Jump to content

Dimmu Borgir


Natasha!

Recommended Posts

Лично, фаворизујем тип вокала какав имају Дани, Шаграт или Атила а то опет услед начина певања какав је потекао од Кинг Дајмонда.

Волим те травестије, вриштање па граул, шкрипање грла па шапутање па рафално вриштајуће рецитовање и сл.

То даје знатну динамику и просторност, будеш затечен појединим деоницама ...

Мислим, то је квалитет у певању каквог нема у оставим врстама музике.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U ostalim pravcima ili je maksimalan gej skrim ili je neki jeftin growl(cast izucecima)

Sto se tice Denija iskreno mislim da je genije u svakom pogledu ma koliko on izgledao gej.Shagrat ima mocan i dubok growl koji retko ko moze da izvuce a da bude tako zao i pun energije.ipak black metal je muzika drugacija od ostalih pravaca,to je vise od muzike...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Лично, фаворизујем тип вокала какав имају Дани, Шаграт или Атила а то опет услед начина певања какав је потекао од Кинг Дајмонда.

Волим те травестије, вриштање па граул, шкрипање грла па шапутање па рафално вриштајуће рецитовање и сл.

То даје знатну динамику и просторност, будеш затечен појединим деоницама ...

Мислим, то је квалитет у певању каквог нема у оставим врстама музике.

Ti kad kazes, receno je...bravo Gavro...stavaljam te u Avatar....:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U ostalim pravcima ili je maksimalan gej skrim ili je neki jeftin growl(cast izucecima)

Sto se tice Denija iskreno mislim da je genije u svakom pogledu ma koliko on izgledao gej.Shagrat ima mocan i dubok growl koji retko ko moze da izvuce a da bude tako zao i pun energije.

Bas tako :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vortex odlično peva, samo što bih ja više voleo da u Dimmu Borgir dovedu pevačicu koja će pevati clean. Kad može Cradle of Filth, što ne bi i oni. Darzamat razvaljuje sa svojom pevačicom. Pogotovo su tekstovi poput The Serpentine Offering pogodni za ženski vokal, zato što se po Bibliji zmija obratila ženi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh kakvu diskusiju pokrenuh samo što sam pomenula zamjenu Vortexa i Shagratha :)

Ali definitivno pjevaljku u Dimmu-u ne mogu da zamislim,bez obzira na tematiku The SEPERTINE OFFERING.Čak mislim da Shagrath baš i ne voli žene(pjevačice)u metal muzici(čitala sam neki intervju s njm kad je to izjavio)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Лично, фаворизујем тип вокала какав имају Дани, Шаграт или Атила а то опет услед начина певања какав је потекао од Кинг Дајмонда.

Волим те травестије, вриштање па граул, шкрипање грла па шапутање па рафално вриштајуће рецитовање и сл.

То даје знатну динамику и просторност, будеш затечен појединим деоницама ...

Мислим, то је квалитет у певању каквог нема у оставим врстама музике.

 

Baš sam pevao Anti sa Ordo Ad Chao dok sam pisao maturski, sa svim onim bolesnim prelazima :)

 

Avaj, nisam znao da je keva u susednoj prostoriji.

 

Pozz iz Laze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Узех од Гроба оригинал "Spiritual Black Dimensions" у нади да ћу успети да (најзад, имам 4 различита снимка!) изрипујем сам и решим муку али ...

Гробовом диску, наравно, ништа не фали али сам сазнао ружну истини (које сам се бојао од кад сам први пут и чуо албум) да је продукција заиста очајна за овакав тип музике.

Албум, бре, не може да слуша љуЦки јер дословно - шишти ...

Да није тако лошег звука, гарантујем да би га сви сврставали међу најбоља Dimmu Borgir остварења а ако ништа друго, "Reptile" ми је међу омиљенијим Dimmu песмама.

Пих, мајку му, каква штета ...

:no:

Па, где су они били кад је то миксовано и продуцирано, јебо их курац!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не разумем шта фали звуку на "Stormblast"?

Уопште али уопште ми не долази до мозга да је ре-продуциран због лошег звука,

мислим да је то обичан нонсенс.

Реиздат је због алавости и диско-куће и самог бенда а у недостатку свежег материјала послужили су се прљавим триком који није много коштао а капирам да се доста добро продавао.

Ре-издање нема ништа од оне искрености и енергије коју има оригинал.

Он може бити добар албум али да не знам да постоји исти такав (зар ово већ не личи на глупост?).

На страну то што ми је оригинал омот међу бољим блек метал омотима икада иако истини за вољу, ни овај нови није лош.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam bas, Mayhem sam preslusao na pola uveta, i nesto mi nije

na prvo slusanje zanimljiv.

Dimmu razbija tokom celog albuma, u stvari prva polovina mi je mnogo

bolja, al opet prava uzivancija za slusanje!

 

Al slog me strefio kada sam video kakva se turneja sprema:

Dimmu Borgir

Unearth

Kataklysm

Devil Driver

Za sad je najbliza Budimpesta 17 oktobar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...