad, stalno je u standby, nikad ne izneveri a nosam ga svaki dan u rancu i na -25 i na +35 po kiši, snegu... Osim njega imam i jedan stari MBP on je već počeo da se restartuje sam, al je star skoro 5 godina, do pre nekih 6 meseci je radio bez ikakvih problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

iPod je najbolji plejer za muziku s kojim sam dosao u kontakt. Imam Nano 4. generaciju vec skoro 6 godina, ogrebotinu nema, jedino je malo baterija oslabila, pa mi traje dan-dva, a ne po nedelju dana kao kad sam uzeo (napuni se za dva sata, tako da bleja).

 

Inace, imao sam mnogo problema s difolt aplikacijom za android galeriju, instalirao QuickPic, jebe kevu https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alensw.PicFolder&hl=sr

Share this post


Link to post
Share on other sites

zanimalo me je poredjenje sa nekim boljim androidom, recimo nexusom... u medjuvremenu sam uzeo iphone 6, na nagovor (i odusevljenje) kolega koji su teski apple fanatici i evandjelisti. :haha:

 

sta znam, utisci su ok, nista spektakularno. to zakljucavanje na otisak prsta je stvarno sjajna stvar. fotke su bolje nego na nexusima, zvuk za 2 klase bolji.

 

korisnost sto se tice interfejsa je za klasu bolja na androidu. iphone ima neke ozbiljne falike i nije bas najbolji izbor za nekog kome mobilni sluzi da organizuje vreme, podsetnike, dokumenta, mailove i slicno. android ga sije tu, ali ok, moze i sa iphone-om da se zivi.

 

 

ne vredi te pare ni u ludilu, ali bar dobro drzi cenu i lako se prodaje.

 

Slazem se za kameru, dobra je. I lepo je uradjen, spolja makar, lepse nego moj galaxy 5 (iskreno 4 mi je bio lepse 'zavrsen').

 

A ovo ostalo... ne znam sta da ti kazem, cini mi se da je to dosta stvar navike.

Moji roditelji su navikli na iphone (mada cale je tech freak pa ima i macbook i laptop i nekoliko tableta i telefon, i verovatno jos sprava za koje ne znam... a majka je korisnik kome bi posao radila i nokia 3210). Muz fura nokiju novu po sluzbenoj duznosti i u pocetku se kleo u nju, sad vec razmislja o androidu.

Ja licno ne bih menjala android i to samsung, jer sam navikla. Kada bih morala da mesec dana koristim iphone, verovatno ne bih posle htela da menjam ni to.

 

Zavisi valjda koliko ti je stalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najveci problem je sto kod nas operateri bukvalno ovlasceno deru sa cenama, bas je skoro bila vest, gde su i novinari konacno skapirali, da stavljaju i do 50% vece cene telefona.Tako da smo mi ovde prinudjeni na to da kupujemo telefone, jer se tako vise isplati nego preko paketa.Ali bukvalno.

 

Jbt sad gledam, u sred Nemacke(e plus i O2), sa paketom od 50e(sto je manje od naseg premium bbubreg plus paketa kod operatera) mesecno, najnoviji samsung s6 za jedan jebeni evro( a uz npr paket od 25e, dajes 30e mesecno za fon, na 12 meseci!!!!)...a kod nas uz one najjace pakete od 8000-9000 mora da doplatis jos 150e, a uz paket ekvivalentan ovom od 50e, i do 300e doplate.Lopovluk preimium vrste drzavni.Bre deru nas i na premium i na srednjoj klasi i na najjeftinijim uredjajima.

 

Da je to sve normalno i sredjeno, i nas bi ovde boleo tuki i sta ko ima, bitno da radi dobro, bio ajfon, bio samsung ili ei nis...kad ti uz normalan paket mozes bilo koji da dobijes ili za dinar ili za manju nadoknadu...a ne ovo.Uz prosecan paket u Srbiji od 1500-2000 ja moram da izdvojim jos 700e da bi kupio bolji fon, a u radnjama isti taj bude 350-500, a preko cak i manje.

 

 

 

FiiO svi hvale, cak i oni hardcore audiofili.

Edited by sale 3sm Larry Flynt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pizdim, za koji mesec mi istice paket, Samsung Galaxy S3 Neo uz paket od 1600 na dve godine oko 100e doplata. Jebem im mater bas.

 

Secam se kad sam kupovao ovaj prokleti Zte Blade G, u Telenoru njegova cena bez paketa 28000, a u inostranstvu oko 120 evra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

250 evra za pleja? pa šta taj radi? jel vodootporan na vatru i ostale elementarne nedoumice ili koja fora?

 

al ozbiljno, pokušavam da razumem potrebu za plejerom kada uvek sa sobom imaš telefon koji obavlja između ostalih i tu funkciju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...