Jump to content

Mobilni telefoni


Aleksandar

Recommended Posts

Najveci problem je sto kod nas operateri bukvalno ovlasceno deru sa cenama, bas je skoro bila vest, gde su i novinari konacno skapirali, da stavljaju i do 50% vece cene telefona.Tako da smo mi ovde prinudjeni na to da kupujemo telefone, jer se tako vise isplati nego preko paketa.Ali bukvalno.

 

Jbt sad gledam, u sred Nemacke(e plus i O2), sa paketom od 50e(sto je manje od naseg premium bbubreg plus paketa kod operatera) mesecno, najnoviji samsung s6 za jedan jebeni evro( a uz npr paket od 25e, dajes 30e mesecno za fon, na 12 meseci!!!!)...a kod nas uz one najjace pakete od 8000-9000 mora da doplatis jos 150e, a uz paket ekvivalentan ovom od 50e, i do 300e doplate.Lopovluk preimium vrste drzavni.Bre deru nas i na premium i na srednjoj klasi i na najjeftinijim uredjajima.

 

Da je to sve normalno i sredjeno, i nas bi ovde boleo tuki i sta ko ima, bitno da radi dobro, bio ajfon, bio samsung ili ei nis...kad ti uz normalan paket mozes bilo koji da dobijes ili za dinar ili za manju nadoknadu...a ne ovo.Uz prosecan paket u Srbiji od 1500-2000 ja moram da izdvojim jos 700e da bi kupio bolji fon, a u radnjama isti taj bude 350-500, a preko cak i manje.

Zakon ponude i potražnje. Niko nas ne bije da kupujemo dobre telefone i pakete. Ja sam sad na paketu od ~500rsd (sa 25% popusta koje sam dobio) i ako mi crkne postojeći telefon, kupiću novi bez ugovora za 100-120€, ne više od toga sigurno. Malo telefoniram, retko šaljem SMS, malo čitam vesti, ne znam ni šta će mi telefon. Malo viber i whatsapp i to je to. Planiram da kupim neki Win tablet, i uživam u ekranu od ~10", normalnom OS-u i programima.

 

Šteta što je M$ usr'o Lumiu 535, inače bi za 110€ mog'o da kupiš pristojan telefon. Ovako moraš da pljuneš ~160€ za 640

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali samo u zemljama gde je stanovnistvo siromasno, (a vidi kako se zivi u bogatijim zemljama) ce da da 600 evra za mobilni, a plata mu 400. statusni simbol i biti cool, to kosta.

 

najmanje se isplati preko operatera. jos imas obavezu na 2 godine, i mnogo skuplji telefon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo gotivna igrica, meni je pogodio Zagora, onog zelenog duha iz Sundjer Boba i svasta nesto

 

http://www.freedownloadok.com/2013/10/akinator-genie-android-app.html

 

Ima i domace politicare

 

a9Wz7YC.png

 

Inace ubo je i Dilana, Teksa, MrNoa cak i Blek stenu jebenog, uz pitanje 'da li ga znas od malena' :haha:

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

al ozbiljno, pokušavam da razumem potrebu za plejerom kada uvek sa sobom imaš telefon koji obavlja između ostalih i tu funkciju...

 

kako da trčiš ili voziš bajs s telefonom? plejeri imaju bolji zvuk, ne troši se baterija telefona, sve je bolje

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja i inače trčim trčim i vozim sa telefonom jer mi je on u isto vreme gps, štoperica i... pa, telefon...

mada, jedino kada trčim sam puštam muziku što je skoro nikad, a na bicikli baš nikad, to je već kandidatura za darvinovu nagradu na našim ulicama...

kada trčim u ruci mi je, kada vozim onda je u zadnjem džepu...

a po gradu toliko ima spoljašnje buke da mislim da je nemoguće dovoljno izolovati zvuk da bi se osetila razlika u kvalitetu...

 

al dobro, verujem da tebi korišćenje pleja ima smisla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

koristim slušalice koje idu duboko u uši, pa je izolacija perfektna, te se i razlike primećuju

štopericu sam imao na Ajpodu, gps mi ne treba po Beogradu i kod kuće

 

a i koristim telefon koji ima skoro 200 grama, smetao bi mi kad bih ga nosio na trčanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj 535, priča se da ima problema sa ekranom (tačnije loše reaguje na dodir). Uzmi 640, sad je izašla, uskoro će valjda i kod nas. Biće oko 50€ skuplja u radnji, znači možda par 'iljada u paketu

 

Kul, hvala, verovatno cu na leto da uzmem, taman i da vidim kako se 535 pokazuje kod ovih mojih, ako je kao sto kazes, 640 it is :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...