Jump to content

Skolovani muzičari


WHISPER_EVE

Recommended Posts

P.S. Jebes Berklee (tako se to pise jel'da), Musician's Institute je ono Pravo. Em je u L.A.-jo, fina klima, Goljivud, em ako su neke devojcice zainteresovane da prihajajo na skolovanje, useljiv sam :rolleyes: .

Evo ja sam zainteresovana.... :D

 

 

@Fiery

 

Procitaj moj post i onaj primer koji sam navela.... moj moto je da -Treba raditi jednu stvar do kraja a ne vise stvari ofrlje... :da:

 

Ali ti nisi ocigledno shvatio sta sam ja htela da kazem pa si se zato izrazio u smislu- Zasto se ogranicavati....

Edited by WHISPER_EVE

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 140
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Много мрсите муда ви школовани музичари... знате колико људе овде заболе за то што је ико од вас био на проби неког бенда и видео шта раде академци... С тим желите да докажете колико сте ВИ у ствари створени да свирате и колико имате талента, да је наша академија срање као и људи који иду у исту и да сте ви школовано-самоуки вундеркинд-ови. Јесте ли барем срећни кад видите свој пост који сте мучно искуцали да би својој јадној глави доказали да сте бољи од других...

 

Такве нарцисе треба спалити на ломачи или бацити на ''голи оток''... од вас народ нема прилике да покаже колико музика вреди... само кењате... будале.

 

Част изузецима и објективним људима који су овде вероватно само посетили тему, написали нешто релативно паметно и отишли са ње главом без обзира јер је тема за лечење комплекса... Импресивно.

Edited by *Tea*

Share this post


Link to post
Share on other sites

релативно паметно и отишли са ње главом без обзира јер је тема за лечење комплекса

:da:

 

Ali mislim da su ovde svi ( i skolovani i ne skolovani muzicari ) postovali samo da bi se neko slozio sa njima, tj da bi lecili svoje komplekse ( sem dusana i secracona ), svako je izneo svoje misljenje i ZELI da ga drugi podrze, i svi kenjaju i traze opravdanja za svoje ne uspehe ( ne skolovanost, manjak virtuoznosti, manjak ideja itd ) i tako se dele u dva tabora ( obrazovani i ne obrazovani muzicari ) i onda seru i pljuju drugu grupu ... kao da ste jebeni navijaci ...

 

Ili ona glupost skola ce te zatupeti ... ako si tako lako podvodljiv i los clanak na internetu ce te takodje zatupeti ... i privatni profesor ako ima los dan i onda pocne da ti sere o nekim glupostima i ti to sve pratis, i to je zatupljivanje ... naravno da ces daleko vise nauciti kada vas je manje na jednog profana ... ali opet ... i da, koliko vas koji stojite iza tog misljenja da je "skola zlo" zaista i zavirilo u ustanove te akademije? Znate samo ono sto ste culi od nekih ljudi ... a tesko da je misljenje tih osoba 100% isto kao vase ... jer svi mi razmisljamo razlicito ... ako imas svoje misljenje svaka glupost koju ti oni predju ti moze doci samo kao vezba ... ne kao nesto sto ce unistiti tvoje znanje ...

 

 

Ps

 

Konačno ako nekog sputava znanje o muzici da bude kreativan, taj nije nikada ni bio kreativan, ne može učenje o nečemu da vas učini manje sposobnim. Kao, lošije vozim auto nakon polaganje nego pre. Bolje sam kuvala ručak pre nego što mi je majka pokazala kako se kuva pasulj, a sad pravim splačine jer me je "obrazovanje pokvarilo". Najbolje sam popravljao kola dok nisam znao šta je karburator već sam išao po "feeling"-u.

Budalaština.

 

:) ... savrseno receno :da:

Edited by Anarki StarScream

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali mislim da su ovde svi ( i skolovani i ne skolovani muzicari ) postovali samo da bi se neko slozio sa njima, tj da bi lecili svoje komplekse ( sem dusana i secracona ), svako je izneo svoje misljenje i ZELI da ga drugi podrze, i svi kenjaju i traze opravdanja za svoje ne uspehe ( ne skolovanost, manjak virtuoznosti, manjak ideja itd ) i tako se dele u dva tabora ( obrazovani i ne obrazovani muzicari ) i onda seru i pljuju drugu grupu ...

 

Pa to je uglavnom uvek tako...nazalost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko misli da skola nije bitna taj se zajebao debelo,no ovo je vec receno.

To da skola nije bitna bi znacilo da ako neko zeli da zna programiranje ne treba da uci vec samo da kompajlira i kompajlira... e moze to,ALI u Liliputu!Aj nek neko pokusa da npr. modira(ali stvaro modira) u Quakeu III bez poznavanja afine geometrije i bez poznavanja C-a,on ce to kao sam da nauci,oce AL za 10 godina,a za to vreme ce njegove kolege prasiti na zapadu,rusiji,kini,za debele pare.Sve ovo je vrlo slicno i za muziku.

Druga je stvar imati dobru ideju,ali dzabe ideja ako ne znas da je implementiras.

P.S. svaka cast Paganiniju i ostalim vunderkidovima koji su svo znanje stekli pre faxa,ili imaju osecaj nad osecajima za stvari kojima se bave,a njih je malo,vrlo vrlo malo.

Pomirite se sa tim-mozete da prosipate vase poznavanje teorije ili negiranje potrebe za istom ali odraditi nesto revolucionarno ili novo zahteva poznavanje stvari kojom se bavis (od pocetka do kraja) + ideja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko misli da skola nije bitna taj se zajebao debelo,no ovo je vec receno.

To da skola nije bitna bi znacilo da ako neko zeli da zna programiranje ne treba da uci vec samo da kompajlira i kompajlira... e moze to,ALI u Liliputu!Aj nek neko pokusa da npr. modira(ali stvaro modira) u Quakeu III bez poznavanja afine geometrije i bez poznavanja C-a,on ce to kao sam da nauci,oce AL za 10 godina,a za to vreme ce njegove kolege prasiti na zapadu,rusiji,kini,za debele pare.Sve ovo je vrlo slicno i za muziku.

Druga je stvar imati dobru ideju,ali dzabe ideja ako ne znas da je implementiras.

P.S. svaka cast Paganiniju i ostalim vunderkidovima koji su svo znanje stekli pre faxa,ili imaju osecaj nad osecajima za stvari kojima se bave,a njih je malo,vrlo vrlo malo.

Pomirite se sa tim-mozete da prosipate vase poznavanje teorije ili negiranje potrebe za istom ali odraditi nesto revolucionarno ili novo zahteva poznavanje stvari kojom se bavis (od pocetka do kraja) + ideja.

 

Sjajno poredjenje, nema sta.

 

Umetnost = Zanat?

 

bravo-eng.gif

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini mi se da ti nisi bio u muzickoj skoli,podsticu kreativnost i improvizaciju.Ponavljam da bi znao improvizovati moras znati teoriju...Sto se tice sviranja tudjih pesama i tezgarenja stvarno imas cudan stav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitaj moj post i onaj primer koji sam navela.... moj moto je da -Treba raditi jednu stvar do kraja a ne vise stvari ofrlje... :da:

 

Ali ti nisi ocigledno shvatio sta sam ja htela da kazem pa si se zato izrazio u smislu- Zasto se ogranicavati....

Pogresno si se izrazila, jer raditi jednu stvar do kraja nije isto sto i raditi u sto uzem krugu. Ili, drugacije formulisano, rad "ofrlje" se ne izbegava ogranicavanjem dijapazona.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Много мрсите муда ви школовани музичари... знате колико људе овде заболе за то што је ико од вас био на проби неког бенда и видео шта раде академци... С тим желите да докажете колико сте ВИ у ствари створени да свирате и колико имате талента, да је наша академија срање као и људи који иду у исту и да сте ви школовано-самоуки вундеркинд-ови. Јесте ли барем срећни кад видите свој пост који сте мучно искуцали да би својој јадној глави доказали да сте бољи од других...

 

Такве нарцисе треба спалити на ломачи или бацити на ''голи оток''... од вас народ нема прилике да покаже колико музика вреди... само кењате... будале.

 

Част изузецима и објективним људима који су овде вероватно само посетили тему, написали нешто релативно паметно и отишли са ње главом без обзира јер је тема за лечење комплекса... Импресивно.

 

Значи... ГОТОВО!!! :pivopije::pivopije::pivopije::pivopije: Теа, свака ти се дала! Иако те знам као бившег Стромагедон фана кога никад нисам видео, ово је САВРШЕНО!!! Мислим да тема може полако да се укине и свима шлиц на уста ОД УХА ДО УХА! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini mi se da ti nisi bio u muzickoj skoli,podsticu kreativnost i improvizaciju.Ponavljam da bi znao improvizovati moras znati teoriju...Sto se tice sviranja tudjih pesama i tezgarenja stvarno imas cudan stav

 

 

U pravu si, nisam isao (mada se razmisljam da pokusam sa dif. ispitom, pa u srednju za bas). Po TVOM stavu zvucis kao da si isla u muzicku. Ali ono sto ja govorim ne govorim za dzabe. Ja znam mnogo, ali bas mnogo ljudi iz razlicitih m. skola. Znam po ortacima i ortakinjama. Kad ih pitas da li su ikada nest pokusali da komponuju, samo me pogledaju belo?! Ne kazem da sam u pravu ali pazi sad ovo: U muzickim skolama takodje vladaju birokratija i politika - na pr. U Stankovicu jazz odsek za bass gitaru drzi kontrabasista koji prezire bass g. kao instrument. Jes, on kao nesto gura kreativnost, ali takodje ne dozvoljava da koristis druge tehnike sem prstica. To je RETARDIRANO I NE POTSTICE KREATIVNOST. U Slavenskom jedna profanka violine je do skora bila direktor i violinu u ruke nije uzela 6 godina. A ovakvih slucajeva je mnogo. Ja ne kazem da ne treba ici u muzicku. Naravno da treba. Da sam ja mogo ko klinac d idem, isao bih. Takodje se ne secam kada sam rekao da ne treba znati svu teoriju... Naravno da treba, zaboga!

A ovo za tezgu sam se salio. Ja kad kazem tezga mislim "gig". Mi rec tezga upotrebljavamo na drugi nacin. Meni barem tezga znaci isto sto i svirka.

Edited by Malisha

Share this post


Link to post
Share on other sites

oni su neka vrsta pokreta prljavstine :)

 

 

pistolsi su bili pokretna prljavshtina :)

 

svi smo mi nauchili u shkoli da pishemo i brojimo, ali da poshtujemo tudje mishljenje- nope

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fala vi za lepe reči drugari, ja sam hteo da napišem kratak post jer me nervira ta neka zabuna i stalno lomljenje kopalja oko škole, kao da je to ne znam šta, a radi se samo o sistemu učenja. Nekad u prošlosti, imućnije porodice su unajmljivale privatne učitelje da dolaze i drže predavanja njihovoj deci. Znači nije bitno da li je institucija u pitanju, nego da je lakše učiti kada je znanje nekako struktuirano izloženo. Znači ako neko stvarno uzme par knjiga i radi po programu kao manijak, naučiće kao i u školi, jedino što naravno nema koga da pita šta ga interesuje, to je problem.

 

Ima samo još jedna stvar koja nije pomenuta. A to je "prednost kroz falinku" koja se često javlja u muzici, od jazz-a naovamo. To su primeri kada neznanje i "divlje učenje" ili čak neki problem, daju prednost jer osoba nestandardno prilazi instrumentu pa time postaje originalna i drugačija. Mislim da u stvari to pljuvanje škole ima temelj u upoređivanju takvih ljudi sa školovanim. Recimo Django koji mozha ne bi ni bio zapamcjen specijalno kao gitarista da nije imao problem sa prstima, to je dalo tu dodatnu "velichanstvenost". Ili osobe kojima je neznanje u stvari bilo prednost. Recimo znam gomilu laika koji obozhavaju Slash-ove solazhe i sviranje, jer mogu da zapamte temu. Vrlo jasno, on je u vreme hitech gitarista izdvojio sebe upravo time: Nije znao da svira dobro, i onda je pravio jednostavne i efektne deonice i trudio se da izgleda kao frajer dok svira :mrgreen:

Sećam se da je Billy Corgan u guitar world-u rekao da je pokušao kao klinac da svira kao Malmsteen, ali nije mogao, i shvatio je da to nije za njega, već da bude kompozitor, i tako je svet dobio "smashing pumpkins". Znači upravo zato što su priučeni svirači ili kompozitori bi probali nešto što nekom ko je obrazovan ne bi palo na pamet i time izdvajali sebe, ili bi jednostavno tražili drugačija, njima podesna rešenja, kao Jeff Heley.

 

Većina blaćenja škole dobrim delom ima veze sa klasičnom muzikom i učenjem vezano za istu. Tu zaista nema mnogo prostora. Sve je već definisano, i ne možete recimo rešiti da komponujete za orkesar od dva trombona uključena u marshalla, violinu naštimovanu kao kontrabas i frulaša koji ima frulu sa 17 rupa i napravite onda najveću revoluciju u klasičnoj muzici od Mocarta na ovamo. Ne može, zna se šta je šta i kako treba, i ako neko uči za vrhunskog pijanistu, u većini slučajeva neće biti dobar improvizator ili kompozitor... To ga i ne interesuje, niti se to od njega očekuje.

 

Inače, na temu onoga što je Dersu citirao secracona za tezge:

 

Poznanik pita harmonikaša na tezgi gde je upao prvi put u varijantu sa još par ljudi, u pauzi između pesama: "Odakle vi svirate to?" (neki narodnjak). Harmonikaš koji je neki ciga odgovara "Pa znaš, "L" dur". Zbunjen, ovaj postavlja podpitanje "Kako to misliš L dur???" Ciga hvata na harmonici da pokaže odakle "Pa jebem li ga bato, ovde, kod L" (Harmonika je DaLapa brend) :lol::lol::lol:

 

I ima još jedna koja je možda više za temu "koliko vežbate" nego ovu: Na ciganskoj svadbi, cigani se oduševili kako plete "orguljaš" (Ciga svira na klavijaturi, razbija foršpile). Okupilo se par njih oko njega pa ga hvale i hvale, a on se sav ozario. U svom tom hvaljenje "auuuu al sviraš", pita ga jedan ganfer "Pa jel vežbaš ti, kad tako sviraš" a orguljaš će na to: "Ma di smem" :):):)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Devojka je na I ili II godini FMUa kod jednog priznatog profesora u klasi.... Ocekivala sam da razbija...

Medjutim...devojka ne skida pesme na sluh vec tera nekog ortaka da joj skida i onda joj pise note... Pri tom i u tehnici i postavci ruke me je jako razocarala...

 

meni je ovo zaista bilo strasno.... Po skolovanju sam na istom nivou kao ona ali brate.... uverila sam se u to da su klasicari tutubani (cast izuzecima)koji se ogranicavaju na note... Eto ko sve upisuje nasu Akademiju...

to sto ta devojka ne ume da skine pesme na sluh je sigurno posledica neiskustva, a ne neke zatupljenosti. u srednjoj muzickoj malo koji profan se pomuci da razvije ucenicima harmonski sluh, sto je izuzetno vazno po meni, pa zato mnogi posle imaju poteskoca pri "skidanju", ukoliko to nisu ranije radili.

sto se mene tice, spojila sam lepo i korisno. studiram teoriju muzike tako da muzici prilazim i sa te naucne strane, a ovako pevam i sviram sebi za dusu, pisem pesme i s vremena na vreme komponujem. izuzetno cenim ljude koji su neskolovani, a imaju znanje i iskustvo do kog su sami dosli. obicno bolje saradjujem sa njima nego sa skolovanim muzicarima. kod skolovanih me recimo nervira sto su neretko formalisti i "prosipaju" servirano znanje koje cak nisu ni podvrgnuli kritickom razmatranju. kod neskolovanih me pak nervira sto uvek imaju "pik" na skolovane muzicare jer pojedinci tako podsvesno lece svoje komplekse. bukvalno, ne smes danas da kazes da studiras FMU jer si odmah "obelezen". medjutim, profi muzicarima je najvaznije da si dobar, a da li si skolovan ili ne je nebitno, sto je po meni zdrav stav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Шта вам је људи , па наравно да је школа добра , али има више врста музике , мислим по захтевности и афинитетима , а таленат тј. креативност је неопходан услов за композитора али не и за извођача-занатлију.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...