Jump to content

Pravilna ishrana / zdravlje / gojaznost


Face Of Melinda

Recommended Posts

sprdam se jebote, kakav Matijević bre

nego onaj moron lupeta da je Zlatiborac odličan, da uzimaju stoku sa planinskih pašnjaka

a oni uvozili meso iz Argentine

Inače ne uvozi jedino Zlatiborac meso iz Argentine .... uglavnom većina što se prodaje po zlatiborskim proplancima i Sirogojnu kao domaća pršuta, kulen i sličnio je falš roba, reče mi kolega koji je sa Zlatibora, kaže i tamo je megalomanija uzela stvar u svoje ruke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pa eto ljudi sada sve vise jedu musli i psenicne klice. Batali mesinu i jedi samo to. A sto batali secer Talvi leba ti? Jesi li zakljucio da koci tvoje enormne umne sposobnosti? Sada si kao zver pustena sa lanca?

 

Sa godinama ces poceti da lapis bez secera, a onda se tek neces setiti mog prijateljskog saveta. Jedi secera, bar je bela smrt. Pozitiva. :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

batalih ga kad sam sproveo jednu opširniju akciju čišćenja ishrane pa sam izbacio i gazirane sokove, suhomesnati otpad i slično, pošto već živim na selu imam sasvim dovoljno voća, povrća, svežeg mesa i sličnih stvari da mi to ne treba.

 

a inače nikad nisam nešto gotivio slatkiše, ni kao klinac. slana hrana >>>>>>>>>>>>>>>>> slatko, uvek i zauvek

 

btw ne znam otkud tebi uopšte ti podaci, evo malo guglanja mi samo suprotna istraživanja nudi:

 

http://www.psychologytoday.com/blog/where-science-meets-the-steps/201309/4-ways-sugar-could-be-harming-your-mental-health

http://www.olsonnd.com/what-sugar-does-to-your-brain/

 

Sugar may also compromise cognitive abilities such as learning and memory. In an animal study by the University of California Los Angeles, six weeks of taking a fructose solution (similar to soda) caused the rats to forget their way out of a maze, whereas rats that ate a nutritious diet and those that consumed a high-fructose diet that also included omega-3 fatty acids found their way out faster. The high sugar diet caused insulin resistance, which in turn damaged communications between brain cells that fuel learning and memory formation.

 

jesi ti siguran da si ti to dobro pročitao? :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro jedes onda vocni secer. I to je nesto. Reko da nisi fasovo dijabetes. :bigblue:

Ja se nikada nisam ogranicavao i volim sve. Mislim neke slatke stvari izbaciti tek tako je blasfemija i greh prema zivotu jednoga hedoniste. Ti si mlad decko i ne znam sta ti treba ciscenje ishrane. Naplasio te Rogozub na forumu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ti najnovije. To tvoje zastarelo i jos na parcovima. Ljudi su drugo.

 

http://www.nydailyne...ticle-1.1597066

 

U hrani treba uzivati kao i u muzici. Ko to ne radi mnogo toga propusta. Verovatno zato sto jedes ljuto i pijes vrucu kafu. S vremenom otupi ti culo ukusa i onda ne mozes uzivati kako treba.

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa za mesec dana covek poceo da lapi. Sta li je sa tobom posle godine? :obrv:

Tu je i nutricionista. Pa bolje i oni sami nego pacovi i lavirint. Mozda su pacovi bili toliko zadovoljni sto su imali cast da dobiju secer da je boleo stojko da izlaze iz lavirinta. Sve im bilo potaman. The truth is in the eye of beholder.

Share this post


Link to post
Share on other sites

brate, ovakvo istraživanje evo ja mogu da objavim, ne možeš na osnovu dva čoveka donositi zaključke o generalnom uticaju takvih stvari, to mora na mnogo većem uzorku i daleko detaljnije da se radi

 

btw baciću ove postove sad na zdravu ishranu, smetaju ovde :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

brate, ovakvo istraživanje evo ja mogu da objavim, ne možeš na osnovu dva čoveka donositi zaključke o generalnom uticaju takvih stvari, to mora na mnogo većem uzorku i daleko detaljnije da se radi

 

btw baciću ove postove sad na zdravu ishranu, smetaju ovde :D

Kontam ja tebe, ali realno postajes vegan polako. Mislim moze svako da tera tu ishranu. Meni bi kvalitet zivota bio kurac kada ne bih jeo masno i slatko. Jebes sve ostalo ako leba nema sto se kaze. Ja da jedem pirinac sa pasiranim jabukama? Zajebi. :da:

 

@Yvette

 

Zato sto nauka ne laze. Ti si mazohista. Ljuto je osecaj za bol i osecas ga kao bol jer ne postoje receptori za ljuto. Naci nije ukus.

Luk i manje vise dok su ljute papricice vec pravi bol. Ukus ljutog nastaje tako sto ti sagoreva jezik. Duzim koriscenjem ljutih namirnica ubijas culo ukusa i sve manje raspoznajes nijanse ukusa.

Edited by HEFEST
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па то је реалност. То што људи живе у динајалу је друга ствар. Прогуглај мало. Теби се свиђа да ти гори језик. Запитај се мало. Волиш ли и бондаге и спанкинг? Шала мала. :bigblue:

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hefe, razlika između tebe i mene je očito u tome što ti, što bi se reklo, živiš da bi jeo a ja jedem da bih živeo :D

 

kapiram ja da bi tebi bilo teško odreći se toga, ali pošto to meni baš ne znači puno u životu uopšte - što da se ne hranim malo zdravije ako već zahvaljujući seoskom životu imam sve što mi treba nadohvat ruke

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

suhomesnato smeće?

 

Moze sve pre nego onaj govnavi musli. Ja da ono moram da jedem odmah bi nabavio malo arsenika i posolio taj musli.

 

Hefe, razlika između tebe i mene je očito u tome što ti, što bi se reklo, živiš da bi jeo a ja jedem da bih živeo :D

 

kapiram ja da bi tebi bilo teško odreći se toga, ali pošto to meni baš ne znači puno u životu uopšte - što da se ne hranim malo zdravije ako već zahvaljujući seoskom životu imam sve što mi treba nadohvat ruke

 

Ma i ti tamo mazes sapunjaru samo pici. Prasici mesto tviksa i marsa? Crevca i kavurma? Ne verujem da jedes samo boraniju i cveklu za salatu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedem piletinu najviše, Čvarkov stajl, i svinjetinu u dobroj meri ali samo ovo standardno pripremljeno meso, a slaninu, čvarke, kavurmu i tako to celog života ne podnosim jbg :D

 

slanina može tek ako je maltene crvena, sapunjara nikad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije kombinacija toga, ljuto se stvarno registruje hemijskim receptorima za bol, i pomesano sa ukusom hrane daje konacan osecaj :wub:

 

A i Hefest se folira, a sigurno voli da zalepi ribu sakom po guzici na -17 :obrv:

 

Opste je poznato da se za vreme nekih radnji (kao sto su ruckanje i sex) luce hormoni koji menjaju percepciju bola, i nekad nesto inace bolno i neprijatno moze da postane ugodno.

Edited by Demon Seed
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mi jasno to za receptore, nema za ljuto, ali ima za kiselo, slano i gorko. Ljuto je valjda kombinacija toga, ebem li ga

 

Nije. To je cist osecaj bola. Gorko je mesavina.

 

Eeee pa sad mi je sve jasno :bigblue:

Dakle, nije mazohizam nego drugačija percepcija bola, kul :blek:

 

To ti je mala moja mazohizam u mojoj knjizi. :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...