Jump to content

Pravilna ishrana / zdravlje / gojaznost


Face Of Melinda

Recommended Posts

... btw secam se da sam kao klinka (10-12god) negde citala o bulimiji. I onako bilo mi uvrnuto da neko jede pa da povraca, ali sam odlucila da probam to da vidim u cemu je fora, mora da ima neka fora kad se to toliko radi jel...

I stanem ja tako pred wc solju stavim prst u grlo ko sto su napisali da rade i nista.. Cimam se ja tako na kraju sam se nesto bezveze ispeglala i prepoznam da je to eurokrem sto sam pojela. I bi mi toliko zao da ne mogu da vam opisem!

:):):):)

 

I pravo da vam kazem do dan danas mi uopste nije jasno keko neko moze to da uradi sebi i divnoj hrani....

Meni nije jasno kako nekom uopste moze da padne na pamet da proba tako nesto. :P

 

Ja sam nešto niži (178-180), a prošle godine (u ovo neko vreme) nisam mnogo mrdao iz kuće jedno 4-5 meseci i imao sam dobrih 70Kg, i ono... baš mi nije trebalo ni više ni manje... ali posle preseljenje... jurnjava... opet dođoh do 60 i nešto.

Au, to je bas malo. Ja sam te visine i imam 82-83 kile, nekad dodjem i do 85. Meni ne smeta. Imam krupne kosti, pa zbog toga. Inace par puta sam cuo da sam \"debeo\", a nisam. :)

 

Momci divni ste sto stavljate na raspolaganje vase misice.. :wub:

Treba da otvorimo neku temu koja ce se baviti poslovima oko kojih treba pomoc.. Tipa \"razjebati plakar, izneti i baciti u djubre za rucak i pivo\" :)

 

:)

Kako placas? U naturi? :)

 

brate ja cu tebe stvarno da angazujem ne nekim gradjevinskim radovima kod mene u Cacku,kad budu dosli na red... ko

Eto, moze kad Velja-selja bude pravio nov bazen. :)

 

поносно носим свих110 кила :rockdevil:

A ja te uvek zamisljao nekako mrsavog. Nema veze, dobro je to, zbog dece u skoli. ;)

 

jedem ja voce u nenormalnim kolicinama , ali ne mogu da se najedem od toga . ovih poslednji dana se donekle normalno hranim : supe , mleko , tunjevina , jaja , voce , salate , ... ali problem je sto nemam vremena nista da skuvam pristojno . po citav dan visim na faksu , pojedem nesto suvo , dodjem u stan , sednem da ucim , legnem da spavam . studentski dani nisu bas zdravlje friendly .

Tacno. Kad sam studirao, cetvrtak, u frizideru samo slanina i svinjska mast i imao sam pola vekne hleba. Presekao hleb po duzini, namazao mascu i naseckao slanine. Kad sam to pojeo, samo sam seo na krevet i jedno 10-15 minuta nisam bio u stanju da se mrdnem. Ah, studentski dani. :)

 

Ja licno ne mrsavim kako zelim jer me sirovo voce/povrce/zrnjevlje ne zadovoljavaju

A sta te zadovoljava? :bigblue:

 

Vise seksualnih aktivnosti i ima suvisne kile da se nastanu :lol:

Eh, kad sam ja to jos rekao, pa niko ne slusa. Nejebica, pa to ti je.

 

Jebeš devojke koje su kost i koža... bljak.

Pa da, bolje da ljulja, nego da zulja. :)

 

Grok! :)

 

:pivopije:

Hahahaha, pwned. :)

Edited by Sisus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sad pojeo jednu sniclu...i malo grozdja...pa cu malo na voznju bajkom...pa posle da pijedem jos koju sniclu...nedelja je dan za ozderavanje :D
Прво, никад немој заједно да једеш воће и осталу храну јер долази до неких нежељених реакција у стомаку (ферментација). Воће једи или 30 минута пре или 2 сата после јела. Друго, зашто једеш шницлу пре вожње бајса? Шницла (говеђа претпостављам?) је пуна протеина а протеин је градивни елемент (служи за изградњу мишића) а не даје ти енергију. Пре физичких активности најбоље ти је да поједеш неке сложене угљене хидрате (браон пиринач, макароне, црни хлеб, кувани кромпир...) или неки слаткиш (ако си баш зависник), нешто ће ти дати енергију.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Прво, никад немој заједно да једеш воће и осталу храну јер долази до неких нежељених реакција у стомаку (ферментација). Воће једи или 30 минута пре или 2 сата после јела. Друго, зашто једеш шницлу пре вожње бајса? Шницла (говеђа претпостављам?) је пуна протеина а протеин је градивни елемент (служи за изградњу мишића) а не даје ти енергију. Пре физичких активности најбоље ти је да поједеш неке сложене угљене хидрате (браон пиринач, макароне, црни хлеб, кувани кромпир...) или неки слаткиш (ако си баш зависник), нешто ће ти дати енергију.

 

Greska. Ako se covek prejede pre fizicke aktivnosti, dolazi do hiperglikemije (povecan secer u krvi), insulin se luci i transportuje taj secer u celije, a fizicke aktivnosti to pospesuju jer trose secer, pa covek moze da upadne u hipoglikemijski sok, opet ovo se odnosi na aktivnosti koje duze traju.

Neki optimum bi bio jesti pre aktivnosti sat-dva, dok se hrana kolko tolko svari, onda raditi vezbe i ostale aktivnosti.

Druga stvar ako se rade vezbe i ako se obilno preznojavate pozeljno je nadknadjivati tecnost vodom sa elektrolitima.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Face Of Melinda: Наравно, нисам ни мислио да се једе непосредно пре физичких активности. Чини ми се да сам већ поменуо у неком претходном посту да треба да прође 2 сата док се храна не свари и оде у крвоток а одатле у мишиће. Шећере треба уностити само ако знаш да ћеш одмах и да их потрошиш.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Face Of Melinda: Наравно, нисам ни мислио да се једе непосредно пре физичких активности. Чини ми се да сам већ поменуо у неком претходном посту да треба да прође 2 сата док се храна не свари и оде у крвоток а одатле у мишиће. Шећере треба уностити само ако знаш да ћеш одмах и да их потрошиш.

 

Naravno u pravu si, ali isticem da ishrana nije ista ako se npr trci na sto metara sprint (kratkotrajne i intentzivne aktivnosti) koje zapocinju anaerobnim metabolizmom i ako se trci mararton (dugotrajne aktivnosti) koji zapocinje aerobnim metabolizmom. Ali dobro udjoh ja u detalje, sory ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

juche krenuo polako da se kupam , bojler kipti pun vreline sve je spremno i prolazeci pored ogledala onako shmekersi se oshacujem i imam shta da vidm stomachina nadula bulja i pojas za spasavanje a jedem 2 puta dnevno sto bi znachilo da pice i pljeskavice su mnogo ono unkul trebaju mi manji obroci pivo predmet rasprave nije !

Edited by Rle

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jashta,ja kas sam u Bg,u vrlo cesto jedem samo jednom,ono budjenje u 2,dok spremis i pojedes 4-5 ,i onda paljba negde,a takav mi je svaki drugi ,treci dan...(dobro sad postoji i onaj kasno nocni/jutarnji obrok al on se ne racuna jer je najsladji,uostalom tad se samo puni rupa u stomaku koju je alkohol napravio :) ) i uopste nisam primetio da mrsavim jebem ti dijetu :)...al doduse i ne zelim tako da ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, jebi ga, mene dohvatio neki odvratan stomacni grip, cuvajte se ljudi osecaj je nekako ovakav:

 

 

Tako da ne jedem. Nishta. I sedim na yumetalu. :) hahah tako sam gay.

 

Sad, poshto vidim da se dr Melinda razmahala ;) imam pitanje. Sta valja jesti kada ti iz stomaka izadje vanzemaljac?

Ne, ozbiljno. Sta je dobro grickati na frushkogorskim maratonima? 30-60-90 km peshacenja (a za lude ima i 100) po planini, zn'chi. :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam specijalista sportske medicine :bigblue: , ali ono sto mogu da ti ponudim a da ima smisla je sledeci link, pregledala sam ga i poptpuno je lik u pravu sto se tice ishrane i maratona. Sustina u maratonu je unositi sve elemente podjednako za razliku od sprinta gde se akcenat baca vise na ugljene hidrate ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sa gojaznoscu nikad nisam imala problema (imam nekih 57 kg na visinu 1,73 m :)), uglavnom se hranim zdravo, a i ono, koliko god da jedem, ne gojim se, sve brzo prodje kroz mene xD

Poslednjih mesec-2 sam sredila ishranu, inace sam znala da jedem 1-2x dnevno i to neke gluposti i sl. :S

Vec vise od 5 godina imam problema sa anemijom, a takodje imam i nizak pritisak, pa mi je veselo leti po onim vrucinama. xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Face Of Melinda With Blackened Hair: Ма какви, нису то никакви детаљи, то је (или би требало да буде) део општих знања о исхрани. Дакле, ако се бавиш физичким активностима дуже од нпр. неколико сати (маратони, cross country бициклизам, целодневно физикалисање по кући :mrgreen: ) тада ће организам потрошити све тренутно расположиве залихе енергије (унете кроз обичну не-слатку храну) и тражити још додатне енергије коју ће одмах да потроши а најбољи извор те "инстант" енергије су прости шећери тј. слаткиши и слатки напици. Ето зашто маратонци током трке пију оне заслађене напитке а не једу нпр. пиринач. ;)

 

 

@Sisus: Наравно да ће ти дати енергију само се потруди да потрошиш све што си попио јер су сви ти газирани и енергетски напици веома калорични. Чини ми се да једна лименка те Guarane има око 100 калорија! Ради поређења, за пола сата пеглања се потроши тек 40.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sisus: Наравно да ће ти дати енергију само се потруди да потрошиш све што си попио јер су сви ти газирани и енергетски напици веома калорични. Чини ми се да једна лименка те Guarane има око 100 калорија! Ради поређења, за пола сата пеглања се потроши тек 40.

Pa ja obicno popijem dve i to mi bude dovoljno. E sad, peglanje je ipak manje zahtevno od sviranja bubnja, pogotovo u death metal bendu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...