Jump to content

Pravilna ishrana / zdravlje / gojaznost


Face Of Melinda

Recommended Posts

naravno da se oduvek umiralo od raka, samo:

 

a) ranije se umiralo (i to neretko u dosta mlađem dobu) i od milion drugih sranja koja se danas lagano leče, pa to nije toliko dolazilo do izražaja kao danas,

 

b ) u dosta slučajeva se nije ni znalo kako se to zove, naročito u seoskim sredinama, nego bi se umiralo "od glave", "od stomaka" itd.

 

s tim što naše babe i dede nisu jele toliko šećera, gaziranih govana i ostalih fabričkih sranja koja drastično ubrzavaju razvoj kancera, no tek tako misliti da sve te masti nisu škodljive je prosto smešno.

 

normalno je da treba unositi i njih, recimo Vojvođani bi bez slanine svi poumirali od plućnih bolesti pre nekoliko vekova, no ima sve svoju meru a ovako ove "žderi slaninu narode, lažu da je štetna" kampanje su isto kancer svoje vrste.

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao ono, kardiovaskularne bolesti su no. 1 uzrok smrti, pa naravno da jesu kad je medicina savladala ostala govna pa ti omogucila da umres u 70 godina od srca.

 

Nego, mogao bi vise da napises o vezi slanine i plucnih bolesti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čula sam i ja da slanina 'podmazuje' pluća, ali šta znam

Dosta mojih prađedova (i kojekakvih predaka xD) je patilo od bolesti pluća i umiralo od toga kad su došli u Vojvodinu, a ždrali su slanine kao blesavi :haha:

Možda je loša genetika, ali ne verujem da je to i sa ćaletove i sa kevine strane

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam zakacio plucnu bolest, izlecio sam se, bar trenutno, ne jedem slaninu, meso generalno, mada cisto sumnjam da bi mi to pomoglo :D . Btw. sreo sam zenu koja je pre 40 godina obolela od iste bolesti, tada ih je bilo ukupno 5 pacijenata registrovano u celoj bivsoj Jugi, evo sad stizu svaki dan novi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego, mogao bi vise da napises o vezi slanine i plucnih bolesti.

Ovo i mene zanima, da čujem kako to slanina podmazuje pluća, što kaže Ivet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam nista o tome

ali vezano za ono da nekad ljudi nisu umirali od kancera

ko je citao knjige Ingmara Bergmana, taj zna da je tamo u knjigama (Svedska) svaki drugi-treci umirao od raka ili bar fasovao u nekom delu zivota i vikao ga godinama, decenijama.

a to je bilo pre prvog svetskog rata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam ja za ono mazanje guscijeg loja po grudima i ja sam time dete izlecila fazon, nego dajte neke naucne cinjenice :)

Osim magije ja ne znam sta bi drugo moglo da bude :D Taj loj em ne moze da prodre kroz kozu, moze eventualno da ti poveca toplotu na delu koji prekriva, znaci isti efekat bi dobio, cak jaci, kad bi stavio termofor na grudi :D

Sto kaze Dara O Briain

“I'm sorry, 'herbal medicine', "Oh, herbal medicine's been around for thousands of years!" Indeed it has, and then we tested it all, and the stuff that worked became 'medicine'. And the rest of it is just a nice bowl of soup and some potpourri, so knock yourselves out.”

Edited by MissionVao
  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Kada imate cmicak na oku samo metnete grudu na to mesto i onda mu jebe majku majcinu. Skorije sam liku predlozio koji je imao jedan velicine zrna pasulja. Nije mogao da gleda uopste i doktori mu to sekli i cedili i nista nije pomagalo. Evo hoce sada sliku da mi metne mesto ikone i da okaci kandilo ispred.

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...