Jump to content

Mobilni telefoni


Aleksandar

Recommended Posts

Pa svi zato i hvale BB, za kucanje je savršen, ja na samsungu moram da stavim onu 3x4 tastaturu, kad sam probao prvi put BB da pišem, leteo sam sa tekstom, i ni jednu grešku nisam napravio. Bolje su fizičke tipke nesumnjivo.

Edited by Hail Metal

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam morao 3x4 kad sam imao samsung ace 2, qwertz mogu samo na ogromnom ekranu, pa tako kucam otkad sam uzeo ovaj LG G3, mada i ovde masim kao blesav s ovim debelim prstima, a t9 je poprilično očajan, i posle jače od pola godine moram nove reči da mu ubacujem. Svakako da je za brzo kucanje bolje imati prave tipke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

stigao Windows 10 za korisnike telefona koji imaju Insider app

 

ne znam kako je kod drugih operativnih sistema, ali moja 920 napravljena 2012. godine je dobila apdejt i sve fercera bez greške, bolje nego na WP 8.1, a vidim da su podržani i uređaji sa 512mb RAM

ispravili su sve sitne gluposti koje su mi išle na kurac i zbog kojih sam u poslednje vreme razmišljao da pređem na iOS ili Android

nisam još stigao da prođem kroz sve sync opcije između telefona i PC, videću kako to funkcioniše

 

kapiram da na novim Microsoft telefonima sve radi još bolje, moraću da probam

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blago tebi onda. Meni na 920 sa 8.1 sve radi savrseno ali od kako sam stavio Win 10 sve je mega sporo. Jedino sto mi se mnogo svidja kako sve izgleda. Kliknem na mapu, cekam da se otvori... krenem da ukucam ulicu koju hocu da nadjem i opet cekam neko vreme da mogu da kucam. I sve tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo sa mapama imaš taj problem ili sa još nečim?

meni Maps app radi odlično, evo sad sam probao

 

na 8.1 sam imao dve aplikacije sa mapama, sad imam samo Maps, za koju stoji da su HERE i Microsoft Corporation nosioci prava

ova druga više ne radi

 

 

možda je i do instalacije

meni je juče sve zabagovalo nakon instalacije, bukvalno ništa nisam mogao da radim, pa sam odradio hard reset

onda je telefon svukao sva podešvanja sa naloga i sve se vratilo kao na 8.1 (osim fotografija i dokumenata koje nisam imao na OneDrive, konverzacija u WhatsApp, Viber itd, dakle neke sitnice) i radi perfektno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sve mi radi tako sporo, mape su samo jedan primer. Kada udjem u album cekam malo da mi prikaze thumbnailove slika. Ima i bagove, na primer, stigne mi sms ili email a ne prikazuje mi notifikaciju za to. Ranije sam dosta gotivio Win i tako to ali u poslednjih nekoliko meseci je polako menjam misljenje. I merkam Nexus 6P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izdao si Zvezdu, izdaćeš i Windows. Kad-tad!

 

vrlo moguće

sad vidim da je MS preuzeo potpunu kontrolu nad sistemom, nema više onoga da od operatora zavisi kada će stići apdejt

to znači da će sad i na računaru i na telefonu oni koji koriste Windows imati istu verziju sistema

Share this post


Link to post
Share on other sites

vrlo moguće

sad vidim da je MS preuzeo potpunu kontrolu nad sistemom, nema više onoga da od operatora zavisi kada će stići apdejt

to znači da će sad i na računaru i na telefonu oni koji koriste Windows imati istu verziju sistema

 

Ovo je prava stvar, mada je u početnoj fazi razvoja https://copperhead.co/android/

Dotle http://www.cyanogenmod.org/

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad vidim da je MS preuzeo potpunu kontrolu nad sistemom, nema više onoga da od operatora zavisi kada će stići apdejt

to znači da će sad i na računaru i na telefonu oni koji koriste Windows imati istu verziju sistema

A ako ne koristim Win na računaru, nikada neću dobiti apdejt? Link or it didn't happen. Na stranu to što iako nemam mnogo poverenja u M$-u, mnogo manje imam u provajdere.

 

Android nikad više iz principa. Google je postao gori Microsoft od Microsofta 90-ih. A ni Apple nije mnogo bolji. Najradio bih uzeo neki Ubuntu telefon, iako znam da je bagovit. Mada verovatnije će biti Lumia 640/650

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam se dobro izrazio, hteo sam da kažem da će telefoni uvek imati istu verziju kao i računari (pretpostavljam i tableti).

 

Provajderi više neće imati ništa sa apdejtovanjem.

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...