Jump to content

Pravilna ishrana / zdravlje / gojaznost


Face Of Melinda

Recommended Posts

Аха. То сам помесао нешто. Мислио сам да нема одређен део на језику који га рецептује, али ипак има тамо према корену.

 

Goјko nije mesavina.

 

:obrv:

Share this post


Link to post
Share on other sites

The result appears to be that the chemical mimics a burning sensation; the nerves are overwhelmed by the influx, and are unable to report pain for an extended period of time. With chronic exposure to capsaicin, neurons are depleted of neurotransmitters, leading to reduction in sensation of pain and blockade of neurogenic inflammation. If capsaicin is removed, the neurons recover.

 

The inflammation resulting from exposure to capsaicin is believed to be the result of the body's reaction to nerve excitement. For example, the mode of action of capsaicin in inducing bronchoconstriction is thought to involve stimulation of C fibers[46] culminating in the release of neuropeptides. In essence, the body inflames tissues as if it has undergone a burn or abrasion and the resulting inflammation can cause tissue damage in cases of extreme exposure, as is the case for many substances that cause the body to trigger an inflammatory response.

 

In 2006, it was discovered that the venom of a certain tarantula species activates the same pathway of pain as is activated by capsaicin; this was the first demonstrated case of such a shared pathway in both plant and animal anti-mammal defense. :mhihi:

 

Sve u svemu otrovcina i alatka za mazohiste. Po ovom sto vidim ipak jeste mit da smanjuje osetljiivost cula ukusa na duge staze, ali dok ga jedes deluje tako.

Edited by HEFEST
  • Upvote 1
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije kombinacija toga, ljuto se stvarno registruje hemijskim receptorima za bol, i pomesano sa ukusom hrane daje konacan osecaj

da, zanimljiva stvar, ljuto tehnichki nije ukus nego vrsta bola, a ljudska bicja imaju 5 posebnih vrsta receptora za ukus- za slatko, kiselo, slano, gorko, i repeceptore koji reaguju na glutamat. poseban ukus koji nijedan narod provalio sem japanaca, i zato se koristi njihova rech- umami, a neka nova istrazhivanja ukazuju na to da mozhda imamo i posebne receptore za shesti ukus- masnocju hrane.

 

a u onoj odlichnoj zaebantskoj emisiji Brainiac je bilo o chinjenici (dokazanoj raznih istrazhivanjima) da chovekova percepcija ukusa (flavour) skoro uopshte ne zavisi od oseta ukusa (taste), vecj skoro potpuno od mirisa, a podjednako minorno od ukusa, teksture i temperature, pa npr. ako sa zatvorenim ochima i zapushenim nosom probate nepoznatu hranu skoro da nema shanse da izvalite shta je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta se sve neće pročitati ovde, ne mogu zamisliti riblju čorbu a da nije ljuta, ta ljutina upravo čini riblju čorbu ukusnom. Ne pričam ovde o jedenju ljute paprike "na suvo", već kao začin, istu ulogu ima kao na primer origano, cimet... a plus ljuta paprika je povrće sa najviše c vitamina i veoma je zdrava u manjim količinma, recimo u tanjir čorbastog pasulja naseckam pola ljute paprike nema ničeg boljeg, gulaš takodje.

S obzirom da je tema zdrava ishrana i gojaznost, i da ljute papričeice pozitivno deluju na metabollizam sagorevanja masti, zaključak je da su ljute papričice dobar izbor.

Nek neki tamo Hefest ide na temu "Svi bolovi nas pekmeza" pa na nek se isplače.

  • Upvote 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

nista iznenadjujuce u tome da maslinovo ulje nije dobro, masline su uz kokos, kakao, orasaste plodove i semenke jedan od retkih biljnih izvora hrane koji su bogati zasicenim masnim kiselinama, a njih treba izbegavati.

 

nego, naidjoh na skoro organsku kafu. ne znam gde je cale kupio, pitacu, al uzeo je kesice 2u1 kafe koja se zovu "Omcafe" i pise na njima "natural" (kao i "soya" i "posno")

 

ovo su npr. sastojci Jacobs kafe 2u1 - laktoza, glukozni sirup, instant kafe, hidrogenizovano biljno ulje, stabilizatori E340 i E452, mlecni protein, emuglator E471, sredstvo protiv zgrudnjavanja E551, boja beta karotin.

 

ovo su sastojci Omcafe 2u1 - sojino mleko u prahu, ekstrakt kafe.

 

ukus potpuno normalan, mozda cak i bolji ovih sa raznim hemijskim stvarima u sebi.

 

.

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto je sojino mleko u prahu bolje od obicnog mleka u prahu?

 

Btw videh gore sad opet ovo za umami, gledao sam emisiju o MSGu, nije bas da su ga provalili samo Japanci, neka crnacka plemena jedu przene tarantule zacinjene MSGjem xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izbegavam soju, jer ona je uglavnom danas GMO proizvid, druga stvar soja indirektno utice na rad štitne žlezde.

 

Što se maslinovog ulja tice ona je izvor MONONEZASICENIH masnih kiselina, koje se nam neophodne za esencijalne masne kiseline koje se ugradjuju u svaku celiju. Esencijalno znaci da mozemo samo putem hrane da ih unesemo, tj da nas organizam ne moze da ih sintetise.

 

A poenta klipa je bila, za glupe Amere da ne prelivaju obroke maslinovim uljem misleci da ce biti zdraviji od toga. Dnevna doza maslinovog ulja je 2-3 kasike na dan u zavisnosti od pola i metabolizma i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

A sto je sojino mleko u prahu bolje od obicnog mleka u prahu?

 

Btw videh gore sad opet ovo za umami, gledao sam emisiju o MSGu, nije bas da su ga provalili samo Japanci, neka crnacka plemena jedu przene tarantule zacinjene MSGjem xD

 

Michael Schenker Group-om??? WTF???? To su neki Hanibali!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izbegavam soju, jer ona je uglavnom danas GMO proizvid, druga stvar soja indirektno utice na rad štitne žlezde.

 

Ogadi mi ovu organsku vegansku kafu, sad je skuvah :haha:

 

Loze se ljudi na tu soju, a ona ispade vece zlo nego E666 stabilizatori, emulgatori, zgrudnjavatori...

 

Ja sam pre bio u fazonu da je soja sos sranje (jer je u sustini usoljena vodica kao sto se vidi i po ukusu), a da je soja generalno ok, al' samo isplivavaju informacije, i to sve nesto vezano za hormone, jedino gore je neoplazmica... Eto, cuo sam i da soja pojacava lucenje estrogena, je l' i to istina?

 

Btw, vas ne smaraju na faxu da govorite "štitasta"? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Ma bre ja ne bih pio mleko ni od cega sto ne muce, bleji ili slicno. Sirevi od plastike i slicna govna neka jedu ludaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre bio u fazonu da je soja sos sranje (jer je u sustini usoljena vodica kao sto se vidi i po ukusu), a da je soja generalno ok, al' samo isplivavaju informacije, i to sve nesto vezano za hormone, jedino gore je neoplazmica... Eto, cuo sam i da soja pojacava lucenje estrogena, je l' i to istina?

ako se dobro sećam soja ima fitoestrogen koji se u telu ponaša isto kao estrogen (samo mnogo slabiji) i teoretski može da izazove hormonalne poremećaje...

u praksi, čini mi se da nije baš potvrđeno...

u svakom slučaju se ne preporučuje deci i trudnicama...

 

ja je ne konzumiram...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre bio u fazonu da je soja sos sranje (jer je u sustini usoljena vodica kao sto se vidi i po ukusu), a da je soja generalno ok, al' samo isplivavaju informacije, i to sve nesto vezano za hormone, jedino gore je neoplazmica... Eto, cuo sam i da soja pojacava lucenje estrogena, je l' i to istina?

 

soja sos ovaj masovno proizvedeni je generalno sranje nevezano za soju. ekstremno vestacki proizvod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

postoji neprocesuirani ("organski") soja sos naravno, ali nisam video kod nas

 

osim toga neki ce primetiti da soja sos cesto nema mal'ne nikakav ukus osim sto sluzi da zasolis jelo jos jednom (ljudi obozavaju so hteli ne hteli, utripovace da je to nesto super i dilišs)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...