Jump to content

Triumfall


Recommended Posts

Ovo sam slusao kad su okacili na myspace, sad slusam opet. E sve mi jebes, zvuci dobro, ali mu i dalje nesto hvali(a ne mogu da skapiram sto). Vokal je tipican, mozda su mi klavijature malo bezveze.. tehnicki ovaj bend ima sto da ponudi, i razumljivo je sto im je ponudjen ugovor. Ali mene licno ovo nije impresioniralo, il me navodi da ga opet cujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sam slusao kad su okacili na myspace, sad slusam opet. E sve mi jebes, zvuci dobro, ali mu i dalje nesto hvali(a ne mogu da skapiram sto). Vokal je tipican, mozda su mi klavijature malo bezveze.. tehnicki ovaj bend ima sto da ponudi, i razumljivo je sto im je ponudjen ugovor. Ali mene licno ovo nije impresioniralo, il me navodi da ga opet cujem.

 

jel si ti sa Kosova? :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni su licno uvijek najveci minus bile prenaglasene klavijature,odnosno njihovo povremeno dolazenje u prvi plan (kao npr. pri pocetku Skies..). vokal je sve samo ne ispodprosjecan, samo sto bih rekla da ne dolazi dovoljno do izrazaja. gitare i bubnjevi su odlicni. na kraju krajeva, label za koji su potpisali govori sasvim dovoljno o njihovom kvalitetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta vali klavijaturama u prvom planu...imaju odlicnog klavijaturistu i odlicne aranzmane za iste, i treba da bude naglasena...nije zbog struke, al stvarno fantasticno doprinose atmosferi...

 

 

jesam ja gdje rekla da su klavijaturista il aranzmani losi? ne bas. samo licno ne volim naglasene dionice za klavijature.ukusi(:

 

klavijature generalno mogu znacajno doprinjeti atmosferi u bm-u, zavisno od toga kako su ukomponovane.

 

over and out.

Share this post


Link to post
Share on other sites

HeHe! Pazi mnogo dobar bend, sve je dobro, samo veliki rip off dissectiona(gitare i bubanj). Ali mi se ni ne mozemo nadati boljem!

Uopste atmosferu i celokupnu kompoziciju ne dozivljavam kao rip off. Rekao bih uticaj, ali rip off nikada.

Drzati se striktno oldschoola je velika predrasuda i u mnogim slucajevima samo opravdanje od nemogucnosti i straha da se uznanapreduje kako stilski, tako i ideoloski,

(sto nas zapravo i dovodi do ovde, gde smo-u anusu sveta), a ne odrzavanje kakve tradicije i sl.

Mislim da je jako smelo to sto je bar neko (ne iskljucivo Triumfall) pokusao i uspeo da ukombinuje "tradicionalne" i inovativne ideje i detalje ukomponovane u jednu celinu.

Ne razumem sta treba da predstavlja izjava "Ne mozemo se nadati boljem!"? Velika je sama po sebi cinjenica da se ovaj bend otrgao iz domacih trendova i vrlo uspesno postavio nove kriterijume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

veliki rip off dissectiona(gitare i bubanj)

 

Da, zaista, bubanj je drpljen, nema sta. Ova izjava ima smisla :rolleyes:

Ti ocigledno ne razumes razliku izmedju odredjenih uticaja i stilova koje bend izabere da poprimi,

i "rip-offa" koji je bukvalno preslikavanje aranzmana i rifova koji zvuce POTPUNO isto ili veoma slicno.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj mi konkretan i adekvatan primer posto si kompetentan. (bez i malo sarkazma, najozbiljnije kazem!)

 

Pa sta i ako imaju prizvuk i da su rip-off(sto i dalje ne smatram adekvatnom izjavom)? Da li su svi toliko zavisni, ljubomorni, licemerni i

kriticki nastrojeni da ne umeju ni da cene to. Ja to dozivljavam, ne kao plagijat, kopiju i kicjenje tudjim perjem, vec kao tribute i odavanje

pocasti jednoj od ociglednih legendi. Naravno, ako je to tako i predstavljeno jer, cisto sumnjam da bi Triumfall to radio zbog prihvacenosti i popularnosti.

 

Misllim da nasa nacija i, konkretnije metal-"bm" populacija, izmedju mnogih drugih ima jos jedan veliki problem.

Cega se svi plase? Kada se toliko dobro razumeju i znaju kriticki da sagledaju, neka urade ono sto Triumfall nije uspeo...

Samo, opste poznata je cinjenica da kriticari pljuju upravo ono sto bi i sami zeleli da urade, pa iz nesposobnosti ili drugih razloga to nisu, te im ta cinjenica lomi ego... Drugim recima, nemojte biti iskompleksirani i osecati se prozvanim svakim objektivnim misljenjem jer time upravo i dokazujete istu osobinu. Ako ne umete da cenite ono sto imate pred sobom i ako vam se ne dopada iz ovog ili onog razloga, probajte nesto drugo.

Poznato je da na forumima svi znaju toliko o svemu i da su najinformisaniji o odlicno upuceni. Nije vise zanimljivo. manite se toga.

 

-kraljev barjaktar

Dobro zapazanje i ocekivan progres scenarija, pa cu samo reci- Pozdrav. :pivopije:

Edited by Lord Howe

Share this post


Link to post
Share on other sites

PAzi ovako. Ja sam rekao rip off, zato sto nije originalno. Vec vidjeno. Ja postujem bend, slusam i kupicu album. Veliki je problem sto kod nas ne postoji originalan bend, sa svojim idejama, sa necim novim. Ali pazi. To je moje subjektivno misljenje. Npr meni je Kozeljnikove pesme(mislim na bend Kozeljnik) mnogo raznovrsnije nego Triumfallove ali i dalje se ceka album, posto meni promo nije dovoljan da sklopim celokupnu sliku o bendu. A to sto se oni medjusobno ne podnose, to je decija igra.

Aj uzdravlje! :alkos::pivopije:

Edited by Kraljev Barjaktar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo, opste poznata je cinjenica da kriticari pljuju upravo ono sto bi i sami zeleli da urade, pa iz nesposobnosti ili drugih razloga to nisu, te im ta cinjenica lomi ego
Opste je poznato da ti zakljuci iz mikijevog zabavnika ne pale.

 

Drzati se striktno oldschoola je velika predrasuda i u mnogim slucajevima samo opravdanje od nemogucnosti i straha da se uznanapreduje kako stilski, tako i ideoloski,

(sto nas zapravo i dovodi do ovde, gde smo-u anusu sveta), a ne odrzavanje kakve tradicije i sl.

Pa bas i nisu uznapredovali. Sto, ubacili malo klavijatura(koje su stvarno lose uklopljene i gej)? Ne sporim da su tehnicki dobri, o tome svjedoci i izdavanje za ino kucu. Ali ja licno ne vidim zasto se digla tolka prica oko njih, prosto u njihovoj muzici ne osjecam nista sto bi im dalo bar malo indetiteta. Edited by deadsy

Share this post


Link to post
Share on other sites

prosto u njihovoj muzici ne osjecam nista sto bi im dalo bar malo indetiteta.

 

da li je potrebno napomenuti cinjenicu da su pesme vrhunske, naime, pamtivljive, melodicne, brze, armosfericne i prepoznatljive.

Ne znam otkud sad neka kritika na racun (ne)originalnosti. Razumem sta hocete kazete, vama bend nije dovoljno originalan, ali to

ne umanjuje kvaitet niti svedoci o "kradji" bendova koje slusaju. Naprosto, posle silne ekspanzije podpravaca, red je da se pojavi

i bend koji svira blek metal iz perioda kada je i sam blek metal bio na vrhuncu bas zbog kvaliteta. Ovo ne znaci da bendovi

ne treba da teze originalnosti ukoliko odluce, niti da pravac stagnira, ali za sve nostalgicare Triumfall je pravo osvezenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...