Jump to content

Pravilna ishrana / zdravlje / gojaznost


Face Of Melinda

Recommended Posts

Gluposti, totalne gluposti. 4h izmedju jela, vecera 2h pre spavanja???

Nista ne ubrzava metabolizam toliko kao konstantno jelo, znaci mini porcije sto cesce. Cak i ne moras da se teras na to, kad su ti porcije male prirodno ce ti doci glad cesto. Ko god da je probao video je da radi.

Ali problem je sto ljudi nista zaista ne isprobaju, samo trkeljisu po internetu u potrazi za dijetom koja zvuci kao da se na njoj najmanje odricu.

Kad stalno jedes organizam stalno konta da zivi u izobilju i zato sagoreva vise kalorija, kakav tezak dorucak, kakvi bakraci.

Drugo, kad su ti male porcije splasne ti stomak.

Ne znam sto debeli i ostali koji hoce da smrsaju traze savete od laika i od ljudi koji profitiraju na njima. Pitaj lepo one kojima je posao da izgledaju dobro.

Sto bi bodibilderi jeli kazen i sl. tik pred spavanje (neki cak i ustanu jednom nocu da pojedu to) ako se od toga goji i ne znam sta sve?

 

Nemojte da dajete savet drugima ako niste procitali nauku iza konkretnog rezima ishrane tj. ako ne mozete da stojite iza toga sto pricate. Bolje da sto vise ljudi zna istinu nego da se gadja kupus dijetama i sl.

Edited by MissionVao
  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja poslednja 3 meseca doruckujem iskljucivo musli sa mlekom, kakav god da je, isprobao sam razne kombinacije, svidjaju mi se ovi sa dosta voca i secera, slatkara sam sto bi se reklo. Ali realno, od kada tako doruckujem, stomak mi se smirio, nema naglih promena kilaze, ili nadimanja. Masnih naslaga ima i dalje, jbg, sedim po celi dan za kompom na poslu, ne krecem se nesto preterano, pa to uzima svoj danak, sve se talozi na guzici i kukovima. Ali generalno, planiram da nakon posla bar 3 puta nedeljno idem u teretanu, samo da odrzavam neku normalnu liniju, ne jurim da budem tip top. A inace, hleb ne jedem, izbegavam testo (mada zivim iznad pekare pa je zajebano ujutru kad zamirise :D ), pijem puno tecnosti, i imam cetiri obroka dnevno odprilike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemojte da dajete savet drugima ako niste procitali nauku iza konkretnog rezima ishrane tj. ako ne mozete da stojite iza toga sto pricate. Bolje da sto vise ljudi zna istinu nego da se gadja kupus dijetama i sl.

 

Informiši se prvo, idiote. U Beogradu je centar. Izguglaj Dr Ana Gifing.

 

Pa onda seri tako autoritativno.

Edited by In The Flesh
  • Upvote 3
  • Downvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

100%

 

 

Ima svakakvih drmrova po internetu i Bijelome Gradu, koji (navodno) drze svakakve zajebane diplome i neki su autoriteti po raznim oblastima, ali ogroman procenat njih nenormalno sere... Kad vidim ANTI-AGING tripove i reklame svakakvih cudotvornih metoda, sve cesce automatski klikcem X...

A postao sam skeptican i prema komentarima u fazonu TO JE BUDALASTINA... Ko zna sta je istina... Svuda su glavni motiv pare, ostatak je samo ko ce da napravi kvalitetniju prevaru... Zivi bili izuzeci...

 

 

EDIT: Iskucam post, pa onda citam opet i secem uzrecice, Bata bi bio ponosan na mene

Edited by Demon Seed
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Ma kakve dijete kurac palac. Ja imam sistem da smrsam 10 kg za mesec dana bey problema. Svaki dan doruckujes ides na posao sve normalno i onda posle posla odma grunes jednu buksnu i odes kod ortaka da cepate PES,Heroes III ili CIV 4. Ne jedes nista sem sto pijes neki sokic ili vodu. Ostanes do kasno u noc i onda odes kuci i bacis se odma u krevet. Tako ponovis 5 dana u nedelji i da vidis kako ces da se slindras. Oprobano hiljadu puta. :mhihi:

Edited by HEFEST
  • Upvote 1
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Pa cuo sam da je to slucaj kod ljudi, ali kod mene nekako obrnuto tj. ne bas obrnuto nego mi je onda samo sasvim lepo i nista mi u zivotu ne fali sem mozda malo vode. Mogu da jedem ali i ne moram, mogu da jebem a i ne moram i tako dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hiljade dijeta , metoda , proseravanja u suštini , jedno je sigurno da se mršavi mora se biti u kalorijskom deficitu.

Najbitnije je šta se jede , koliko se jede , a najmanje bitno kada se jede .

Program funkcioniše po sasvim drugom principu, a to je ishrana po glikemijskom indeksu namirnica,

Kad se hrana sa visokim GI unosi sa proteinima GI gubi smisao , na primer ako se jede beli pirinač sa mesom , visoki GI pirinča ne igra veliku ulogu jer se smanjuje.

Zato se i preporučuje da se edu obroci sa UH, proteinima i mastima zajedno , kao što svi i radimo , ta ispitivanja oko GI su rezultat samostalnom unošenja UH sa visokim GI.

 

 

Nista ne ubrzava metabolizam toliko kao konstantno jelo, znaci mini porcije sto cesce. Cak i ne moras da se teras na to, kad su ti porcije male prirodno ce ti doci glad cesto. Ko god da je probao video je da radi.

Ali problem je sto ljudi nista zaista ne isprobaju, samo trkeljisu po internetu u potrazi za dijetom koja zvuci kao da se na njoj najmanje odricu.

Kad stalno jedes organizam stalno konta da zivi u izobilju i zato sagoreva vise kalorija, kakav tezak dorucak, kakvi bakraci.

Drugo, kad su ti male porcije splasne ti stomak.

 

Sto bi bodibilderi jeli kazen i sl. tik pred spavanje (neki cak i ustanu jednom nocu da pojedu to) ako se od toga goji i ne znam sta sve?

Ovako sam se dugo hranio, dve godine imao neke rezultate ali i oni su stagnirali, dosta opterećujuće , i tih 6 malih obroka da ubrzavaju metabolizam su po mom mišljenju mit, kompanije suplemenata forsiraju tu priču da moraš da jedeš svaka 3 sata inače dolazi do katabolizma bla bla, dolazi kod Kolemana koji se krka svim i svačim , normalno ljudsko telo ne funkcioniše na taj način

 

Fino sve ovo zvuči, ali jaja i mleko nikada ne bih mogao da izbacim.

Upravo , ovde u ovoj dijeti se limitira čovek na 4 žumanca nedeljno, zašto??? 4 žumanca imaju ukupno 24g masti , to nije puno ni na dnevnom nivou , a o proteinima , mineralima i vitaminima koja sadrži žumance da i ne pričamo , treba žumanca malo limitirati ali ništa drastično .

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoće li meni neko da objasni šta tačno znači test intolerancije na hranu?

Je li to bioenergetsko testiranje ili IgG ili nešto treće?

Da li neko može da me uputi na STRANI sajt koji to objašnjava, tu vrstu testiranja koju masovno rade kod nas?

 

Onaj aprat što ga reklamira na sajtu: http://www.drgifing.com/index.php?option=com_content&view=article&id=38&Itemid=205

wtf je to, ko to pravi i šta to tačno radi? Kakvi talasi, kakav kompjuterski program?!

 

Link ka jednom tekstu iz peer-reviewed naučnog časopisa: http://www.centropediatrico.ch/Data/w%C3%BCthrich%20unproven%20techniques%20in%20allergy.pdf

 

Ajde jednom neko da mi da kompletno objašnjenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Ljudi udaraju minus na moj post a pojma nemaju da je to recept za najbrze mrsavljenje, a nisi gladan u procesu. Samo dosta duvana i tecnosti. Na gandzi kalorije sagorevaju duplo brze nego inace i ako covek nije mrcina pa krene zato sto zna tu cinjenicu da jede duplo vise onda moze i lepu liniju da nabaci bez testova i svih tih novotarija bezveznih.

  • Upvote 1
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

WTF.

1. sa Ana Gifin sajta:

"Danas ima nekoliko takvih test sistema, a najpoznatiji i veoma tražen je MORA biorezonantni test, koji se obavlja na aparatu MORA Super. Ovaj aparat je dizajniran od strane najpouzdanijeg svetskog proizvodjača pejs mejkera, lidera u proučavanju biopotencijala organizma, kompanije Medtronik. "

 

2. Medtronic: http://www.medtronic.com/for-healthcare-professionals/index.htm?loc=MDTHomeRefresh_B_InPage_SubNav_HCP_Line2_2

 

3. MORA Super/MORA NOVA: http://www.oirf.com/inst-moranova.html

 

ne bih rekla da Medtronic ima neke veze sa ovim MORA aparatom.

 

hahaha to je drugi med-tronic i ovi ne prave pejsmejkere.

http://www.med-tronik.de/produkte.php

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako sam se dugo hranio, dve godine imao neke rezultate ali i oni su stagnirali, dosta opterećujuće , i tih 6 malih obroka da ubrzavaju metabolizam su po mom mišljenju mit, kompanije suplemenata forsiraju tu priču da moraš da jedeš svaka 3 sata inače dolazi do katabolizma bla bla, dolazi kod Kolemana koji se krka svim i svačim , normalno ljudsko telo ne funkcioniše na taj način

Kako ne, zar ne utice na hormone? Mrzi me sad da se podsecam tacnog objasnjenja ali nisam citala vezano za suplemente, cak naprotiv, riba koja je pisala tekst ih nije uzimala uopste.

Opterecujuce je kad nisi kuci pa moras da pakujes hranu al ovako nema problema, stalno si lagan i osecas mrvicu gladi sto ti daje mnogo bolje raspolozenje nego ono kad se osecas do grla pun. Usput kad retko jedes sve ti tesko pada na stomak.

Upravo , ovde u ovoj dijeti se limitira čovek na 4 žumanca nedeljno, zašto??? 4 žumanca imaju ukupno 24g masti , to nije puno ni na dnevnom nivou , a o proteinima , mineralima i vitaminima koja sadrži žumance da i ne pričamo , treba žumanca malo limitirati ali ništa drastično .

Kako zasto, pa zato sto svi znaju da se od zumanaca dobija infarkt :haha: Vidis da se furaju 100 godina stare preporuke. Jel treba da se podsecamo onih genijalnih ideja za mrsavljenje kao sto je 'izbaci jedan obrok, d'oh, manje hrane = manje sala' :haha:

Zasto si deblji kad se opustis posle tako glupe dijete? Jer imas manje misica i samim tim sporiji metabolizam. A nesto se ne secam da sam citala da se od voca i povrca odrzavaju misici kad uvedes restrikciju kalorija.

 

@InTheFlesh: Nisi razumeo, kad kazem daj proverene savete ne mislim reci ko je dao savet vec proveri nauku iza toga. Sta ti znas o ishrani? Nista, prepricao si nam neciji potencijalno retardiran savet.

I po cemu ona nije profiter na debelim i bolesnim ljudima? :haha:

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

WTF.

1. sa Ana Gifin sajta:

"Danas ima nekoliko takvih test sistema, a najpoznatiji i veoma tražen je MORA biorezonantni test, koji se obavlja na aparatu MORA Super. Ovaj aparat je dizajniran od strane najpouzdanijeg svetskog proizvodjača pejs mejkera, lidera u proučavanju biopotencijala organizma, kompanije Medtronik. "

 

2. Medtronic: http://www.medtronic...Nav_HCP_Line2_2

 

3. MORA Super/MORA NOVA: http://www.oirf.com/inst-moranova.html

 

ne bih rekla da Medtronic ima neke veze sa ovim MORA aparatom.

 

hahaha to je drugi med-tronic i ovi ne prave pejsmejkere.

http://www.med-tronik.de/produkte.php

 

Mene je mrzelo da klikcem po linkovima, al' kao sto rekoh, kod 90% tih dr-ova prevara postane ocigledna posle jedno 10 klikova od njihovog sajta...

Jos jedan prevarant.

 

Hoće li meni neko da objasni šta tačno znači test intolerancije na hranu?

Je li to bioenergetsko testiranje ili IgG ili nešto treće?

Da li neko može da me uputi na STRANI sajt koji to objašnjava, tu vrstu testiranja koju masovno rade kod nas?

 

Onaj aprat što ga reklamira na sajtu: http://www.drgifing....d=38&Itemid=205

wtf je to, ko to pravi i šta to tačno radi? Kakvi talasi, kakav kompjuterski program?!

 

Link ka jednom tekstu iz peer-reviewed naučnog časopisa: http://www.centroped... in allergy.pdf

 

Ajde jednom neko da mi da kompletno objašnjenje.

 

To su ti ciribu-ciriba aparati... Vidjao sam ta govna i kod neke ruskinje na sajtu, sto radi i sa pijavicama, akupunkturu, you name it...

 

Testovi intolerancije na hranu bi trebalo da se odnose na nealergijsku intoleranciju, dakle nema veze sa antitelima. Najpoznatija je intolerancija na laktozu, koja je posledica manjka enzima laktaze koji raskida vezu izmedju galaktoze i glukoze, pa onda bakterije vare laktozu, oslobadjaju gas (koji se ne oslobadja kad varenje laktoze zapocne laktazom), i onda imas nadimanje i izbacivanje gasova po otvorima...

Trebalo bi da je i za ostalu hranu na slicnu foru, i kod svake vrste hrane moze da postoji falinka zbog koga je organizam teze vari ili lose reaguje na nju, a da nije alergija.

 

Sto opet vodi do toga da je aparat koji vrsi te testove za 156136 razlicitih namirnica najverovatnije prevara.

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoće li meni neko da objasni šta tačno znači test intolerancije na hranu?

 

to znaci da je neki marketing guru dosao do resenja za plasiranje proizvoda i usluga - tako sto je smislio dobar buzzword koji na mala vrata stvara osecaj straha i ugrozenosti kod ciljne populacije. kad kazes "intolerancija", zelis ljudima da kazes "vi jedete nesto na sta se (skoro) pa alergicni, spasite se, dodjite kod nas i mi cemo vam (za odredjenu svotu novca) pomoci i resiti vam problem (koji prakticno nemate)." stari dobri marketing.. jos uvek nije smisljeno nista novo, jos od ere edwarda bernaysa. :udri:

 

 

a propo ove hrono dijete:

- jedna moja koleginica drzi tu dijetu i smrsala je 15 kila. e sad, da li je to sto unosi manje hrane nego inace ili stvarno taj sistem ima veze, ne znam nisam strucan. po meni samo kalorijiski deficit ima smisla, ali opet kazem - nisam strucan i mozda gresim. u svakom slucaju, kad cujem reci "neograniceno se moze jesti to-i-to" u kontekstu neke dijete, odmah mi zvuci sumnjivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Jedite govna pa ce da smrsate. Cek pa vi ste svi mrsavi.

 

neograniceno se moze jesti to-i-to" u kontekstu neke dijete, odmah mi zvuci sumnjivo.

 

Slonovi jedu neograniceno bilje pa eto koliki su.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Imaginos:

To za buzzword je istina u smislu da stalno koriste reci koje narod slabo razume, da bi mu lakse uzeli pare, ali je intolerancija legitimna rec, barem u engleskom, odakle su je pokupili za ove stvari. Isti je djavo kao netolerancija...

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Ja vam dadoh recept, a vi citajte baljezganja nadrilekara. Devojke umesto PES-a neka igraju Sonic & Sega All-Stars Racing ili slicno. Zdravije je popusiti 1 do 2 buksne dnevno nego ziveti na povrcu samo, koje je i onako prskano takvim otrovima da ne mozemo ni zamisliti sta nam sve rade organizmu. Povremeni maratonski seks, a narocito sada kada su oavakve vrucine. Topi se sve samo kipi. Izbacis svu suvisnu vodu iz organizma.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...