Jump to content

Mobilni telefoni


Aleksandar

Recommended Posts

Samo? Je l' si ikada video Super LCD i Super AMOLED? Super AMOLED je najbolji ekran na tržištu, ja imam Galaxy S i neverovatno je koliko se smorim kada uzmem neki drugi fon sa LCDom, jedino je Apple Retina u rangu S-AMOLEDa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo sutra. iPhone 4 je svakako bolji telefon, i po ekranu i po mogućnostima. Windows Phone 7 je nedovoljno razvijen projekat, ali ima dobru koncepciju, valjda će biti više aplikacija za njega ubuduće.

 

@Ozziris

 

Otkud ti to da je 230e razlika? Cene na mobilnom svetu nemaju veze sa vezom, možeš za 400e kupiti Galaxy S nov, a po oglasima neotpakovan sa 2 godine garancije za 320e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ozziris

 

Otkud ti to da je 230e razlika? Cene na mobilnom svetu nemaju veze sa vezom, možeš za 400e kupiti Galaxy S nov, a po oglasima neotpakovan sa 2 godine garancije za 320e.

 

Jbm li ga..nisam imao drugi parametar od mobilnog sveta. Kad skupim kintu obraticu ti se oko kupovine ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misliš na 2.2 Android generalno ili samo na Defy? 2.2 je bio poprilično stabilan, a 2.3.3 koji ja imam na svom fonu je još stabilniji i bolji.

 

generalno.'aj' sto je tako po mom iskustvu,posto sam i vise nego laik,vec i ortak koji je developer tvrdi isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolji je po ekranu, po kameri (mislim na HD snimke), po integraciji sa svime i svačim, dok je HTC HD7 isti telefon kao HD2 samo prepakovan u drugo kućište. I to nije moje mišljenje, već je činjenica što možeš i sam proveriti, skroz je isti hardver kao na HD2, kao što rekoh.

 

Jbm li ga..nisam imao drugi parametar od mobilnog sveta. Kad skupim kintu obraticu ti se oko kupovine ;)

 

Slobodno, pošto se puno bakćem oko smartfonova. :)

Edited by trenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Шејтанов Чобан

Не постоји телефон који не може да уради оно што може ајфон 4.

Вин 7 је још увек неразвијен и нема подршку за мултитаскинг и копи пејст.

Биће на јесен.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Шејтанов Чобан

Па који је тај који већ сада може?

 

Неки новији ХТЦ,Самсунг Галакси С,и Галакси С 2 који је тренутно најјачи телефон на тржишту.

Па,Моторола Атрикс итд.

Ајфон је до јаја што има милијарду апликација за њега,не видим по чему је у предности над осталим произвођачима.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Шејтанов Чобан

Možda, po veličini.

Na tržištu trenutno ne postoji bolji telefon/igračka od iPhone-a 4.

Samsung-Galaxy-S2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pazario sam pre nekih 10-ak dana Dell Streak. Za neupucene (ako vam je Google daleko) to je 5" kao shatro tablet, iliti tacnije mutant izmedju tableta i telefona (tabletfon?).

Sto se mene tice to je telefon sa dovoljno velikim ekranom :). Cenim da bi se navikao i na 7" i da bih ga isto koristio.

 

Hardver je u nivou najvise klase od pre oko godinu, kad je i izasao - 1 GHz Snapdragon platforma, 512M ram, 2GB flash, 5Mpx kamera sa 720p videom, a lepo je sto uz njega ide i 16GB kartica...

 

Fabricki je bio instaliran Froyo, i ima update na 2.2.2 kog me mrzelo da instaliram.

 

Posto mi je prethodni telefon bio Motorola Milestone, nekako razlika je kao kad posle Juga kupis Mercedes - iako se po hardveru ne bi reklo. Ekran od 5" je divan. Iako je rezolucija HVGA (800x480), DPI je smanjen, pa na ekran staje mnogo vise podataka nego na 3.7", dok realno razliku u DPI-ju ni ne primecujem (fizicka granica ljudskog oka, uostalom, je vec prakticno dostignuta na Apple-ovoj Retini (otud ime) i/ili QHD ekranima). Baterija drzi kao i svi ostali Android telefoni, bitno je da moze da pregura dan i po sa stalno ukljucenim 3G-om i syncom maila, facebooka, RSS-a i jos par gluposti, sto znaci da bez tog moze i 3 dana.

 

Malo smara sto je default orijentacija landscape, pa je lockscreen i incoming call screen izvrnut kad ga gledate kao telefon. Takodje i touch dugmici su isto tako orijentisani i rasporedjeni. No ja ga toplo preporucujem, ako ste imali ikakvog skepticizma prema ogromnim ekranima. Posle Milestone-a, sunce me ogrejalo sa Dell-om.

 

Ono sto je najbitnije da radi superbrzo, ne zaglavljuje, ne glupira se... I pri tome na ekran staje mnogo vishe toga. Posto verujem da nikom nije padalo na pamet da uopste razmatra Dell Streak, eto vam ideje. I da, postoji zvanicni uvoznik, znaci ima pravu garanciju od 2 god., a ne onu kung-fu od 6 meseci kad ih djornu sa stranih mreza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo na izboru, preporučujem ti da ga rootuješ i da staviš custom rom, ima sad finih 2.3.4 romova, imam isti telefon. Skidaj sa forum.mobilism.org aplikacije koje se plaćaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da vas pitam, experte za fonove :) Razmisljam da uzmem HTC Touch HD ali mi se ne svidja sto ima Windows OS, a ne Android. Da li moze da se ubaci Android umesto W-os-a?

 

A drugo, imam i opciju Google Nexus One (koji mi se mnogo vise svidja), pa da pitam, mozda ga je neko koristio, sta misli o istom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...