Jump to content

Body piercing


MissionVao

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

E ovako.... zelim sam da izbusim resicu uha!? Tj da dam drugarici da me busne :)

 

Moze li neko da mi objasni kako bi to sve trebalo da izgleda.? Sta da kupim u apoteci (tipa koju iglu.. pretpostavljam za infuziju ali koju?), sredstvo za dezinfekciju...

Da li kad probusim mogu stavim alkicu (naravno od titajnijuma ili hirskug celika) ili moram nesto drugo...? I sta posle toga, da li da pomeram alkicu ili da ostavim neko vreme?!?

 

POZDRAV

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ranko: posto se radi o zajebanciji od pirsa evo kako (inace bih te terala kod profija :D ) - kupite intravenoznu iglu (odokativno bi trebalo da je iste debljine kao 1.6 alkica, uporedite dok je jos ne otvorite zbog sterilnosti), sterilisi mindjusu asepsolom, uho alkoholom, kupite jod ako ikako mozete jer em dezinfikuje em podmazuje iglu. Rukavice se podrazumevaju. Jedino sto moze da se zezne je da ako je tanka resica zakacite hrskavicu iglom, znaci budite sigurni da obelezeno mesto nije blizu nje. I da sve bude cisto. Nista lakse... ostala mesta na telu nisu tako banalna, koza se povlaci na razne nacine pa moras da prodjes obuku.

Kasnije imas 2 razlicite 'skole', kao sto smo vec pisali, u vezi diranja i ne diranja nakita. Vazno je da 2x dnevno uklonite osusenu limfu (i krv, prvog dana), telo bi trebalo samo da sve sredi, pogotovo kad je uvo u pitanju.

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma trebalo bi da je "zezanje od prisa".. znam da se ranije uvo busilo tako sto se koprivom ozari resica, pa se probusi obicnom iglom.. i ne znam da su postojale neke komplikacije :)... Sad za druga mesta nikad ne bih sam busio, nego kod profesionalca bato :)....

 

A je bi mogao ovako nesto da stavim u uvo kad ga izbusim ili je ovaj nakit za druge pirseve... i gde u Bgu da kupim tako nesto, tj takav nakit?!

 

http://www.bodyjewelleryshop.com/online_store/circular_barbells_146.cfm

 

http://www.bodyjewelleryshop.com/online_store/circular_conebells_147.cfm

 

http://www.bodyjewelleryshop.com/online_store/blackline_ball_closure_ring_with_hematite_ball_2933140.cfm

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahaha... tako sam cuo :)

 

Evo samo jos fotke mog zaraslog oziljka na resici.. ince tu planiram da izbusim ponovo.. Sta mislite jel OK da se tu izbusi, i da li je OK oziljak (mislim tako da zarastee na resici, napominjem da je ovo na zadnjem delu, napred se i ne vidi), meni inace malo teze zarastaju rane :)

 

 

2i1iiw6.jpg

Edited by ranko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auh, koliko mi je vremena trebalo da provalim šta je na slici! :haha:

 

Da, malo je čudno što ga uopšte imaš ali sasvim normalno izgleda. Buši slobodno.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kopriva, jbt, nikad mi ne bi palo na pamet! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...