Jump to content

Pravilna ishrana / zdravlje / gojaznost


Face Of Melinda

Recommended Posts

ako se dobro sećam soja ima fitoestrogen koji se u telu ponaša isto kao estrogen (samo mnogo slabiji) i teoretski može da izazove hormonalne poremećaje...

mit. ustvari "2010 meta-analysis of 15 placebo controlled studies showed that neither soy foods nor isoflavone supplements alter measures of bioavailable testosterone or estrogen concentrations in men." http://www.fertstert.org/article/S0015-0282%2809%2900966-2/abstract

 

ako je gmo onda jebiga, mada ti dimon side vec imas dete ne treba ti vise, mozes da konzumiras gmo x)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kazu da sperma ima ukus badema.

 

Ti nisi probao svoju spermu??

 

ako je gmo onda jebiga, mada ti dimon side vec imas dete ne treba ti vise, mozes da konzumiras gmo x)

 

Cu da pravim jos, za svaki slucaj

 

Isti kurac, i onako su nam ozracena jajca od Hirosime i Nagasakija '99!

 

meni kažu pelinkovac

 

kace ne treznis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ogadi mi ovu organsku vegansku kafu, sad je skuvah :haha:

 

Loze se ljudi na tu soju, a ona ispade vece zlo nego E666 stabilizatori, emulgatori, zgrudnjavatori...

 

Ja sam pre bio u fazonu da je soja sos sranje (jer je u sustini usoljena vodica kao sto se vidi i po ukusu), a da je soja generalno ok, al' samo isplivavaju informacije, i to sve nesto vezano za hormone, jedino gore je neoplazmica... Eto, cuo sam i da soja pojacava lucenje estrogena, je l' i to istina?

 

Btw, vas ne smaraju na faxu da govorite "štitasta"? :D

 

Hahaha da štitasta, štitnjača, štitna i ostali fazoni ja je odmila zovem tireoidea, lakse mi em latinski :haha:

Daklem soja sadrzi odredjenu strukturu koja je analogna zenskim polnim hormonima (imas 3 varijante estrogena ;) ) i smatra se da je dobra za zene u menopauzi, ali opet i tu se misljenja razilaze (tipa ako zena ima karcinom dojke koji je osetljiv na estrogene njoj je sustina da nema estrogene u sebi da tumor ne bi rastao)

 

Licno isporbavam sve rezime ishrane na sebi, volim da se zezam sa tim jer znam koje fekte da pratim. I mogu ti reci zajebi tu vegansku hranu, vec gledaj da jedes sto vise povrca i voca, 2x nedeljno meso, 2x nedeljno riba, jaja (vit D i kvalitetne masnoce i proteini), mleko ne volim ali niskomasni jogurt i sir i to je to.

Obratiti paznju da se ne pretera sa unosom lisnatog povrca (kelj, salate, kupus) jer su strumogeni a nase podneblje je prepuno problema sa stitnom i receptima sa kupusom na zilion i jedan nacin.

Onda mala stvar, obicnu so, zameniti sa morskom solju. Koristiti zacine kao sto su kurkuma, kajenski biber (biber generalno).

Ovo nesto ukratko ali tu je sustina :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam znao to za kupuse, i ne jedem ih cesto, taman onako s vremena na vreme. A prokelj, karfiol, brokoli, i tako to, da li strumogenise? :D

 

Ne mos se ostat zivo, u danasnje vreme i zdrava hrana pravi sranja u organizmu :haha:

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, ali ok je sve (na te kupuse mislim) ako se skuva afaik

 

ne postoji zdrava i nezdrava hrana

 

sve pravi sranje u organizmu ako ishrana nije izbalansirana

 

u stvari skoro sve, jedino oni eskimi mogu da zive sa jako malim brojem namirnica ali oni imaju ketogenu dijetu, sto je za nase pojmove prihvatljive ishrane daleka galaksija

Edited by Čarli

Share this post


Link to post
Share on other sites

@melinda

 

u al ti ishrana. prvo treba izbaciti valjda najstetnije stvari, a najvece bukvalne ubice su rafinisani secer i zasladjivaci (dakle jedino med i muskovado moze), duvan, zasicene masti (meso sem ribe, mleko i mlecni proizvodi sem nemasnih, zumanca, masline, kakao, kokos, konstunjavi plodovi i semenke) i hemija u hrani i zacinima (znaci sve grickalice, slatkisi, sokovi, skoro sve sto je u ambalazama).

 

uzmes lepo kupujes integralno brasno i od njega pravis beskvasni hleb i to ti bude glavna hrana, uz to hasas po koju svezu povrcku i vocku, ponekad kuvane mahunarke (soja, socivo, pasulji), moze kad god neke zitarice ili pirinac, i ponekad casa nemasnog mleka ili jedno dva belanca, i eventualno ako neces da budes veg pohasas ponekad koju ribu.

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa rekla je melinda dvaput nedeljno meso, neces valjda skroz zasicene masti izbacivati

osim toga je stavila naglasak i na nemasne mlecne proizvode, jel citas ti uopste?

 

a ribu ne treba eventualno nego bukvalno moras da je jedes

 

zumance ok, ali nece ti nista biti od par zumanaca nedeljno

 

dalje, nije realno da se covek oslanja mnogo na semenke jer ubijaju sa kalorijama a mozes ih pojesti tonu. dobro za sumo rvace.

 

ali bitno da si pomenuo duvan i gricka™

Share this post


Link to post
Share on other sites

u ovoj ishrani sto napisah mleko, belance i riba otprilike jednom dvaput mesecno. sto veci procenat ishrane treba da bude bilje, prvenstveno zitarice, uz to razno povrce i voce, i posle toga mahunarke

 

ribu ak neko oce da jede nek jede to je jedino meso koje je zdravo, ali nikako nije da mora da se jede, vegetarijancima nista ne fali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne mora nicim da se zamenjuje, vegetarijanska ishrana je kompletna. mozda mesas sa veganskom ishranom, koja nije kompletna, i oni moraju da uzimaju suplemente i fortifikovane hrane da bi bili zdravi.

 

a ovo sto ja opisah je duplo jeftinije od normalne ishrane, racunaj samo zamenjivanje mesa kupovinom brasna i bataljivanje duvana, grickalica, slatkisa i sokova, to je vec nenormalno jeftinije. sto ce reci da kad se nezdravo hranis ne samo da placas zdravljem nego vise placas i kintom.

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

A bese smo pricali da vegeterijancima nista ne fali tako sto gutaju suplemente da nadoknade ono sto im fali u ishrani?

 

Aha, vegan vs vegeterian diskusija

 

bifteC mori, 300 grama, debo 3-4 santimetra, spolja res, iznutra crven

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne moraju da gutaju suplemente osim b12 i da paze na kalcijum (ako ne jedu mlecne proizvode). ali mislim da je ekstra cim.

trilion puta je jednostavnije pojedes koju pastrmku, batak i sniclu.

 

osim toga u jajima ima vitamina b12 ali u zumancu duplo vise

Share this post


Link to post
Share on other sites

vegetarijanci imaju dostupan b12 u jajima/ mleku, a kalcijuma ima u mahunarkama, vocu i povrcu, pogotovu u zelenisu tipa kelj, kupus, brokoli, itd. isto tako ima dovoljno i gvozdja i cinka u biljkama. ti glavni "problemi" vegetarijanizma oko proteina, kalcijuma, gvozdja i cinka su samo "problemi" iz perspektive prosecne ishrane, kada se pretpostavi da je vegetarijanstvo samo normalna ishrana minus meso, i ako neko to uradi naravno da ce i imati takvih problema. ali ko hoce da zivi zdravo i krene sa organskom (kolko moze da bude organska) veg ishranom, otprilike kao sto opisah gore- taj ce jesti daleko vise biljaka nego prosecan covek jer je izbacio gomilu gluposti kojoj se ljudi inace zasicuju i to ce da zameni vocem i povrcem koje ljudi inace jedu vrlo malo, tako da nece imati nikakvih problema sa pomenutim nutritivnim supstancama..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam znao to za kupuse, i ne jedem ih cesto, taman onako s vremena na vreme. A prokelj, karfiol, brokoli, i tako to, da li strumogenise? :D

 

Ne mos se ostat zivo, u danasnje vreme i zdrava hrana pravi sranja u organizmu :haha:

Strumogeni nisu strasno ako ih jedes umereno, od prilike svaki drugi dan, jer jedan dan uneses, izmetabolise se, izbaci se visak, a ako si u manjku nadoknadices vec drugi dan ;) pogotovu ako nemas problem sa tireoideom.

 

 

 

E sada najnovija studija koja se bavila koja je hrana najbogatija kalcijumom je potvrdila da se radi o sardinama (zato sto sa njihovom konzumacijom unosimo i njihov skelet koji je bogat kalcijumom). Tako da ljudi koji ne vole mlecne proizvode imaju alternativu.

 

Mislim da nema potrebe da naglasavam da treba izbaciti proste ugljene hidrate (slatkise) jer izazivaju hiperinsulinizam (povecanu skereciju insulina) a taj hiperinsulinizam na duge stazi vodi u rak, zato su gojazni skloni kanceru debelog creva npr.

 

Dalje, vidim da neki ljudi ne razlikuju sta su ZASICENE VS NEZASICENE masnoce.

ZASICENE: se nalaze u mesu, jajima i nekim kostunjavim plodovima u vecem procentu

NEZASICENE mogu biti mono-poli akcenat je na mononezasicenim masnocama): maslinovo ulje, suncokretovo ulje, avokado, kostunjavi plodovi. One su neophodne jer ih organizam ne stvara i ako ih ne unosimo, doci ce do razgradnje celija i otvaranja puta za razvoj karcinoma.

 

Elem, dobra ishrana je izbalansirana, podrazumeva od 3-5 obroka na dan sa odgovarajucim unosom kalorija do 2000 za zene i oko 2500 za muskarce, ovo je naravno uopsteno, jer npr moje dnevne potrebe su 1800.

I kao sto sam navela na prethodnoj stranici, dodala bih jos saka kostunjavih plodova svakodnevno (3-4 badema, 2 brazilska oraha (dovoljna dnevna doza selena-antioksidans), par lesnika i oraha)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ovo sto ja opisah je duplo jeftinije od normalne ishrane, racunaj samo zamenjivanje mesa kupovinom brasna i bataljivanje duvana, grickalica, slatkisa i sokova, to je vec nenormalno jeftinije. sto ce reci da kad se nezdravo hranis ne samo da placas zdravljem nego vise placas i kintom.

 

kao prvo, junk food, "sokove" i duvan ne racunam u startu (niti licno trosim na to, jedino duvan pomalo).

 

kao drugo, meso je zapravo jeftino ako znas sta kupujes. riba isto moze biti ekstra jeftina, kilo pastrmke u nekom tamo disu, univeru itd oko 400din. jaja su svakako jeftinija ako ne bacas zumance (ako pojedes pet jaja bez zumanca umesto dva sa pricamo vec o ozbiljnim parama)

 

semenke sa druge strane ubijaju kako su skupe. da bi se najeo od puno povrca ako ne ganjas bas sezonsko i nisi maher za nabavku ima da se dobro iskesiras jer povrce je proporcionalno kalorijskoj vrednosti neuporedivo skuplje od namirnica zivotinjskog porekla.

 

jedino sto je jeftino, istina su sastojci potrebni da ispeces sam dobar lebac, ali to je dosta veliki cim. pogotovo ako zivis sam. osim toga i nevegetarijanci mogu i bilo bi idealno da rade to tako da nije adekvatna stavka za poredjenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@melinda

ko je u pravu rogi ili ja, hocemo pobednika

 

@truli

to je za veliku morsku ribu, sto veca riba vise se metala akumulira. ako jedes dvaput nedeljno svakako nije relevantno koju god ribu jeo. najvise imaju tuna i ajkula. ko to jede uostalom. (jeo sam jednom morskog vuka i nije nesto; dobra tunjevina iz konzerve tipa eva je skupa to sam davno izbacio i preporucujem svima da izbace i jedu svezu ribu; sveza tunjevina je preterana ali to nema kod nas da se nabavi)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...