Jump to content

Body piercing


MissionVao

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Danas sam videla nešto grozomorno na TV-u i moram reći: greška je stalno čistiti te rupe, samo bez razloga iritirate već povređeno tkivo. Moj savet je da se sveže izbušenom mestu posveti posebna pažnja, ali u smislu toga da se zaštiti od povreda pri spavanju, kupanju ili treningu. Takođe se treba postarati da sapun pri kupanju dopre do same rupe, to će ukloniti sve tragove krvi ili limfe i sprečiti upalu. Samo to i ništa više, treba pustiti da mirno zaraste. Ako pirsing pravi problem već kod zarastanja (naveliko probijen predviđeni period, svako malo se pali), velike su šanse da će praviti problem i ubuduće. U tom slučaju izvadite zlotvora, nije vredno toga. A čak i kad zaraste, nemojte ih drndati, ljubim vas! Svakim skidanjem, ponovnim kačenjem ili uopšte nadraživanjem raznoraznim kremicama rizikujete oštećenje unutrašnosti pirsinga i upalu, pogotovo ako su u pitanju obrva ili pupak u koje se teže vraćaju minđuše, ili ni ne pravite dovoljan razmak da bi se tkivo oporavilo od prethodne iritacije. Vađenje i čišćenje tek na svakih nekoliko meseci, reda radi, sem u slučaju povrede (kačenja i sl.) ili kad je minđuša takvog oblika da se ne može dopreti do same rupe i neminovno se skuplja limfa i/ili dlake (konkretan i svima poznat primer: tačkice na ušima, gde se skuplja đubre iza ključića/graničnika). Ako su u pitanju alke, stvarno nema potrebe dirati ih tako često. Sem u slučaju povrede, što sam već pokrila. Ili ako se stalno pali, kad se pristupa takođe već pokrivenom, gorepomenutom vađenju jer nije vredno muke.

 

Ok, na konto ovoga, kako dodjavola da budem siguran da sam uspeo sapun celom duzinom rupe da razmazem, a da pritom ne vadim pirsing? U pitanju je obrva, i u uputstvu za negu stoji sledece

"...ocistite zonu i nakit, nezno navlacite nakit gore-dole sa povlacenjem tkiva sa jedne na drugu stranu nakita, par puta da biste uspeli sapun da ubacite duzinom celog pirsinga..."

jbt, ne mogu da cimam pirs na obrvi nesto preterano gore-dole, mozda milimetar-dva, jel to dovoljno?

Pliz neko hitno da mi odgovori na ovo :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo su saveti za negu sa Sinđelovog sajta, zar ne? :haha:

 

Sasvim je dovoljno i tih 2 milimetra, sapunica je tečna (me is captain obvious :zuba:), može se provući. Tvoje je da pomeraš koliko može da ide, paziš da ne cimaš previše da ne bi povredio i, naravno, da temeljno ispereš. Ne treba ni pominjati da smeš samo neutralni sapun da koristiš.

Takođe, ako si probušio baš u prethodnih par dana, verovatno ćeš dobiti još manevarskog prostora čim splasne otok.

Biće sve u redu, ne brini, nisi prvi koji je bušio obrvu, evo nam Night's Blood žive, zdrave i neoštećene. :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu :haha:

 

danas popodne sam busio, a ne izgleda mi preterano oteceno, pa reko wtf, sta oni od mene oce, ovo boli a izgleda mi ko da nista ne postizem :haha: jbg prvi put u zivotu busim nesto, ne znam sta i kako ide

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Samo redovno peri sapunom i ispiraj to fizioloskim rastvorom i nema problema. Videces za 6, 7 meseci koliko ce ti se povuci koza, toliko treba da se rupica potpuno formira. Ako zakacis pirs ili se malo zagnoji, isperi ga i namazi Hidrociklin mast, ona sve leci, ja je nosim svuda sa sobom. :haha:

Edited by Night's Blood

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja svoj pising na obrvi cistim samo hidrogenom i nikakvih problema nemam ^^ Nikad nisam mazala tu mast i pre vremena sam promenula mindjusu (zato sto mi je otpala jedna bodljica sa mindjuse, pa mi je muz kupio drugu xD), i sve je bilo u redu :)

Htela bih da probusim labret, ali s obzirom kako su moji podneli obrvu... Bolje ne xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes' vala hidrogen pojede i ono sto treba i ono sto ne treba, ne koristi se posle prvih 3-5 dana. Posle sav posao radi antibak sapun (neki sto obicniji, bez boje i sl), vec smo pricali. I ako je upaljeno hloramfenikol mast (najsiri spektar dejstva). Meni se nos recimo upali kad ga mnogo drndam (jbg sugestivna mi mindjusa, golica :D ) i pred spavanje stavim tu mast i sutra opet izgleda ko nov.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne javlja se Words Of Steel da izvesti o napretku, šta ako je skikn'o? :cry:

 

Javljam vam se iz zagrobnog zivota :lol: Sve mi je ok, ispiram meriminim baby sapunom, prskam marisol i tako to, ne sekiram se oko odbacivanja pirsa, kontam da sto se manje cimam oko toga da je manja sansa i da se desi... Uostalom, moje je da odrzavam higijenu i tako to, a oko odbacivanja ionako nista ne mogu da uradim, right? :haha:

 

Jebe me jedino sto sam sav nemiran po prirodi pa stalno negde cacnem i onda boli... I sad je trenutno malo iziritiran. Probacu da mazem te neke masti sto pominjete. Blansiranje obrve mi nekako previse avangardno zvuci, a vec su me kritikovali da izgledam ko alternativac :mhihi: Do sledeceg javljanja! :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...